اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950830186465817

اصغری خبر داد

کاهش دما، پدیده مشترک در اکثر مناطق کشور

کد: 13950830186465817

https://goo.gl/XpCkcE

، تهران , (اخبار رسمی): کارشناس هواشناسی گفت: کاهش دما از هم اکنون شروع شده و در اکثر مناطق کشور تا چند روز آینده ، پدیده ای مشترک خواهد بود.

کاهش دما، پدیده مشترک در اکثر مناطق کشور

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی هواشناسی   محمد اصغری افزود: علاوه بر شمیران ، در اکثر مناطق مانند فریمان، بجنورد، جیرنده، خلخال، رضوان، ماسوله ، کجور، بلده، اردبیل و کوئین برف در حال بارش است که در هر حال این شرایط به برکت موجی که بخشهای شمالی کشور را تحت تاثیر خودش قرار داده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امروز این موج استان به استان در حال حرکت خواهد بود و باید منتظر بارندگی در استان قزوین و بارش برف و باران در استانهای البرز، تهران، اردبیل، گیلان ، مازندران، گلستان و همینطور کمی پایین تر در قم، استان مرکزی حتی شرقی ترین استان در همدان باشیم.

اصغری گفت: در سمنان ،خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی نیز این پدیده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اما پدیده مشترک در اکثر مناطق کشور ، کاهش دماست که این پدیده از هم اکنون شروع شده بطوری که در مشهد مقدس و زاهدان 6 درجه نسبت به روز قبل در همین ساعت هوا سردتر شده است.

وی افزود: در شهرهای بجنورد، گرگان ، سمنان و کرمان هر کدام 4 درجه نسبت به روز قبل کاهش دما را احساس کردند یعنی ما پدیده جو مشترک سردی هوا را در اکثر مناطق کشور و استمرار این هوای سرد را تا اواسط هفته آینده خواهیم داشت که اوج سرما را در شمال شرق کشور پیش بینی کرده ایم.

اصغری ادامه داد: برای آذری ها و کردها پدیده خاصی را بجز وزش باد پیش بینی نکردیم اگرچه در جنوب غرب کشور، کسانی که در حال رفت و آمد به کربلا ، نجف و سامرا هستند در حال حاضر با پدیده خاص جوی مواجه نخواهد شد بجز وزش باد در برخی ساعات و خیزش گرد و خاک.

اصغری درباره رفت و آمد زائرین به کربلا خاطرنشان کرد: اگر هموطنان آخر هفته را برای رفت و آمد انتخاب کرده اند یا روزهای نزدیک به 28 صفر باید در جریان باشند که شرایط برای بارندگی در این ایام کاملا مهیاست و لطفا حداقل لباس ضخیم و سوخت کافی برای خودروها را مدنظر داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز پیش بینی می کنیم دریای خزر و خلیج فارس طوفانی باشند در نتیجه صیادان در جریان باشند اگر با قایقهای سبک رفت و آمد می کنند کاملا به وسایل ایمنی مجهز باشند ، همینطور کشاورزان از آنجایی که کاهش دما برای این قشر خیلی مهم است در نتیجه تمام عملیاتی که مربوط به کشاورزی است را مدنظر قرار دهند چرا که کاهش دما برای آنها بسیار مهم است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

محیط زیست