اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950901186815990

روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اطلاعیه داد

3 توصیه به رانندگان تهرانی در شرایط بارندگی

کد: 13950901186815990

https://goo.gl/wNwBW3

، تهران , (اخبار رسمی): با توجه به برودت هوای پایتخت و پیش بینی کاهش هوای تهران به زیر صفر از نیمه شب امشب، روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه ای از عموم رانندگان خواست تا تدابیر و تمهیدات مورد نیاز برای رانندگی در فصول سرد سال را مورد توجه قرار دهند.

3 توصیه به رانندگان تهرانی در شرایط بارندگی

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از معاونت حمل ونقل و ترافیک شهر تهران ،در این اطلاعیه با اشاره به این که بخش قابل توجهی از خودروهای شخصی به ویژه خودروهای فرسوده مجهز به ملزومات زمستانه نبوده و به همین دلیل، شاهد توقف بسیاری از خودروهای شخصی در سطح شهر به خصوص در معابر بزرگراهی شمال تهران بودیم، از رانندگان تهرانی درخواست شده تا اقداماتی را  به این منظور انجام دهد. 

در اطلاعیه مذکور 3 موضوع زیر مورد تأکید قرار گرفته است: 

1- قبل از حرکت به اطلاعات ارائه شده از طریق رسانه ها به ویژه صدای شهر رادیو تهران ( موج اف ام ردیف 94) توجه شده و خودروها هنگام بارش و ابری بودن هوا با چراغ روشن حرکت کنند.
2- از مواردی همچون بازبینی سیستم گرمایش، لوله های سیستم گردش آب، ضد یخ، برف پاک کن، ترموستات (زمستانی) و لاستیک یخ شکن، چراغ خودرو و چراغ راهنمایی و سلامت کارکرد آنها اطمینان کامل حاصل شود. 
 3- با توجه به لغزندگی جاده ها و معابر هنگام بارش برف و باران و بعد از آن کاهش و اصطحکاک تایر خودرو با سطح معبر به حداقل میزان ممکن، ضمن حفظ آرامش در رانندگی و حرکت با سرعت مطمئن، دنده ها به نحوی که خودرو با سرعت یکسان  حرکت کند، تعویض شده و از ترمز شدید که باعث افزایش خودرو می شود، اجتناب شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه