اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950913193666563

حجم تبادلات اقتصادی ایران و عراق 13میلیارددلار است

کد: 13950913193666563

https://goo.gl/xMXnQ6

، تهران , (اخبار رسمی): 95 کالای کشور عراق وارداتی است و از آنجایی که ایران بیشترین طول و گذر مرزی را با عراق دارد، می‌توانیم بازار صادراتی خوبی برای ایران ایجاد کنیم.

حجم تبادلات اقتصادی ایران و عراق 13میلیارددلار است

به گزارش اخباررسمی به نقل از اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، ابراهیم محمدرضازاده رایزن بازرگانی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: در کشور عراق ظرفیت و فرصت‌های زیادی برای صادرات برای کشور ایران وجود دارد.

وی افزود: پس از چین، کشور ایران بیشترین صادرات به عراق را دارد و 5 برابر قابلیت و قدرت صادرات را داریم و حاشیه سود فراوانی برای تجار وجود دارد.

رضازاده اظهار کرد: در برنامه‌هایی که داریم قرار است 3 مرکز تجاری در سلیمانیه، بغداد و نجف دایر کنیم و همچنین در کردستان و بصره نیز رایزن بازرگانی مستقر کنیم.

رایزن بازرگانی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: تاسیس فروشگاه عرضه مستقیم کالا، همکاری با شرکت‌های مصالح ساختمانی، مواد غذایی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رونق مستقیم کالا در محل، سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت با عراق و حضور مستقیم تولیدکنندگان و زنجیره تامین تا حلقه نهایی به دست مصرف‌کننده توسط ایران از دیگر برنامه‌های ماست.

رایزن بازرگانی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت:حجم تبادلات دو کشور 13 میلیارد دلار است که ازا ین رقم حدود 2میلیارد و 200 میلیون دلار میوه است.

رضازاده تصریح کرد:90 درصد کاشی و سرامیک، 90 درصد کشمش و 80 درصد خودرو عراق توسط ایران تامین می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق

اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق که در این اساسنامه اتاق مشترک نامیده میشود مؤسسه ای عمومی، غیردولتی ، غیرتجاری، و غیر انتفاعی و وابسته به اتاق ایران است که با استناد به بندهای “د” و ” ن ” ماده 5 قانون اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1369 و آیین نامه تشکیل اتاق های مشترک بازرگانی ، صنایع و معادن مصوب 1378/8/23 شورای عالی نظارت بموجب جواز تأسیس شماره 10/13021 مورخ1382/9/26 هیأت رئیسه اتاق ایران طبق این اساسنامه صرفاً برای توسعه روابط اقتصادی در تمام بخشهای صنعتی ، بازرگانی ، معدنی ، کشاورزی ، خدمات و تشویق مبادلات و سرمایه گذاری های دوجانبه بین ایران و عراق تأسیس یافته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]