اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950914194595428

"نظر نهایی در مورد فدراسیون ورزش های رزمی را اعلام می‌کنیم"

سلطانی‌فر: تا پایان سال فدراسیونی با سرپرست نداریم

کد: 13950914194595428

https://goo.gl/zttmn6

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در مجمع فدراسیون ناشنوایان حضور پیدا کرد و گفت: تا پایان سال هیچ فدراسیون با سرپرست نخواهیم داشت.

سلطانی‌فر: تا پایان سال فدراسیونی با سرپرست نداریم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان که صبح امروز یکشنبه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد بیان کرد: حدود 6 فدراسیونی که با سرپرست اداره می‌شوند به زودی انتخابات آن‌ها برگزار خواهد شد و هیچ فدراسیونی تا پایان سال با سرپرست نخواهیم داشت چرا که بر اساس تصمیمی که گرفتیم تا پایان این ماه ستاد بازی‌های 2017 جاکارتا و 2020 المپیک توکیو را تشکیل خواهیم داد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضوری در شان و قدرتمند داشته باشیم.
او در ادامه افزود: پشتیبانی‌های لازم را خواهیم داشت تا تیم ملی فوتبال که در گروه خود به عنوان سرگروه است در دور برگشت بدون حرف و بحث صعودی مقتدرانه به جام جهانی داشته باشد.
دکتر سلطانی‌فر در ادامه بیان کرد: نکات خوبی را در خصوص نیازها و چالش‌های موجود در فدراسیون ناشنوایان توسط کاندیداها مطرح شد که برای من بسیار قابل استفاده و حائز اهمیت است. به کریمی تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برای او دارم و امیدوارم با توجه به رزومه‌ای که ارائه کرد و همچنین چهره‌ی آشنایی که در ورزش  کشور است ان‌شاءالله با استفاده از تجربیات خود و استفاده از نیروهای جوان و تازه‌نفس یک حال و هوای جدیدی در ورزش  ناشنوایان پدید آید.
او در ادامه بیان کرد: کریمی تا این لحظه با کاندیداها رقیب بود اما از امروز با آن‌ها رفیق است و باید از تجربیات دیگران استفاده کند. مهم‌ترین برنامه در این فدراسیون حضور مقتدرانه در المپیک ترکیه است که هفته آخر تیرماه در شهر سامسون ترکیه برگزار خواهد شد. ان‌شاءالله با 14 تیم در این رقابت‌ها حضور خواهیم داشت. لازم است که سازوکار و برنامه لازم صورت گیرد تا نتیجه خوبی را در این رقابت‌ها به دست آوریم. وزارت ورزش  برای حضور مقتدرانه تیم ناشنوایان در المپیک ترکیه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را خواهد داشت تا حضوری در شان و مقتدرانه داشته باشیم.
سلطانی فر همچنین در جمع خبرنگاران افزود: آن بندی که در مورد انتقاد و اعتراض فدراسیون جهانی برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی در زمان دکتر گودرزی مطرح شد و کمیته ملی المپیک از تمام فدراسیون‌ها خواستار اصلاح اساسنامه‌های خود شد ارتباطی به برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی ندارد و انتخابات تا پایان سال طبق زمان اعلام شده برگزار خواهد شد. البته برای اصلاح اساسنامه فدراسیون ورزش ی به یک گروه کارشناسی دستور دادیم قوانین را تهیه و تدوین کنند تا در هیات وزیران به تصویب برسد و اصلاح اساسنامه مطابق قوانین فدراسیون جهانی به زودی اعمال شود. بنابراین اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش ی موضوع مهمی نیست و نیاز به اصلاح اساسنامه ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چطور شد برای مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوایان حضور پیدا کردید و آیا در سایر مجامع نیز شرکت خواهید کرد یا خیر گفت: حتی‌المقدور تلاش می‌کنم متناسب با وقت و برنامه خود در مجامع شرکت کنم. به هر صورت این مسئولیت بر عهده وزارت ورزش  است و ما باید از امکانات و وقت خود برای شرکت در مجامع مختلف استفاده بهینه داشته باشیم.
سلطانی‌فر همچنین در رابطه با قانون بازنشسته‌ها و دو تابعیتی‌ها در ورزش  خاطرنشان کرد: قانونی که اخیرا در مجلس در این زمینه به تصویب رسید در رابطه با ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها در دستگاه‌های مختلف اجرایی محدودیت‌هایی ایجاد کرده و بر اساس این قانون بازنشسته‌ها تنها در موارد خاص در مسئولیت‌هایی چون معاونت، وزارت و استانداری و مسئولیت‌ مشابه این مشکلی برای حضور ندارند اما در صورت ضرورت برای استفاده از تخصص و تجربه، بازنشسته‌ها به عنوان کارشناس یا پاره‌وقت می‌توانند در فدراسیون‌های مختلف حضور داشته باشند اما به این شرط که پرداختی آن‌ها معادل یک سوم پرداختی افراد غیر بازنشسته محسوب شود. ما سعی می‌کنیم محدودیت‌هایی که در این قانون آمده است را رعایت کنیم. البته در این زمینه به معاونت توسعه منابع و معاونت ورزش  قهرمانی دستور دادیم نظارت لازم را داشته باشند تا همه کارها در چارچوب قانون انجام شود.
وی اضافه کرد: در رابطه با دو تابعیتی‌ها باید بگویم قانون دو تابعیتی از قانون بازنشسته‌ها جداست و ما نمی‌توانیم قانونی که در رابطه بازنشسته‌هاست را در رابطه با دو تابعیتی‌ها اجرا کنیم و این‌ها قانون خاص خود را دارند اما ملزم به رعایت قانون و اجرا شدن آن هستیم.
وزیر ورزش  و جوانان همچنین در رابطه با حمایت وزارت ورزش  و جوانان از خادم‌الشریعه بانوی شطرنج‌باز اظهار کرد: وزارت ورزش  و جوانان همواره سعی کرده حمایت لازم را از بانوان ورزش کار داشته باشد و یکی از رویکردها و سیاست‌های ما در مجلس حمایت و پشتیبانی از ورزش  بانوان و استفاده از بانوان در سطوح مختلف مدیریتی و ستادی است. بنابراین تا حد امکان سعی می‌کنیم حمایت لازم را از ورزش  بانوان داشته باشیم.
وی همچنین در خصوص اتفاق اخیر در ورزش  موی‌تای و استعفای سرپرست تیم و اینکه تصور نمی‌کنید به جای استعفای سرپرست تیم رییس فدراسیون ورزش های رزمی باید استعفا می‌کرد، خاطرنشان کرد: گزارشی در این زمینه توسط معاونت ورزش  قهرمانی و شورای برون مرزی در حال تهیه است که پس از دریافت گزارش‌های لازم نظر نهایی خود را در این زمینه اعلام خواهیم کرد.
دکتر سلطانی‌فر در پایان در خصوص مکان‌های ورزش ی و سرانه ورزش  کشور اظهار کرد: در حال حاضر 10 هزار مکان ورزش ی متعلق به وزارت ورزش  و جوانان است. در کنار این مکان‌های ورزش ی سایر مکان‌های ورزش ی که متعلق به نیروهای مسلح، کارگران، آموزش و پرورش و... وجود دارند و می‌توان گفت هزاران فضای ورزش ی در کشور وجود دارد که ما تصمیم داریم در مورد کل فضا و مکان‌های ورزش ی به یک جمع‌بندی نهایی برسیم و آمار دقیقی از آن‌ها اعلام کنیم تا مشخص شود سرانه ورزش  کشور در حال حاضر به چه میزان است.اینکه گفته می‌شود سرانه ورزش  کشور 3 یا 4 متر است آمار دقیقی نیست و ما سعی می‌کنیم تیمی را در این خصوص با همکاری سازمان برنامه و بودجه آماده کنیم و طی 6 ماه آینده آمار دقیقی از فضای ورزش  کشور را تهیه و سرانه ورزش ی را به طور دقیق اعلام کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش