اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950922199665898

تعهد 4شهر جهان برای حذف وسایل نقلیه دیزلی تا 2025

کد: 13950922199665898

https://goo.gl/P69I6s

، تهران , (اخبار رسمی): 4 شهر پاریس، مکزیکوسیتی، مادرید و آتن تا سال 2025 کلیه وسایل نقلیه دیزلی را از چرخه حمل و نقل خود حذف می‌کنند.

تعهد 4شهر جهان برای حذف وسایل نقلیه دیزلی تا 2025

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «وحید حسینی» مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: درپی ائتلاف تغییرات آب و هوایی و هوای پاک در اجلاس CCAC که دوم دسامبر 2016 در مکزیکو سیتی برگزار شد، شهرداران 4شهر جهان اعلام کردند که تا سال 2025، وسایل نقلیه دیزلی از شهرهای پاریس، مکزیکوسیتی، مادرید و آتن جمع‌آوری خواهد شد. همچنین شهرهای مذکور ملزم به استفاده از وسایل نقلیه جایگزین، فراهم‌سازی زیرساخت‌های استفاده از مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی شدند.

به گفته این استاد دانشگاه صنعتی شریف، طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی سالانه بیش از 3 میلیون مرگ و میر منتسب به آلودگی هوای آزاد ثبت شده است که بخش عمده این آمار مربوط به آلودگی هوای شهری است. وی افزود: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 92درصد جمعیت جهان در شهرهایی زندگی می‌کنند که میزان آلایندگی آنها فراتر از حد مجاز قرار دارد. کربن سیاه ناشی از خودروهای دیزلی در زمره مهم‌ترین علل بروز بیماری و گرمایش جهانی قرار دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شهروندان شهرهای بزرگ در سراسر دنیا امروز در راستای دادخواست جهانی پیوستن به جمعیت هوای پاک، خواستار تبعیت سازندگان خودرو از برنامه‌های بهبود کیفیت هوا هستند. آنها خواستار توقف تولید خودروهای دیزلی و حمایت از تولید خودروهای با تکنولوژی الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی هستند.

«آنه هیدالگو» شهردار پاریس و رئیس اتحادیه تغییرات آب و هوا در این باره اذعان می‌کند: تغییرات آب و هوایی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی جوامع شهری است. وی می‌افزاید: امروزه ما همگی براین باوریم که دیگر آلودگی هوا و عوارض ناشی از آن برای شهروندان قابل تحمل نخواهد بود.حل معضل آلودگی هوا نیازمند یک عزم جدی است و ما در این راه از سازندگان خودرو می‌خواهیم به ما بپیوندند.

« میگوئل آنجل مانسرا» شهردار مکزیکوسیتی نیز می‌گوید: بر هیچ‌کس پوشیده نیست شهر مکزیکوسیتی با دو معضل ترافیک و آلودگی هوا دست‌وپنجه نرم می‌کند. وی افزود: با جایگزینی سیستم‌های حمل و نقل جایگزین نظیر سیستم اتوبوسرانی سریع، مترو و گسترش زیرساخت‌های استفاده از مسیرهای اختصاصی دوچرخه در تلاش هستیم تا معضل آلودگی هوا و ترافیک این شهر را حل نماییم.

«مانوئلا کارمنا» شهردار مادرید هم در این باره اظهار می‌کند: کیفیت هوا در شهرها ارتباط مستقیمی با تغییرات آب و هوایی دارد. کاهش گازهای گلخانه‌ای منجر به کاهش انتشار آلاینده‌های هوا گردیده و کیفیت هوای تنفسی ساکنین شهرها به‌ویژه کودکان و سالمندان را بهبود می‌بخشد.

همچنین «گیورگوس کامینیس» شهردار آتن نیز خاطرنشان می‌کند: هدف ما حذف کامل استفاده از خودروها در بخش‌های مرکزی شهر طی سال‌های آتی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در سال 1372 توسط شهرداری تهران تأسیس شده است. در حال حاضر این شرکت دارای دو معاونت مالی- اداری و معاونت فنی (واحد راهبری و اندازه گیری و واحد پایش و پیش بینی آلودگی هوا و صوت). این شرکت ضمن جرای پروژه های تخصصی، مطالعاتی- پژوهشی، 43 ایستگاه اندازه گیری صوت و 21 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر تهران دارد و با روش های مختلف آن را به شهروندان اطلاع رسانی می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست