کد: 13951014213895763

هدفگذاری تولید ۱۸۰۰تن ماهی به روش پرورش ماهی درقفس

کد: 13951014213895763

https://goo.gl/WRuhCf

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیر شیلات استان زنجان از هدفگذاری تولید ۱۸۰۰ تن ماهی به روش پرورش ماهی در قفس در استان زنجان خبر داد.

هدفگذاری تولید ۱۸۰۰تن ماهی به روش پرورش ماهی درقفس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان شیلات ایران، محمود صیاد بورانی با بیان این مطلب گفت: سد های خاکی استان زنجان از ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه پرورش ماهی در قفس برخوردار بوده و هم اکنون ۶ سد توده بین، بوئین، خندق لو، حسن ابدال، میرزاخانلو و گلابر در استان به این منظور در نظر گرفته شده است.

صیاد بورانی از هدفگذاری تولید یک هزار و ۸۰۰ تن محصولات آبزی به روش پرورش ماهی در قفس تا سال ۹۷ در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: عمده این ظرفیت برای سد گلابر شهرستان ایجرود دیده شده که این سد نیز تحت مدیریت شرکت آب منطقه ای بوده و هنوز روال اداری به منظور انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران توسط این شرکت طی نشده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون استقرار قفس در سه سد توده بین، بوئین و خندق لو در استان انجام گرفته است، تصریح کرد: یک هزار و ۵۰۰ تن از مجموع تولیدات هدفگذاری شده به روش پرورش ماهی در قفس در استان مربوط به سد گلابر بوده است که در صورت عدم همکاری و مساعدت شرکت آب منطقه ای و اداره کل محیط زیست این میزان تولید محقق نشده و تنها به تولید ۳۰۰ تن دست پیدا خواهیم کرد.

بورانی افزود: برای سال جاری نیز تولید ۱۵۰ تن ماهی به روش پرورش ماهی در قفس در استان زنجان هدفگذاری شده بود که ۱۰۰ تن از این میزان نیز به دلیل عدم مساعدت امور آب محقق نشده و لذا امسال ۵۰ تن انواع کپور ماهیان و ماهی قزل آلا با استفاده از ظرفیت سه سد خاکی فوق الذکر در استان تولید خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان شیلات ایران

بهره برداری از سواحل جنوبی دریای خرز به صورت اجاره ای - سالانه از سال 1219 شمسی ( زمان سلطنت محمد شاه قاجار) آغاز شد. این نظام حقوقی در بهره برداری به مدت 80 سال تا 1299 شمسی ادامه داشته است. تا زمان محمد شاه, حاکمان هر منطقه به میل خود رودخانه ها و دریا را به اتباع روسیه اجاره می دادند. اما از سال 1215 هجری شمسی این اختیار با فرمان محمد شاه لغو شد.

منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.