اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951015214425464

مکانیزاسیون کشاورزی روی کاغذ باقی ماند

کد: 13951015214425464

https://goo.gl/yTuQlz

، تهران , (اخبار رسمی): از یک‌هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به مکانیزاسیون کشاورزی، تنها حدود ۵۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و یک‌هزار میلیارد تومان دیگر به‌دلیل فقدان تطابق ضوابط و نظام بانکی با شرایط کشاورزان بر روی کاغذ باقی مانده است.

مکانیزاسیون کشاورزی روی کاغذ باقی ماند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسیرئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه ضوابط و نظام بانکی کشور مطابق با شرایط کشاوزران نیست، گفت: برای تحقق مکانیزاسیون صنعت کشاورزی کشور باید ضوابط و نظام پرداخت تسهیلات بانکی را با شرایط کشاورزان تطبیق داد در غیر این صورت دستیابی به کشاورزی مکانیزه در کشور محقق نخواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر کشاورزان کشور با حداقل امکانات در روستاها مشغول به کار تولید هستند و تا زمانی که دستورالعمل‌ها مطابق با امکانات آنان اصلاح نشود نمی‌توان به ورود مکانیزاسیون به مزارع امید داشت.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان تقاضای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون به بانک کشاورزی ارجاع داده شده است، بیان کرد: از این میزان فقط حدود ۵۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و یک‌هزار میلیارد دیگر در پرونده‌ها و روی کاغذهای متقاضی باقی مانده است.

عباسی بزرگ‌ترین مانع بر سر راه کشاورزان متقاضی مکانیزاسیون را طلب وثایق و تضامینی دانست که در توان روستاییان و کشاورزان نیست.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد دارایی و نوع مالکیت متقاضیان تسهیلات بخش روستایی متفاوت از بخش شهری است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در پاسخ به این پرسش ایانا که پیشنهاد شما درباره نوع وثایق و تضامین چیست، عنوان کرد: بانک می‌تواند مزارع، زمین مشاعات، خانه کشاورزان و حتی ماشین‌آلاتی را که در اختیار آنها قرار می‌دهد به‌عنوان وثیقه بپذیرد.

عباسی یادآور شد: مکانیزه کردن کشاورزی می‌تواند با کاهش قیمت تمام‌شده محصولات، کاهش ضایعات، انجام به موقع عملیات کشاورزی و مدیریت مصرف نهاده‌ها نقش بسیار موثری در افزایش تولید اقتصادی و کاهش هزینه‌های تولید داشته باشد.

وی در پایان تأکید کرد: مکانیزه کردن کشاورزی عامل اصلی و مهمی در کشاورزی محسوب می‌شود و می‌تواند سایر نهاده‌ها مانند مدیریت کود، سم، بذر و حتی منابع آب و خاک را نیز مدیریت کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]