کد: 13951015214726226

رشد 7 واحدی شاخص بورس

کد: 13951015214726226

https://goo.gl/1kjI5q

، تهران ، (اخبار رسمی): شاخص کل بورس، آخرین روز هفته را با افزایش 7 واحدی سپری کرد اما با این وجود معامله‌گران بازار سهام امروز نیز شاهد بازاری کم حجم و بی‌رونق بودند.

رشد 7 واحدی شاخص بورس

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افزایش 7 واحدى به رقم 78 هزار و 991 واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با 49 واحد کاهش عدد 15 هزار و 320 واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2 واحدی به رقم 86 هزار و 713 واحد رسید.

همچنین امروز چهارشنبه پانزدهم دی ماه 95 شاخص بازار اول با افزایش 2 واحدی عدد 56 هزار و 30 واحد را تجربه کرد و همچنین شاخص بازار دوم با 33 واحد کاهش به عدد 168 هزار و 328 واحد رسید.

در معاملات سهام امروز سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان وصنایع پتروشیمی خلیج فارس به ترتیب با 39، 22 و 15 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس را ثبت کردند.

همچنین سه شرکت سرمایه‌گذاری‌غدیر(هلدینگ‌)، پالایش نفت بندرعباس و گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب با 11، 7 و 7 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در نماگر شاخص بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس 5 میلیارد و 185 هزار و 531 تومان بود که ناشی از خرید و فروش 501 میلیون و 66 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در 36 هزار و 327 نوبت است.

کارشناسان بازار سهام با اعتقاد به اینکه رفتار بورس اکنون منطقی نیست، معتقدند: توقف طولانی مدت نماد معاملاتی بانکهای بورسی هم از نقاط ضعف این بازار به شمار می‌رود.

ارزش کل معاملات امروز بورس در حالی بیش از 518 میلیارد تومان در تابلوی معاملات درج شد که در بازار نقدی سهام این ارزش به 84 میلیارد تومان نرسید که ناشی از دست به دست شدن 492 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 35 هزار و 655 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کاغذسازی کاوه، سایپا دیزل، سیمان لار سبزوار، داروسازی زاگرس‌فارمدپارس، افست، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، اوراق مشارکت میدکو، اوراق مشارکت شهرداری قم، حق تقدم استفاده نشده خرید سهام باغمیشه، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل تنها نماد معاملاتی اوراق اجاره «صدانا» متوقف شدند. همچنین امروز به دلیل سررسید اسناد خزانه‌داری اسلامی کوتاه مدت مرحله اولیه در نماد سخا11 و پرداخت مبالغ اسمی این اسناد از سوی دولت متوقف شد.

براساس این گزارش، حجم معاملات امروز بورس با افت شدید مواجه شد اما بازار اوراق بدهی همچنان با رونق روبه‌رو است. در این بین نگرانی حقوقی‌ها از بازگشایی نماد معاملاتی بانک‌ها با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از قیمت اسمی باعث شده تا فضای حاکم بر معاملات بورس تهران با ترس و ناامیدی همراه شود.

در اوضاع و احوال کنونی اغلب معامله‌گران ترجیح می‌دهند، تا روشن‌تر شدن دورنمای بازار سهام یا از بازار فاصله گرفته و یا از هرگونه معامله جدی در بازار خودداری کنند.

همچنین شاخص کل فرابورس (آی‌فکس) با کاهش تقریبی 5 واحدی در کانال 845 واحدی رسید.

در معاملات امروز فرابورس سه شرکت فولاد هرمزگان جنوب، بیمه کوثر و نفت پاسارگاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین سه شرکت پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون و پالایش نفت شیراز بیشترین تاثیر منفی را در نماگر شاخص فرابورس داشتند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز فرابورس 1 میلیارد و 523 هزار و 620 تومان بود که ناشی از خرید و فروش 169 میلیون و 814 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در 14 هزار و 838 نوبت است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسیم اقتصاد

این پایگاه خبری در تابستان سال 1395 از سوی وزارت ارشاد اسلامی، مجوز خود را به منظور انتشار اخبار اقتصادی و تحلیل آنها، اخذ کرد.

منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.