فعالیت اتوبوس سلامت ویژه مردان؛ به زودی

کد: 13951019216736015

https://goo.gl/uS6xvl

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به استقرار 3اتوبوس تغذیه در تهران همزمان با هفته بسیج ملی تغذیه سالم گفت: این اتوبوس ها از تاریخ 12 لغایت 15 دی ماه در میادین اصلی مناطق 22گانه مستقر شدند و در همین مدت کوتاه بیش از 1000 نفر از شهروندان از خدمات این اتوبوس ها استفاده کردند.

فعالیت اتوبوس سلامت ویژه مردان؛ به زودی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سمانه زمانی با تاکید بر برنامه های سلامت محور شهرداری تهران در راستای توسعه سلامت شهروندی اظهار کرد: طی سال های اخیر تلاش کرده ایم تا با استقرار اتوبوس های سلامت، اتوبوس ایدز و اتوبوس دیابت در نفاط مختلف شهر به ویژه مناطق کم برخوردار امکان دریافت خدمات آموزشی و مشاوره ای رایگان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از اتوبوس های سلامت و ایدز گفت: آمارهای ما نشان می دهد که در مدت کوتاه فعالیت اتوبوس های ایدز بیش از 30 هزار نفر از شهروندان به این اتوبوس ها مراجعه کردند و حدود 6 هزار نفر نیز از خدمات آموزشی، مشاوره و ارجاع به پزشک بهره بردند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با یادآوری اینکه استقبال خوب شهروندان از طرح اتوبوس ها منجر به استقرار 3اتوبوس تغذیه در پایتخت شد، تصریح کرد: این اتوبوس ها به همت اداره کل سلامت شهرداری تهران و با همکاری دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران از تاریخ 12 لغایت 15 دی ماه از ساعت 9 الی 16 در یکی از میادین اصلی مناطق 1،2،4،7،8،11،12،16و18 مستقر شدند.

زمانی هدف از اجرای این طرح را فرهنگ سازی، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای در خصوص کاهش مصرف نمک، قند ، شکر و روغن و افزایش مصرف میوه و سبزی دانست و گفت: در این اتوبوس ها کارشناسان تغذیه خدمات آموزشی، مشاوره ای، تست قند خون، فشار خون، سنجش وزن و قد به شهروندان ارائه دادند.

به گفته وی، بیش از هزار نفر از شهروندان طی این 3 روز از خدمات اتوبوس های تغذیه استفاده کردند.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران در پایان با تاکید بر ادامه فعالیت اتوبوس های سلامت در پایتخت عنوان کرد: به دلیل استقبال خوب شهروندان از اتوبوس ها، قرار است از این پس فعالیت اتوبوس ها در قالب مناسبت های مختلف ادامه پیدا کند. به این معنی که در آینده نزدیک شاهد فعالیت اتوبوس سلامت مردان در نقاط مختلف تهران خواهیم بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران

معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران یکی از مهمترین معاونت های شهرداری تهران است که وظیفه اجرای سیاست های کلان شهری در حوزه اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه