اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951025219405990

آژانس های موبایلی باید به تأیید شهرداری برسند

کد: 13951025219405990

https://goo.gl/GQWXr9

، تهران , (اخبار رسمی): رییس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران گفت:بر اساس قانون، افرادی می توانند مبادرت به جا به جایی مسافر کنند و در حمل و نقل عمومی مشارکت داشته باشند که دارای مجوز لازم از مبادی مربوطه باشند

آژانس های موبایلی باید به تأیید شهرداری برسند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محسن سرخو افزود: به این منظور، هم تاکسی ها و هم رانندگان تاکسی از سوی سازمان تاکسیرانی مورد بررسی قرار می گیرند تا مجوز لازم برای آنها صادر شود و این در حالی است که در مورد کسانی که با خودروهای شخصی خود اقدام به جا به جایی مسافر می کنند، این بررسی ها صورت نگرفته و در نتیجه اطمینانی در مورد مسافربرهای شخصی وجود ندارد.

وی با تأکید بر این که در مورد تاکسی ها، ساز و کارهایی وجود دارد که به موجب آن، هم تاکسی و هم راننده تاکسی بررسی می شود و ملاحظات ویژه ای در مورد تاکسی ها در نظر گرفته می شود، اعلام کرد: آیین نامه محکمی در مورد تخلفات احتمالی رانندگان تاکسی و شرکت های خصوصی تاکسیرانی وجود دارد و در صورت گزارش هر گونه خطا و تخلف، با رانندگان خاطی یا شرکت های متخلف، برخورد قانونی متناسب با تخلف صورت می گیرد.

قوه قضاییه و نیروی انتظامی مانع فعالیت مسافربرهای شخصی شوند

رییس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که مسافربرهای شخصی از لحاظ قانونی، مجوز ندارند و طبیعی است که از امنیت کافی برخوردار نباشند، اظهار کرد: غیر از آژانس های کرایه خودرو که در شکل سازمان یافته و با مسئولیت مسئولان این آژانس ها فعالیت می کنند، هیچ یک از مسافربرهای شخصی اجازه فعالیت ندارند.

محسن سرخو با بیان این که ضابطان قوه قضاییه و عوامل نیروی انتظامی، باید برای تأمین امنیت شهروندان، مانع از فعالیت افرادی شوند که تحت عنوان مسافربر شخصی مشغول به کار هستند، تصریح کرد: البته سیستم حمل و نقل عمومی و نیمه عمومی یعنی تاکسی ها نیز باید پاسخگوی نیاز شهروندان باشند.

وی با تأکید بر این که مسافربری با خودروهای شخصی از نظر قانونی مشکل دارد و این گروه از خودروها به لحاظ قانونی      نمی توانند مشمول ساماندهی شوند، اضافه کرد: البته شرکت هایی که به صورت موبایلی فعالیت می کنند، باید ساماندهی شوند و به این منظور، رانندگان خودروهای این شرکت ها باید مورد ارزیابی قرار بگیرند.

آژانس های موبایلی باید ثبت شوند و پروانه کار بگیرند

رییس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که شرکت هایی که می خواهند از سیستم های موبایلی استفاده کنند، نظیر سیستم های خودرویآب و تاکسی یآب باید از تاکسی استفاده کنند، اظهار کرد: این شرکت ها اگر قصد استفاده از خودروهای شخصی را دارند نیز باید مثل آژانس های کرایه خودرو ثبت شوند و مشخصات راننده های خود را نیز ثبت کنند و پروانه کار دریافت نمایند و البته فعالیت آنها باید به تأیید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برسد.

محسن سرخو با بیان این که در مورد جایگزینی تاکسی های فرسوده، اقدامات خوبی صورت گرفته اما این اقدامات کافی نیست و هنوز در تهران شاهد تردد تاکسی های فرسوده هستیم، تصریح کرد: انواع خودروها از جمله تاکسی ها، حجم بسیار بالایی از آلایندگی را وارد هوای شهر می کنند و باید توجه داشت که هوای تهران، دیگر کشش تردد این همه خودروی فرسوده را ندارد.

وی در پایان با تأکید بر این که انتظار می رود حداقل نسبت به جایگزینی تاکسی های فرسوده ظرف حداکثر یک سال آینده اقدام شود، اضافه کرد: تمام خودروهای فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، مینی بوس، وَن و تاکسی، باید جای خود را به خودروهای جدید بدهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه