پنجمین جشنواره و نمایشگاه تسنیم افتتاح شد

«مد» هم می‌تواند حجاب بانوان را کامل کند

کد: 13951025219626015

https://goo.gl/HnZwxr

، تهران , (اخبار رسمی): معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با مد می‌توانیم حجاب بانوان را تکمیل کنیم به شرطی که تعریف درستی برای آن داشته باشیم.

«مد» هم می‌تواند حجاب بانوان را کامل کند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در افتتاحیه پنجمین جشنواره تسنیم که امروز در بوستان گفت‌وگو برگزار شد، گفت: اگر به چادر و مانتو کاملا به طور کلاسیک نگاه کنیم، مد و لباس معنا و مفهومی پیدا نمی‌کند اما برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند "تسنیم" می‌تواند موجب توجه به مد و لباس شود. در واقع مد و لباس می‌تواند تکمیل‌کننده حجاب باشد.
وی با تاکید بر اهمیت عفاف و حجاب، فعالیت بانوان و اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند تسنیم، می‌تواند در این حوزه‌ها دستاوردهای مهمی را به همراه داشته باشد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند تسنیم در موضوعات شهر و شهرنشینی اهمیت بسیاری دارد، این نمایشگاه می‌تواند در زمینه مد و لباس اسلامی، فرهنگ عفاف و حجاب، توانمندسازی زنان در محلات، دستاوردهایی را داشته باشد. علاوه بر آن چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند به موضوع اقتصاد مقاومتی و قناعت بپردازد و در این زمینه‌ها دستاوردهایی داشته باشد.
عبدالهی تصریح کرد: زنان می‌توانند در زمینه تحریم کالاهای خارجی و استفاده از تولیدات داخلی نقش مهمی داشته باشند و با برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند تسنیم، می‌توانیم به مقوله اقتصاد مقاومتی بیشتر توجه کنیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه گفت: شهرداری تنها یک نهاد خدماتی نیست، بلکه نهادی اجتماعی است که برگزاری جشنواره تسنیم یکی از نمونه‌های بارز فعالیت‌های اقتصادی آن است.
مدل های ارائه شده در پنجمین جشنواره تسنیم تجاری سازی شدند
الهه عطائی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: مدل های ارائه شده در بخش پوشاک بانوان پنجمین جشنواره تسنیم تجاری سازی شدند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: تمام مدل های ارائه شده در بخش تولیدات زنان پنجمین جشنواره تسنیم به صورت تجاری شده در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
وی ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، تحکیم و تعالی بنیان خانواده، توانمند سازی بانوان تهرانی و جلب مشارکت شهروندان در قالب گروه های محلی را از جمله اهداف اصلی این جشنواره برشمرد.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: این جشنواره حاصل دست زنان شهروند تهرانی است که طی یک سال گذشته در سراها محلات شهربانو ها و مراکز تخصصی حوزه بانوان? فعالیت‌هایی را در زمینه ترویج سبک زندگی ایرانی و تحکیم و تعالی بنیان خانواده انجام داده‌ایم.
وی خاطر نشان کرد: جنب این نمایشگاه برنامه های فرهنگی مختلف ویژه دختران نو تکلیف و نوجوان اجرا می شود.
لازم به ذکر است؛ این نمایشگاه از 22 الی 29 دی ماه سال جاری از ساعت 10 صبح الی 20 در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفت و گو پذیرای شهروندان تهرانی است.
افتتاح پنجمین جشنواره تسنیم 
پنجمین جشنواره و نمایشگاه تسنیم با تلاش اداره کل بانوان شهرداری تهران افتتاح شد.
 تولیدات بانوان 354 محله تهران در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
این نمایشگاه در قالب 60 غرفه از 22 الی 29 دی در محل نمایشگاه های دائم بوستان گفتگو از ساعت 10 تا 20 پذیرای علاقه مندان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران

معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران یکی از مهمترین معاونت های شهرداری تهران است که وظیفه اجرای سیاست های کلان شهری در حوزه اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | مد و لباس