درجشنواره تسنیم انجام می شود

کشف استعدادهای گمنام مد و لباس در محلات تهران

کد: 13951027221216015

https://goo.gl/RswefS

، تهران ، (اخبار رسمی): معاون شهردار، جشنواره مد و لباس تسنیم را فرصتی برای کشف استعدادهای گمنام در سطح محلات و زنان سرپرست خانوار دانست.

کشف استعدادهای گمنام مد و لباس در محلات تهران

به گزارش  اخبار رسمی به نقل ازمعاونت امور اجتماعی شهرداری تهران، مجتبی عبداللهی با اشاره به فعالیت  پنجمین نمایشگاه مد و پوشاک ایرانی اسلامی تسنیم با بیان اینکه این جشنواره می تواند در حوزه مد و پوشش اسلامی ایرانی اثرگذار باشد گفت: این جشنواره  از توانمدی و دستاوردهای مختلف بانوان در محلات تهران با هدف ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی، قناعت، ساده زیستی  و... ایجاد شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه مد و لباس تسنیم با بیان اینکه مفتخریم که توانستیم برای پنجمین سال متوالی این نمایشگاه را برگزار کنیم گفت: این مسئله نشان می دهد که این نمایشگاه توانسته جایگاه خود را میان شهروندان تهرانی و علاقمندان حوزه مد و لباس پیدا کند.
وی با اشاره به لزوم ورود پر رنگ به عرصه مد و لباس به سبک ایرانی و اسلامی و متناسب با فرهنگ بومی کشورمان، اظهار داشت: متاسفانه در سالیان گذشته غفلت‌های زیادی در حوزه پوشش اسلامی و ایرانی داشتیم و این در حالی است که این غفلت‌ها در حوزه پوشش بانوان با توجه به لزوم در نظر گرفتن سلائق متنوع در طراحی پوشش و لباس زنان، دو چندان بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه متاسفانه در مقابل عدم فعالیت ما در این حوزه شاهدیم که جوانان و مردم به سمت مدل‌ها و مد غربی سوق پیدا کرده‌اند گفت:  این لباس ها  سنخیتی با فرهنگ و آموزه‌های ملی و اعتقادی ما ندارند و این ناشی از ضعف کارکرد دستگاه‌های فرهنگی در این حوزه است.
عبدالهی با تاکید بر اینکه قطعاً موفقیت ما در این حوزه در گرو حمایت از طراحانی است که با بهره‌مندی از هنر و علائق جامعه، طرح‌های خود را مبتنی بر شاخص‌های دینی و ایرانی که همخوانی با فرهنگ مردم کشورمان دارد ارائه می دهند گفت: برگزاری این جشنواره باعث می شود تا از سبک پوشش ایرانی _اسلامی حمایت شود.
وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه نمایشگاه ها با جامعه هدف بانوان محلات تهران سبب کشف استعدادهای گمنام می شود افزود: زنان در سطح محلات شاید امکان بروز استعدادها و توانایی های خود را نداشته باشند اما برگزاری چنین نمایشگاه هایی که با هدف شناسایی استعدادها است قطعا در رشد و بلوغ اجتماعی زنان کمک کننده است.
 عبدالهی در ادامه با بیان اینکه در نمایشگاه تسنیم دستاوردهای مراکز توانمدی سازی زنان سرپرست خانوار (کوثر) در معرض دید عموم قرار گرفته  با تاکید بر اینکه حمایت شهرداری از زنان سرپرست خانوار در برگزاری این جشنواره حرکتی ارزشمند است، افزود: حمایت از اقشار مختلف و آسیب دیده جامعه و به خصوص زنان سرپرست خانوار  در چنین حوزه ای که به تولید محصولی ارزنده منجر می شود نه تنها به تولید فرهنگ کمک میکند بلکه اقتصاد مالی خانواده های این زنان را نیز متحول خواهد کرد.
آمادگی شهرداری برای راه اندازی فروشگاه دائمی
وی در واکنش به درخواست راه اندازی نمایشگاه دائمی برای عرضه این محصولات با بیان اینکه این درخواست باید مورد بررسی دقیق و کامل قرار گیرد گفت: وظیفه شهرداری برگزاری فروشگاه یا نمایشگاه دائمی نیست و تنها در راستای فعالیت، تشویق و توانمندی زنان به خصوص سرپرست های خانوار و حمایت از تولیدات داخلی نسبت به برگزاری نمایشگاه های مختلف اقدام میکنیم اما می توان  با ورود و همکاری سایر دستگاه ها به این مهم دست یابیم.
عبداللهی همچنین در مورد برگزاری و پایه ریزی «مدسال» توسط این جشنواره  تاکید کرد: شهرداری تهران آماده است تا در کنار سایر دستگاه های دخیل در این زمینه قرار گیرد تا این مهم در راستای توسعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی منطبق با سبک زندگی ایرانی – اسلامی محقق شود.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی گفت: این جشنواره با نگاه حمایت از تولیدات داخلی و بر اساس رویکرد اقتصاد مقاومتی، برپا شده است. در واقع ما معتقدیم در حال حاضر این قابلیت را داریم که با توانایی های موجود در داخل، نیازهای مد و پوشاک بانوان کشور را با نگاه اسلامی و ایرانی تامین کنیم.
وی با بیان اینکه محصولات عرضه شده در این نمایشگاه از نظر کیفی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند و  معتقدیم تولیدات ارائه شده در این جشنواره و نمایشگاه های مشابه می بایست از نظر کیفیت و قیمت، قابل رقابت با نمونه های خارجی باشد. خاطرنشان کرد: زنان به عنوان اصلی ترین ستون خانواده می توانند نقش موثری تر در توسعه فرهنگ استفاده از کالاها و پوشاک ایرانی ایفا کنند بگونه ای که می توانند در تحریم کالاها و البسه خارجی جریانی ایجاد کنند تا گرایش مردم به البسه و پوشاک ایرانی- اسلامی بیشتر شود.
براساس این گزارش، نمایشگاه تسنیم از 22 دی فعالیت خود را آغاز کرد و تا 29 دی ماه ادامه خواهد داشت و از ساعت 10 تا 20 هر روز پذیرای بازدیدکنندگان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران

معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران یکی از مهمترین معاونت های شهرداری تهران است که وظیفه اجرای سیاست های کلان شهری در حوزه اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران را بر عهده دارد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.