اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951030223275696

همکاری کانون‌های همیاری دانشجویی با انتقال خون

کد: 13951030223275696

https://goo.gl/ryGm86

، تهران , (اخبار رسمی): کانون‌های همیاری دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص برنامه‌های خودمراقبتی به منظور استمرار شرایط اهدای خون بویژه در جوانان با سازمان انتقال خون ایران همکاری می‌کنند.

همکاری کانون‌های همیاری دانشجویی با انتقال خون

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، درنشستی با حضور علی اکبر پورفتح‌اله؛ مدیرعامل سازمان انتقال خون، صدیقی معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان و معاونت دانشجویان و مدیر کل سلامت و مشاوره دانشجویان توافق شد طی تفاهم‌نامه ای از ظرفیت‌های موجود در کانون‌های دانشجویی جهت جلب مشارکت و همکاری‌های دانشجویان سراسر کشور به منظور افزایش دانش و آگاهی جوانان نسبت به علم انتقال خون استفاده شود.

در این نشست مقرر شد تا از طریق برگزاری کمپین‌های دانشجویی نسبت به افزایش مشارکت‌های مردمی برای اهدای خون سالم و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های ارزنده سازمان انتقال خون جهت تامین خون، فرآورده‌های خونی و فرآورده‌های درمانی و همچنین توسعه بانک ذخیره سلول های بنیادی خون ساز همکاری‌های لازم صورت پذیرد.

این همکاری با هدف ترویج اهدای خون آگاهانه و مسئولانه در جامعه و معرفی اهمیت مشارکت اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان  در تامین خون سالم و آگاهی رسانی در باره برنامه های خودمراقبتی به منظور استمرار شرایط اهدای خون بویژه در جوانان صورت گرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان