اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951103224665990

3 هزار ساختمان تجاری آسیب پذیر در تهران وجود دارد

بیمه اجباری و الزامی ساختمان های پایتخت

کد: 13951103224665990

https://goo.gl/ZZ0qVC

، تهران , (اخبار رسمی): معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری که با توجه به حادثه ساختمان پلاسکو به موضوع بررسی چالش ها و راهکارهای ایمن سازی ساختمان ها اختصاص داشت، گفت: 3 هزار ساختمان اداری و تجاری آسیب پذیر در تهران وجود دارد که نواقصی دارند.

بیمه اجباری و الزامی ساختمان های پایتخت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مازیار حسینی افزود: همه ساختمان های بالای هفت طبقه باید ضوابط سازمان آتش نشانی را رعایت کنند و در صورتی این ساختمان ها می توانند گواهی پایان کار دریافت کنند که ضوابط ایمنی این سازمان را رعایت و تاییدیه لازم را نموده باشند.

وی با اشاره به اجرای رتبه بندی ساختمان ها از نظر ایمنی در سال 88 و آیین نامه طراحی در ساختمان موسوم به آیین نامه 2800 که بعد از زلزله منجیل به آن توجه شد، اظهار کرد: حادثه ساختمان پلاسکو، حادثه بسیار سخت و تلخی بود که باید از آن باید برای آغاز حرکتی جدید بهره ببریم.

دکتر مازیار حسینی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران بعد از زلزله بم تأسیس شد، تصریح کرد: ورود صنعت بیمه به موضوع بحران، نه از جهت پرداخت خسارت بلکه از بابت پیشگیری، حائز اهمیت است و این صنعت از این منظر باید به موضوع مذکور ورود کند.

وی با اشاره به این که همانطور که برای خودروها بیمه اجباری است، برای ساختمان ها نیز بیمه باید الزامی باشد، اظهار کرد: ارزش ساختمان از ارزش خودرو کمتر نیست و بیمه برای ساختمان ها نیز باید همچون خودروها، اجباری و الزامی شود.

معاون شهردار تهران در پایان این برنامه زنده تلویزیونی که با حضور مرتضی طلایی نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران و محمدرضا رضایی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: حضور دکتر قالیباف در شهرداری تهران باعث تحقق نا نوشته مدیریت یکپارچه شهری در تهران شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه