اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951104225770042

رئیس ایدرو در همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران (IMI-100):

بنگاه های ایرانی باید در بازارهای جهانی حضور یابند

کد: 13951104225770042

https://goo.gl/mE5Z1Q

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ضمن اشاره به راهکارهای مطرح شدن بنگاه های ایرانی در سطح بین المللی اظهار داشت بزرگترین شرکت ایرانی در سال 94، فروشی در حدود 11 میلیارد دلار داشته لست این در حالی است که فروش شرکت های اول جهانی حدود 800 میلیارد دلار است.

بنگاه های ایرانی باید در بازارهای جهانی حضور یابند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمویم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، دکتر معظمی که در همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران (IMI-100) در سالن همایش های بین المللی صداو سیما سخن می گفت در ابتدا از حضار خواست به احترام آتش نشانان قهرمان و فداکاری که جان خودرا جهت اطفای حریق ساختمان پلاسکو تقدیم کردند  و ایثار و رشادت را به اوج رساندند قیام نموده  و فاتحه ای را جهت شادی روح بلند آنان  قرائت نمایند ،‌افزود مجموع فروش 100 شرکت اول 180 میلیارد دلار است اما شرکت های جهانی 4100 میلیارد دلار فروش داشته است. بنابراین شرکت های ایرانی کوچک هستند و باید بزرگ شوند.

رئیس ایدور با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز سازمان های دولتی ، عمومی و خصوصی ، گرفته شدن قدرت و شجاعت تصمیم گیری از مدیران عنوان کرد و افزود : در حالیکه در کشور در تحریم و فشار است ما نیازمند مدیران شجاع ، قاطع و  تصمیم گیر هستیم و البته این مفاهیم در حوزه مدیریت تعریف خاص خود را دارد .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود : از نهادهای نظارتی خواست با کم کردن سخت گیری های بی مورد و انتقادات بی جا ، به مدیران اجرایی اجازه تصمیم گیری و کار بدهند .

دکتر معظمی در بخش دیگری از سخنان خود مقایسه ایران با ویتنام را شایسته ندانست و گفت  در ارزیابی های به عمل آمده بیشتر به دارایی های مشهود و کمتر به دارایی های نامشهود توجه شده است که باید دارایی های نامشهود هم لحاظ شود و آنچه بنگاه های ما را مزیت می بخشد این مبحث است.

رئیس ایدرو گفت : عملکرد ۱۰ ساله از چشم برنامه انداز ۱۴۰۴ نشان می دهد فاصله ما با آن چه می بایست در حال حاضر باشیم بسیار زیاد است و بنا بود در طول برنامه چهارم و پنجم ما رشد ۸درصد داشته باشیم در حالیکه متوسط رشد اقتصادی از ابتدای انقلاب تاکنون ۲/۵ درصد اسنت.

دکتر معظمی با تاکید بر اینکه ، شکل گیری اقتصاد مقاومتی در دست مدیران اجرایی کشور است خاطر نشان کرد : بنگاه های ما باید بتوانند در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند و از زمان حضور در ایدرو در موافقت نامه هایی که امضاء شده نگاه ما به سمت تولید صادرات گرا بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : ما نمی توانیم از جامعه جهانی جدا باشیم و این جامعه البته مولفه های خاص خود را دارد و ما باید بتوانیم از مزیت های ملی خود مانند مزیت مان در حوزه انرژی استفاده بهینه ای بکنیم .

معظمی با اشاره به تحولات سریع جهان تصریح کرد : اگر بنگاه های ما نتوانند خود را با این تغییرات همراه کنند ، در بازی بنگاه ها بازنده خواهند بود.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش با اشاره به چند شاخص برای حضور در بازارهای جهانی گفت : بنگاههای برتر می باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش  نقش آفرین باشند.

وی افزود: توانمندسازی سازمان های ایرانی یکی از راهکارهای اثربخش به منظور تحقق ابلاغیه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است و سازمان ها در این خصوص باید پیشتازی در اقتصاد دانش بنیان ، رشد بهره‌وری ، اصلاح الگوی مصرف ، ارتقاء

توان تولید داخل ، توسعه کارآفرینی، نوآوری در تولید و دستیابی به رتبه اول اقتصاد دانش بنیان در منطقه را مدنظر قرار دهند .

دکتر معظمی در پایان با توصیه به صاحبان بنگاه ها جهت چالاک کردن سازمان ها و ائتلاف و اتحاد استراتژیک با صاحبان برند گفت : بنگاه ها بایستی در زمینه هایی که دارای مزیت رقابتی هستند و آنها را از رقبایشان متمایز می کند عمل کنند در غیر این صورت حیات بنگاه های ما باابهام حدی روبرو خواهد بود.

وی تصریح کرد : در کشور خود ما در همین 30 ، 40 سال گذشته بنگاه های مشهوری بودند که امروز از آنها خبری نیست و این طبیعت بنگاه هاست ، چرا که اگر بنگاهی نتواند خود را با شرایط روز هماهنگ کند این اتفاق می افتد.

گفتنی است ، سازمان مدیریت صنعتی اسامی ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی را در همایش نوزدهمین سال رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) اعلام کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) یک سازمان توسعه‌ای بوده که به منظور گسترش و نوسازی صنایع کشور از راه بررسی های علمی و صنعتی و تهیه و تربیت کادر مدیریت و تاسیس شرکتهای صنعتی، معدنی و خدماتی و یا مشارکت در آنها و کمک و راهنمایی‌های فنی به واحدهای صنعتی و معدنی در سال 1346 تشکیل شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار