نقشه راه اینترنت اشیاء بخشی از یک اکو سیستم است

کد: 13951109227875969

https://goo.gl/ImH1Hf

، تهران , (اخبار رسمی): رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نقشه راه اینترنت اشیاء نه به عنوان یکی فناوری یا تکنولوژی بلکه بخشی از یک اکو سیستم است که از دانشگاه، بازار، بخش خصوصی، آموزش، بحثهای فرهنگی و اجتماعی و مبحث حقوقی و رگولا توری تشکیل شده است.

نقشه راه اینترنت اشیاء بخشی از یک اکو سیستم است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات،  محمد خوانساری رییس پژوهشگاه در سمینار "راهکارهای توسعه اینترنت اشیاء در ایران" که امروز شنبه 9 بهمن ماه در محل پژوهشگاه برگزار شد گفت: طی سال گذشته فعالیتهایی در حوزه ی نقشه ی راه اینترنت اشیا انجام شده و امروز فرصت مناسبی برای ارائه گزارش و پیشرفتها در این حوزه می‌باشد.

وی تاکید کرد: ما سعی داریم در موقعیتهایی که بخش خصوصی و سرمایه گذاران می‌توانند فعال شوند، ورود نکنیم، ولیکن با توجه به نقش حاکمیتی پژوهشگاه زیرساختهای مورد نیاز را فراهم کنیم.

 خوانساری نقش پژوهشگاه را در حوزه اینترنت اشیا به عنوان حامی بخش خصوصی در پروژه‌های این حوزه اعلام کرد و افزود: ما به توسعه ی هم جانبه فناوری‌های مورد نیاز برای کشور در این حوزه اقدام می‌کنیم   و ورود بخش خصوصی در حوزه مذکور نیز از دیگر برنامه‌های ما می‌باشد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:با حمایت پژوهشگاه از این حوزه در کشور بخشهای مختلف را گرد هم می‌آوریم و نهایتا می‌توانیم پیشرفت حداکثری را در حوزه مذکور داشته باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات)

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات) ایران، یکی از قدیمی‌ترین نهادهای پژوهشی حاکمیتی در حوزه فاوا و مفز متفکر و مشاور مادر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود. از ماموریت‌های اصلی این پژوهشگاه نهادینه کردن رشد و ارتقای وضعیت دانش، فناوری و نوآوری کشور با بسترسازی و برنامه‌ریزی خردمندانه همراستا با اولویت‌های تعیین شده در اساسنامه، احکام و اسناد بالادستی کشور است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]