از طریق ظرفیت خیرین در دستورکار قرار دارد

حمایت از اقشار کم برخوردار در محلات پایتخت

کد: 13951110228236015

https://goo.gl/lfdUId

، تهران , (اخبار رسمی): معاون شهردار تهران در جمع شورایاران و مدیران محله منطقه 20 به تحقق کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران اشاره کرد و گفت: حمایت از اقشار کم برخوردار در محلات پایتخت در قالب طرح جهاد مهربانی از طریق ظرفیت خیرین در دستور کار قرار دارد.

حمایت از اقشار کم برخوردار در محلات پایتخت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی با بیان این مطلب افزود: یکی از مهمترین رویکردهای اجتماع محور شهرداری تهران در یک دهه گذشته کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران بوده است که با بررسی پروژه های اجرا شده در مناطق جنوبی، شاهد تحقق این رویکرد مهم هستیم.

عبدالهی توسعه بزرگراه امام علی(ع) و خط 6 مترو در منطقه 20 را نمونه هایی از مهمترین پروژه های این منطقه جنوبی برشمرد و گفت: برای هر یک کیلومتر احداث مترو، 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود.

وی تصریح کرد: منطقه 20 به عنوان قبله تهران از مناطق ویژه پایتخت محسوب می شود و تحت حمایت های همه جانبه از سوی مدیریت شهری تهران است.

عبدالهی در ادامه گفت: ایجاد قرارگاه های فرهنگی، تحکیم بنیان خانواده، مبارزه با فساد اخلاقی، رسیدگی به حاشیه نشینی و نقاط بحرانی شهرها از مهمترین موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که با زمینه های فعالیت کانون ها و خانه های سراهای محلات 354 گانه شهر تهران همخوانی دارند.

وی با اشاره به اینکه توسعه فعالیت های اثرگذار خانه ها و کانون های اجتماعی محلات موجب کاهش دغدغه های رهبری می شود، گفت: شورایاران، مدیران محله و هیئت امنای محلات حکم ریش سفیدان هر محله را دارند که با احساس مسئولیت در قبال شهروندان می توانند در رفع مشکلات خانواده های آسیب پذیر موثر عمل کنند.

عبدالهی به محوریت مساجد در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مسائل ارزشی جامعه ما از مساجد و پایگاه های مذهبی نشات گرفته اند، تمام فعالیت های اجتماعی و فرهنگی با رویکرد مسجد محوری برنامه ریزی شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت طرح جهاد مهربانی در خصوص حمایت از اقشار کم برخوردار، به تشریح وظایف و دستورالعمل های اجرایی مدیریت محله پرداخت.

سید احمد صفوی شهردار منطقه 20 نیز با ارائه گزارش عملکرد یک دهه گذشته این منطقه، به رشد و توسعه فعالیت های اجتماعی و زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت در این عرصه اشاره کرد و گفت: کمک به مساجد در قالب ساخت و بهسازی این مراکز مذهبی، به عنوان پایگاه های موثر محلات همواره در دستور کار مدیریت شهری منطقه 20 بوده است.

صفوی ادامه داد: دو مسجد تازه ساخت، به بهره برداری رسیده است و دو مورد دیگر نیز در دست اجراست.

وی یادآور شد: شهربانو، ری شناسی، مرکز آموزش گل و گیاه، مددسرای بهاران، دروازه ری، سراهای محله از جمله مراکز فرهنگی است که در یک دهه اخیر احداث شده و مورد استفاده شهروندان است.

شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه بعد از توسعه های اقتصادی، خدماتی، رفاهی، جامعه نیازمند توسعه اجتماعی و فرهنگی بود، گفت: با اجرای پروژه های فرهنگی در یک دهه اخیر، زیرساخت های لازم برای فعالیت های اجتماعی به خوبی فراهم شده است.

جلسه ارزیابی مصوبه های نظارت ستادی منطقه 20 که با حضور معاون اجتماعی شهردار تهران و هیئت همراه، شهردار منطقه 20 و مدیران ارشد این منطقه، شورایاران، مدیران محلات 20گانه، فعالان اجتماعی و روحانیون شهرری، رئیس بنیاد شهید شهرری، فرمانده سپاه جنوب تهران در سالن شهید تهرانی مقدم برگزار شد با نقطه نظرات شورایاران و مدیران محله این منطقه پایان گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران

معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران یکی از مهمترین معاونت های شهرداری تهران است که وظیفه اجرای سیاست های کلان شهری در حوزه اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه