اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951118232565898

روزهای آلوده زمستان پایتخت به 30 رسید

کد: 13951118232565898

https://goo.gl/fuQlDe

، تهران , (اخبار رسمی): در پی تردد آزادانه میلیون‌ها وسیله نقلیه آلاینده و پس از برقراری شرایط پایداری هوا که از ابتدای هفته جاری در آسمان تهران برقرار شده، سی امین روز هوای آلوده زمستان امسال به ثبت رسید.

روزهای آلوده زمستان پایتخت به 30 رسید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، لیلا نظری سخنگوی شرکت گفت: از ابتدای زمستان سال جاری تاکنون هوا 18 روز سالم و 30 روز ناسالم بوده که 26 روز آن ناسالم برای گروه‌های حساس و 4 روز آن در شرایط اضطرار قرار داشته است.

به گفته نظری، شاخص 24 ساعت اخیر هوای تهران تا ساعت 8 صبح 18 بهمن روی عدد 132 و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و آنگونه که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد فردا نیز شرایط هوایی به همین ترتیب آلوده خواهد بود.

آنگونه که در گزارش سیاهه انتشار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آمده، هر روز حدود 2 هزار تن انواع آلاینده های جوی شامل مونواکسید کربن، دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد و ذرات معلق توسط وسایل نقلیه در تهران تولید می‌شود و هرگونه پایداری هوا موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود. کامیون‌ها، خودروهای کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها بیشترین نقش را در آلودگی هوای سال‌های اخیر تهران داشته و دارند.

به گروه‌های حساس شامل سالمندان، بانوان باردار، بیماران قلبی ریوی، ورزشکاران و کودکان توصیه می‌شود امروز و فردا تا حد ممکن از تردد غیر ضرور و طولانی مدت در فضای باز خودداری کنن

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در سال 1372 توسط شهرداری تهران تأسیس شده است. در حال حاضر این شرکت دارای دو معاونت مالی- اداری و معاونت فنی (واحد راهبری و اندازه گیری و واحد پایش و پیش بینی آلودگی هوا و صوت). این شرکت ضمن جرای پروژه های تخصصی، مطالعاتی- پژوهشی، 43 ایستگاه اندازه گیری صوت و 21 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر تهران دارد و با روش های مختلف آن را به شهروندان اطلاع رسانی می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست