اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951125235315464

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی:

بورس قارچ در آستانه عید نوروز تعطیل شد

کد: 13951125235315464

https://goo.gl/dqU7Wg

، تهران , (اخبار رسمی): شهرداری تهران طی اقدام هماهنگ نشده، در آستانه عید نوروز بورس قارچ را تعطیل کرد.

بورس قارچ در آستانه عید نوروز تعطیل شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی صدیق‌پناه رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی  گفت: در حال حاضر شهرداری و سازمان میادین میوه و تره‌بار با همکاری نیروی انتظامی از ورود محوله‌های قارچ به داخل محوطه میدان جلوگیری می‌کنند و این امر باعث انباشت قارچ و ایجاد شرایط نگران‌کننده برای تولیدکنندگان و بازار این محصول شده است.

وی با بیان اینکه اقدام انجام‌شده بدون هماهنگی قبلی صورت گرفته است، افزود: مقصران شرایط به‌وجودآمده وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری هستند؛ زیرا هریک به‌عنوان متولی تولید و عرضه باید پیش از وقوع این موضوع اقدامات لازم را انجام می‌دادند.

وی در پاسخ به این پرسش که شهرداری و سازمان میادین چه دلایلی را برای این اقدام عنوان کرده‌اند، ادامه داد: شهرداری شکایت مردم محل از ترافیک ایجادشده در خیابان‌های منتهی به میدان از ساعت ۴ تا ۹ بامداد را دلیل این اقدام خود عنوان کرده است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی از اقدام‌های انجام‌شده برای رفع این مشکل را برگزاری جلسه با نمایندگان شهرداری، سازمان میادین میوه و تره‌بار و شورایار محله، برشمرد و عنوان کرد: در این جلسه ما از متولیان درخواست کردیم که فرصتی سه ماهه در اختیار انجمن قرار دهند تا محل جدیدی برای راه‌اندازی بورس قارچ تعیین شود، اما با مخالفت حضار، این مهلت به ۱۰ روز کاهش یافت.

صدیق‌پناه بیان کرد: هرچند فرصت ۱۰ روزه توسط حاضرین جلسه پذیرفته شد و ما رضایت اهالی محل را با کمک شورایارها جلب کردیم، اما امروز صبح دوباره با ممانعت نیروی انتطامی برای ورود محوله‌های قارچ و بازگشایی غرفه‌ها روبه‌رو شدیم.

وی یادآور شد: پیگیری‌های ما نشان داد با وجود توافق‌های انجام‌شده، متأسفانه شهرداری منطقه ۱۲ از اجرای آن سر باز زده و نیروی انتظامی بر حسب وظیفه تردد محموله‌های قارچ را ممنوع کرده است.

صدیق‌پناه با اشاره به اهیمت بورس قارچ تأکید کرد: در این سال‌ها بورس قارچ‌های خوراکی کوشیده است با همکاری واحدهای تولیدی مختلف شرایطی را فراهم کند تا این واحدها بتوانند ضمن حذف واسطه‌ها، محصول تولیدی خود را با قیمت واحد و ثابت در این مرکز عرضه کنند.

وی همچنین کاهش حضور دلالان در زنجیره و ساماندهی قیمت تولیدات و عرضه محصولات تازه با نرخ مصوب را از نتایج مثبت تشکیل بورس قارچ دانست.

صدیق‌پناه اضافه کرد: تعطیلی بورس کالا در حالی اتفاق افتاده است که هم اکنون در آستانه ایام نوروز هستم و این امر علاوه بر تحمل زیان بسیار به تولیدکنندگان، وضعیت اشتغال ۱۰۰ هزار نفری که در این زنجیره فعال هستند را با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند.

بورس قارچ با هدف انسجام و هماهنگی در توزیع قارچ سال ۱۳۸۴ شکل گرفت تا با این انسجام بتواند دست واسطه‌ها را در این زنجیره کوتاه کند و قارچ با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]