اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951203238025500

رئیس خانه معدن:

معدن از تسهیلات 16 هزارمیلیاردی محروم ماند

کد: 13951203238025500

https://goo.gl/D6C74n

، تهران , (اخبار رسمی): بخش معدن در شش‌ماهه اول سال 95 در زیرگروه صنعت به رشد 53.8 درصد رسید اما این رشد جبران‌کننده رشدهای نامطلوب چهار سال گذشته نیست و بخش معدن به حمایت بیشتری نیاز دارد.

معدن از تسهیلات 16 هزارمیلیاردی محروم ماند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن دراین‌باره گفت: بانک‌ها عملکرد مطلوبی درزمینهٔ تسهیلات دهی به واحدهای تولیدی معدنی در سال جاری نداشتند. بخشی از این عملکرد نامطلوب به دلیل مشکلات خاص بانک‌ها در یک سال گذشته است.

رییس خانه معدن ادامه داد: بخشی از تسهیلات بخش معدن از محل بیمه‌نامه‌های صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی تأمین می‌شود. تعدادی از فعالان معدنی توسط صندوق به بانک‌ها معرفی می‌شوند و از این مسیر تسهیلات می‌گیرند. در سال جاری بانک‌ها نتوانستند به این بخش از فعالان تسهیلات پرداخت کنند که بخشی از این عدم توانایی به دلیل مقررات و ضوابط بانک‌هاست.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران تاکید کرد: بخش معدن در سال جاری به معنای واقعی از حمایت بانک‌ها در توسعه به دلیل مشکلات بانک‌ها در گردش تسهیلات استفاده نکرده است.

بهرامن گفت: بانک‌ها از اول بهمن امسال یعنی یک ماه زودتر از هرسال تسهیلات دهی به واحدهای تولیدی به‌جز  برخی واحدهای استثنا را متوقف کردند. زمانی که تسهیلات دهی به واحدهای تولیدی متوقف شود امکان برنامه‌ریزی از این واحدها سلب می‌شود. از سوی دیگر تأمین مالی خارج از شبکه بانکی با نرخ‌های غیرمترقبه برای واحدهای معدنی مشکلاتی را ایجاد می‌کند. زمانی که تسهیلات دهی متوقف شود، مسیر توسعه و زنجیره تولید در معدن متوقف می‌شود. تسهیلات دهی به واحدهای معدنی یک مسئله حیاتی است.  

رییس خانه معدن گفت: از تسهیلات 16 هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته‌شده، هیچ تسهیلاتی به بخش معدن پرداخت‌نشده است. بخش معدن در این مورد به‌طور کامل در سایه بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار