اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951218242875791

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد

تکذیب آمار افزایش 56درصدی واردات روغن پالم

کد: 13951218242875791

https://goo.gl/Nq7j6B

، (اخبار رسمی): واردات روغن پالم در سال جاری به هیچ عنوان نسبت به سال گذشته افزایش نداشته و میزان آن کماکان کمتر از سقف ۴۲۰ هزارتنی تعیین شده در سال است.

تکذیب آمار افزایش 56درصدی واردات روغن پالم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از رئیس سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و درمان و رئیس این سازمان، ضمن تکذیب مطالبی که اخیرا با استناد به آمار ۱۱ ماهه تجارت خارجی از افزایش 56درصدی  واردات روغن پالم  نسبت به سال قبل  و رسیدن به ۳۹۷ هزار تن می گوید؛ اظهار داشت:واردات روغن پالم در سال جاری به هیچ عنوان نسبت به سال گذشته افزایش نداشته  و میزان آن کماکان کمتر از سقف ۴۲۰ هزارتنی تعیین شده در سال است.

وی اضافه کرد: درحالی که واردات روغن پالم در دولت قبل به ۷۵۰ هزار تن در سال بالغ می‌شده، میزان واردات آن در سه سال اخیر با کاهش بیش از ۳۰۰ هزار تنی مواجه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه به منظور کنترل واردات روغن پالم، در سال ۹۴ تعرفه واردات این روغن از ۱۰ به ۲۶ درصد افزایش یافت دلیل این اقدام را کاهش صرفه واردات روغن پالم نسبت به سایر انواع روغن برشمرد. سکاندار فراورده های سلامت کشور با تاکید بر اینکه این دولت  در سیاست کنترل واردات روغن پالم  هیچگونه تغییر سیاستی اعمال نکرده است؛ خاطر نشان کرد: واردات این روغن کماکان از سقف تعیین شده کمتر است.

تا روز ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ مقدار واردات پالم با مجوز سازمان غذا و دارو ۳۶۱ هزار تن بوده است که از سقف تعیین شده ۴۲۰ هزار تن بسیار کمتر است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان