اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951222244136187

استفاده از ابزارهای مدرن جدی گرفته شود

کاربرد اینفوگرافیک در انتخابات

کد: 13951222244136187

https://goo.gl/lrg1NS

، تهران , (اخبار رسمی): اینفوگرافیک یک ابزار مناسب در اختیار رسانه‌ها در معرفی احزاب انتخاباتی، معرفی نامزدها اعم از سوابق و رزومه، ارائه عملکردها، مقایسه بین دوره‌های انتخاباتی از جنبه‌های مختلف، ارائه رویکردها، شعارها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی، ارائه نتایج پیشی‌بینی‌ها و نیز نتایج نظرسنجی ها و… است.

کاربرد اینفوگرافیک در انتخابات

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مرکز تخصصی اینفونگاره، نگاهی به میزان بهره‌گیری از نمادها و اینفوگرافیک در حوزه سیاسی در ایران نشان می‌دهد که از این ابزار بصری به ویژه در انتخابات چندان بهره گرفته نمی‌شود. در حالی که از آن به راحتی و به شکلی اثرگذار می‌توان در مسیر اهداف انتخاباتی بهره گرفت.

درحالی که انتخابات ۷ اسفند ۹۴ مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پشت سرنهاده شده ولی همچنان انتخابات اردیبهشت ۹۵ مجلس شورای اسلامی و دیگر انتخابات پیش روست، آنچه در این یادداشت به آن اشاره می شود، توجه بخشی به متولیان برگزاری انتخابات، مراکز و موسسات نظرسنجی، نامزدهای انتخاباتی ،رسانه ها و… در خصوص بهره گیری از اینفوگرافیک و ظرفیتهای آن در این حوزه است.

اینفوگرافیک یک ابزار مناسب در اختیار رسانه ها در معرفی احزاب انتخاباتی، معرفی نامزدها اعم از سوابق و رزومه ، ارائه عملکردها، مقایسه بین دوره های انتخاباتی از جنبه های مختلف، ارائه رویکردها، شعارها و دیدگاههای نامزدهای انتخاباتی، ارائه نتایج پیشی بینی ها و نیز نتایج نظرسنجی ها، شرایط رأی دهندگان، نحوه برگزاری انتخابات و تبیین فرآیند آن، اعلام نتایج انتخابات و… است. این به این معنی است که اینفوگرافیک در کلیه مراحل پیش، حین و پس از انتخابات دارای کاربرد و اثرگذاری است.

ابتدا روی سخن با متولیان برگزاری انتخابات است که از این ابزار به راحتی می‌توانند برای اطلاع رسانی، آموزشی و… در مسیر برگزاری هرچه بهتر انتخابات استفاده کنند. پیش از اشاره به قابلیت‌های اینفوگرافیک در حوزه انتخابات، نیاز به تأکید است که برای کمک موثرتر به رأی دهندگان و حوزه های انتخابیه در شمارش آرا، می توان برگه‌های رأی در ایران را بصری کرد. حتی در خصوص روش الکترونیکی احتمالی نیز این روش توصیه می شود.

نگاهی به استفاده از تصاویر و نمادها در برگه های رأی جهان نشان می‌دهد که بسیاری از کشورهای جهان به ویژه آنها که از مشکل کم سوادی و بیسوادی رنج می‌برند، دارای برگه‌های رأی بصری در انتخابات خود هستند.

در اشاره به استفاده از اینفوگرافیک در ایران از چند مثال کاربردی یاد می شود. به عنوان مثال تهیه نقشه هایی با تعیین حوزه های انتخابیه روی آن و درج آن در سایت‌ها و نیز در خیابان‌های اصلی، یک استفاده ساده از اینفوگرافیک صورت می‌گیرد که طی آن، توزیع منطقی تری بین رأی‌دهندگان در حوزه های انتخابیه صورت می‌گیرد.

از دیگر کاربردهای اینفوگرافیک در انتخابات، تشریح بصری فرآیند دادن رأی و تهیه و نصب آن به صورت بنر، استند و… در مقابل حوزه های انتخابیه برای رأی اولی‌ها، افراد کم سواد و بیسواد و… است.

حین، قبل و بعد از انتخابات نیز به راحتی می توان از این ابزار موثر در مسیر اطلاع رسانی در خصوص کلیه اطلاعاتی که به صورت شفاهی و نوشتاری در خصوص انتخابات ارائه می‌شود می‌توان بهره گرفت؛ از تعداد نامزدها، تعداد شرکت کنندگان، میزان مشارکت، برندگان و بازندگان و…  بند اخیر، به کلیه رسانه‌ها در انواع مختلف توصیه می‌شود.

امکان اطلاع رسانی نتایج نظرسنجی ها و… از جمله کاربردهای اینفوگرافیک در حوزه انتخابات است که به مراکز نظرسنجی و… پیشنهاد می‌شود.

نگاهی به فعالیت‌های رسانه‌ها، مراکز و موسسات نظرسنجی، متولیان برگزاری انتخابات و… در ایران نشان می‌دهد که ضروری است تا از توان و پتانسیل‌های اینفوگرافیک در کشور به خصوص در دوره انتخابات استفاده شود. استفاده از این ابزار، علاوه بر رسانه‌ها، متولیان برگزاری انتخابات و… به خود نامزدهای انتخاباتی در ارائه رزومه، عملکرد و… پیشنهاد می‌شود. 

مرکز تخصصی اینفونگاره به سبب تجربه خود آماده ارایه مشاوره‌های تخصصی در حوزه اینفوگرافیک از مهندسی و معماری محتوا در قالب های مختلف اینفوگرافیک با مجموعه ها و مخاطبین محترم است.

برای ارتباط با مجموعه اینفونگاره می توانید از منوی تماس با ما اقدام کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز تخصصی اینفونگاره

در عصر اطلاعات اینفوگرافی‌ها به سرعت تبدیل به نوعی رایج از ارتباطات شده‌اند. میتوان از آنها در وب یا به صورت چاپ شده استفاده کرد تا مشتری شما هر کجا که باشد این اطلاعات ازطریق ترکیبی از تصاویر، گراف‌ها، آیکون‌ها، عکس‌ها و یا تصویرسازی به او برسند. مرکز تخصصی اینفونگاره این مهم را با کیفیتی عالی توسط خطرپذیرهای خلاق که همیشه از انتظارات فراتر می روند و بهترین محصولات ممکن را برای مشترکان خود تولید می کنند ممکن می سازد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی