اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960207247316849

چطور کارت اعتباری مناسب سفر انتخاب کنیم؟

کد: 13960207247316849

https://goo.gl/GiInOF

، تهران , (اخبار رسمی): کارت‌های اعتباری (Credit Cards) در جامعه مدرن امروز فراگیر شده‌اند و مردم از آنها برای پرداخت هزینه همه چیز از ماشین گرفته تا مواد غذایی و حتی یک آدامس کوچک استفاده می‌کنند.

چطور کارت اعتباری مناسب سفرانتخاب کنیم؟

شما تنها از طریق جوایز ثبت نام، می توانید امتیاز جمع کنید و با آنها سفر رایگان داشته باشید، به همین دلیل ثبت نام برای یک کارت اعتباری سفر بسیار مهم است.

کارت‌ اعتباری مناسب سفر، فرصتی عالی  برای کسب امتیازات رایگان ارائه می‌دهند که می‌توان از آن‌ برای خرید بلیت هواپیما، هتل‌ یا دسترسی آسان به پول نقد استفاده کرد.

شرکت‌های صدور کارت اعتباری در مسابقه کسب مشتری با برندهای سفر‌ی مختلف همکاری می‌کنند (یا تنها کارت خود را ارائه می‌کنند) که مصرف‌کنندگان را با پاداش‌های ثبت نام، امتیاز وفاداری، تخفیف ویژه و چیزهای دیگر جذب می‌کند. تمایل این شرکت‌ها به جذب شما به عنوان مصرف‌کننده، واقعا به سود شماست، شما می‌توانید با این سیستم، هزاران بلیط رایگان هواپیما، هتل، تعطیلات و حتی پول نقد به دست آورید.

شما تنها از طریق جوایز ثبت‌نام، می‌توانید امتیاز جمع کنید و با آنها سفر رایگان داشته باشید به همین دلیل ثبت‌نام برای یک کارت اعتباری سفر بسیار مهم است، این ثبت نام دروازه‌ای به سفر رایگان خواهد بود.

 

چطور کارت اعتباری مناسب برای سفر را انتخاب کنیم؟

هیچ گونه کارت اعتباری مناسب سفر کاملی وجود ندارد، همه کارت‌ها مزایای مختلفی دارند که برای افراد مختلفی مناسب هستند. مثلا می‌توانید برای رزرو پرواز از یک کارت AMEX (با امتیاز سه‌برابر به ازای هر دلار خرج‌شده) Chase Sapphire (و گاهی یک کارت‌ Starwoodd) برای هزینه‌های روزمره استفاده کنید.

 

در یک کارت هدیه سفری به دنبال چه چیزی باشیم؟

به دنبال کارت های جایزه ای باشید که موارد زیر را ارائه دهند:

جایزه ثبت نام فوق العاده

یک جایزه ثبت‌نام فوق‌العاده به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر حساب‌تان پر شود و بتوانید یک پرواز رایگان بخرید (مبلغ این جایزه‌ها گاهی به اندازه چند پرواز رایگان هم می‌رسد) فقط در صورتی برای یک کارت ثبت‌نام کنید که جایزه ثبت‌نام بالایی داشته باشد.

 

جایزه های ثبت نام یک کارت اعتباری معمولا به این شکل هستند:
برای دریافت یک جایزه بزرگ، باید یک خرید انجام دهید یا حساب کاربری‌تان را به حداقل هزینه در یک بازه زمانی مشخص برسانید، پس از آن می‌توانید با توجه به نوع کارت به ازای هر دلار صرف‌شده، امتیازهای یک تا پنج برابری به دست آورید.
به عنوان مثال، کارت‌های خطوط هوایی آلاسکا جایزه 25000 مایلی دارد که برای به دست آوردن آن فقط باید کارت را تایید کنید و هزینه سالانه 75 دلار آمریکا را بپردازید؛ یا می‌توانید با کارت Citi Prestige بعد از پرداخت 3000 دلار در سه‌ماه اول 50000 امتیاز دریافت کنید.
از طرف دیگر، شرکت Starwood Preferred Guest American Express بعد از پرداخت 30000 دلار در سه‌ماه اول به شما 25000 امتیاز می‌دهد.
پاداش کارت‌های معمولی بین 25 تا 50 هزار امتیاز است هر چند گاهی می‌تواند به 100هزار امتیاز هم برسد؛ به همین دلیل است که این کارت‌ها مناسبند.

 

امتیاز خرج کردن مضاعف

بیشتر کارت‌های اعتباری به ازای هر دلار هزینه، یک امتیاز ارائه می‌دهند. با این حال، کارت‌های اعتباری خوب یا کارت‌های اعتباری یک برند خاص موقع خرید در بعضی خرده‌فروشی‌ها به شما امتیاز اضافی می‌دهند. این کار به بالا بردن سرعت کسب امتیازات کمک می کند. مسلما شما هم ترجیح می دهید به ازای هر دلار چند امتیاز به دست بیاورید.

به عنوان مثال، با کارت Preferred Chase Sapphire، دو برابر امتیاز برای سفر و عذا خوردن در رستوران ها به دیت می آورید،ا Chase Ink پنج‌برابر به شما برای هزینه‌های اداری امتیاز می‌دهد و کارت هدیه طلایی American Express Premier برای بلیط هواپیما  سه‌برابر امتیاز می‌‌دهد. سعی کنید کارت‌هایی را برای هزینه های روزمره‌ خود استفاده کنید که به ازای هر دلار خرج شده جایزه بیشتری به شما بدهد.

 

حداقل هزینه خرج شده

متاسفانه معمولا لازم است یک حداقل هزینه‌ را برای کسب جوایز بزرگی که این کارت‌ها ارائه می‌دهند بپردازید. روش‌هایی برای جعل این هزینه‌ها وجود دارد ولی بهتر است بتوانید جایزه‌ها را با استفاده از هزینه‌های روزانه عادی به دست آورید. لازم نیست حتما از کارت‌‌های با حداقل هزینه خرج شده بالا دوری کنید چون این کارت ها جوایز قابل توجهی ارائه می‌دهند، ولی خوب است با جایزه کم شروع کنید تا بین تعداد زیادی کارت‌ که نمی‌توانید هزینه حداقل آن ها را تامین کنید سرگردان نشوید. وقتی کارت را دریافت می‌کنید، نمی‌توانید برای آن درخواست مجدد دهید پس عجله نکنید و جایزه ثبت نام را از دست ندهید.

به همین دلیل است که هدف داشتن و شروع کار با جایزه کوچک در مورد کارت‌های اعتباری اهمیت دارد، چون حتی یک اشتباه در این بازی می‌تواند شما را گرفتار هزینه های اجباری کند که از عهده آن برنمی‌آیید (و البته امتیازات جایزه‌ای که نمی‌توانید به دست آورید!)

شاید آسان باشد که در یک مدت زمان کوتاه برای ده کارت ثبت نام کنید اما ممکن است برای گرفتن امتیاز جایزه مجبور باشید هزینه هایی از ده تا سی هزار دلار را در یک دوره زمانی خیلی کوتاه بپردازید که فشار مالی بالایی است.

مدیریت توانایی پرداخت حداقل هزینه، کار مهمی  است چون اگر فقط برای گرفتن این امتیازها پول بیش‌تری نسبت به حالت معمول خرج کنید دیگر آن‌ها را رایگان به دست نیاورده‌اید. طبق روند معمول خود خرج کنید نه حتی یک پنی بیشتر.

 

داشتن امتیاز ویژه

همه این کارت‌های اعتباری سفری، امتیازهای خیلی خوبی دارند. خیلی از آن‌ها به شما جایگاه وفاداری ویژه یا امتیازهای دیگری می‌دهند. مثل کارت‌های بدون هزینه‌ تراکنش خارجی، بررسی رایگان چمدان، اولویت اقامت، چند شب اقامت رایگان و …

هزینه‌های سالانه کارت‌های اعتباری

هیچ کس پرداخت هزینه سالانه برای کارت‌های اعتباری را دوست ندارد. خیلی از هزینه‌ها برای کارت‌های اعتباری شرکت‌های برند از 50 تا 95 دلار در سال متغیر است. گرفتن کارت هزینه‌دار برای کسانی که زیاد مسافرت و پرواز می‌کنند با ارزش است. کارت‌های مبتنی بر هزینه، جایزه بهتری به شما می‌دهند که می‌توانید از طریق آن سریع‌تر امتیاز کسب کنید و خدمات و پیشنهادهای ویژه‌تری دریافت کنید و با این کارت‌‌ها پولی بیش‌تر از هزینه‌های صرف‌‌شده‌ خود در سفر پس‌انداز کنید.

 

هزینه‌های تراکنش خارجی کارت‌های اعتباری

بیشتر کارت‌های اعتباری موقع استفاده در خارج از کشور هزینه سه‌درصدی دارند. استفاده از کارت‌های اعتباری به این دلیل خوب است که از طریق آنها نرخ ارز خوبی به دست می‌آورید اما زیاد جالب نیست که در هر بار استفاده از این کارت ها هزینه پرداخت کنید. ساده‌ترین کارت اعتباری برای اجتناب از هزینه‌های خارجی، کارت Capital One Venture است که هیچ هزینه سالانه‌ای ندارد اما بدون جایزه است. این کارت برای کسانی مناسب است که طرفدار سادگی هستند و به امتیاز اهمیت نمی‌دهند، با اینن حال اگر شما امتیاز بخواهید و هزینه سالانه از نظرتان با ارزش باشد، بهترین کارت‌های اعتباری برای دوری از هزینه‌های خارج از کشور، Chase Sapphire Preferred، Starwood American Express، همه کارت‌های هواپیمایی‌های برند، Barclay's Arrival Pluss یا Chase Ink هستند. این کارت‌ها بهتر از کارت Capital Onee هستند اما نیازهای هزینه‌ای هر کس متفاوت است.

 

اگر اعتبارتان کم باشد چه کار می‌توانید انجام دهید؟

خیلی از کارت‌های هدیه سفر فقط در دسترس افرادی قرار می‌گیرند که نمره‌های اعتباری بالا داشته باشند و اگر نمره شما کم (650 یا کمتر) باشد می‌بینید که اعتبارتان کم شده است و انتخاب‌های محدودی دارید.

هیچ راه حل جادویی برای بهبود ناگهانی نمره‌های اعتباری شما وجود ندارد. اگر نمره اعتباری پایینی دارید باید آن را بسازید و افزایش دهید. برای انجام این کار و کارت‌های امتیازی که می‌توانند به شما کمک کنند روش هایی وجود دارد که اینجا توضیح می‌دهیم.

 

پنج روش برای بهبود اعتبار برای دریافت کارت های هدیه سفر

به سایت AnnualCreditReport بروید و یک کپی رایگان از گزارش اعتبار خود دریافت کنید. این سایت به شما اجازه می‌دهد از نمره اعتباری خود باخبر شوید تا بفهمید که باید روی چه حوزه‌هایی کار کنید.

 

برای دیدن عکس ها و خواندن ادامه مطلب چطور کارت اعتباری مناسب سفر انتخاب کنیم؟ به وبسایت مپگرد مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله گردشگری مپگرد

با مپگرد دیدنی های ایران و جهان را بشناسید و با اطلاعات دقیق و ارزان سفر کنید. مپگرد وبسایتی جامع در زمینه گردشگری هست که قصد دارد مخاطب را با جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم، جشنواره ها، غذاهای محلی و ... شهرهای ایران و کشورهای مختلف جهان به طور کامل و کاملا کاربردی آشنا کند، تا بتواند با اطلاعات کامل و ارزان سفر کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]