اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960830268937909

تولید لعاب نانو آنتی باکتریال دائمی بدون نیاز به مواد ضد عفونی کننده

کشتار دسته جمعی باکتری ها

کد: 13960830268937909

https://goo.gl/fE2tTx

، کرج , (اخبار رسمی): تولید کاشی، سرامیک میکروب‌کش با دوام و قدرت بالا بدون نیاز به مواد ضدعفونی‌کننده، به آسانی در هر شرایط محیطی بدون آسیب جسمی و زیان به محیط زیست، سلامتی را به ارمغان می آورد. باکتری‌های اصلی مضر برای سلامت انسان: Staphylococcus aureus و Enterococcus faecalisو Escherichia coli و Pseudomonas aeruginosa

کشتار دسته جمعی باکتری ها
کاشی های میکروب کش دائمی بدون نیاز به مواد ضد عفونی کننده

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت نانو پیشتاز پارس؛ به تازگی ترکیبی ایده آل و کارآمد با خاصیت آنتی باکتریال با استفاده از نانو ذرات برای استفاده در ساخت کاشی و سرامیک کشف شده است که علاوه بر خواص میکروب زدایی از نظر اقتصادی قابل تولید و با صرفه است. با بکارگیری این کاشی‌ها از انتشار و بیماری‌زایی باکتری‌ها جلوگیری می‌شود و به این ترتیب علاوه بر پیشگیری از  شیوع بیماری‌ها، از هزینه‌های درمان نیز کاسته می‌شود.
سنتز نانو لعاب آنتی باکتریال با هدف تولید نیمه صنعتی کاشی ضد باکتری انجام شده است. در سا‌ل‌های اخیر برای آنتی باکتریال کردن کاشی‌های ویژه‌ی بیمارستانی از اسپری یا پوشش‌های ضد باکتری استفاده شده است که ضمن ناپایدار در اثر شستشو یا سایش از بین می‌روند. با ضد باکتری کردن کاشی‌ها توسط شرکت نانو پیشتاز پارس، دیگر نیازی به ضدعفونی کردن با مواد شیمیایی مانند فرمالدئیدها و مواد حساسیت‌زا‌ی دیگر که برای محیط زیست نیز مضر هستند، وجود ندارد.
این ماده پس از تولید خاصیت آنتی باکتریال کاشی‌ها در برابر باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی تا 99/99 درصد به‌صورت قوی‌ترین ضدعفونی کننده با عمر دائمی‌ عمل می‌کند. نیروی قدرتمند اکسیدکنندگی در این کاشی‌ها باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌‌شود. تولید این محصول مطابق با فناوری نانو و دارای کاربرد در سوانح و سوختگی، اتاق کثیف، اتاق عمل،ICU، CCU NICU، بخش، ریکاوری،  سرویس بهداشتی و حمام، مراکز تفریحی آبی و استخرها ، آشپزخانه‌های صنعتی و ... مطابق با حساسیت‌های محیطی به باکتری و عفونت است. 

تأییدیه‌های وزارت بهداشت سازمان غذا و دارو،  استاندارد سوئیس به شماره 27447، استاندارد ملی ایران به شماره 12659 و دیگر مراکز معتبر  حاکی از کیفیت این فناوری است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت نانو پیشتاز پارس

نانو پیشتاز پارس شرکتی دانش بنیان و عضو کمیته نانو نهاد ریاست جمهوری است که در سال ۱۳۸۸ تآسیس و طی تحقیقات فراوان با استفاده از تکنولوژی نانو موفق به کسب دانش فنی و ثبت اختراع لعاب آنتی باکتریال گردید. تولید کاشی های آنتی باکتریال با قدرت میکرب کشی قوی ( 99/9 درصد)،مطابق با استاندارد جهانی ایزو و نیز استاندارد سویس بشماره ۲۷۴۴۷ و کسب پروانه بهره برداری برای تولید صنعتی نتیجۀ تلاش این سالها بوده است. این لعاب ضد جرم بوده و از طریق پخت سوم بر روی کاشی، سرامیک، و کلیه سطوح قابل پخت در کوره تا 99/9 % از باکتری های گرم و سرد را نابود و از اینجهت میتواند با نصب در بخشهای مختلف بیمارستانی موجب کاهش عفونتهای بیمارستانی ،با نصب در سالن های تولید مواد غذائی/لبنی استفاده از ضد عفونی کننده های خطرناک را محدود یا با استفاده در مراکز تفریحی آبی مصرف کلر و دیگر ضد عفونی کننده ها را بیمورد نماید. این تولید ملی با دانش بومی و با این سطح از کارآئی در کشور بیسابفه است و در جهان نیز فاقد رقبای جدی میباشد، لذا استفاده از این محصولات علاوه بر ارتقاء سطح بهداشت و محیط زیست موجب حمایت از اقتصاد ملی میگردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]