اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960925271796618

داینامیک 365، محصول جدید مایکروسافت در دو نسخه آنلاین و on-premise عرضه شد

‫تفاوت نسخه آنلاین و on-premise محصول Dynamics 365 مایکروسافت

کد: 13960925271796618

https://goo.gl/oMdEHT

، تهران , (اخبار رسمی): در نوامبر سال 2016 مایکروسافت محصول جدید خود به نام Dynamics 365 که مبتنی بر Dynamics CRM بود را معرفی کرد. در همین ماه نسخه آنلاین و در ماه دسامبر نسخه On-premise انتشار یافت. اما برای انتخاب محصول داینامیک 365 می‌بایست حتما ویژگی‌های این دو نسخه را کاملا بررسی کرد زیرا تفاوت‌های بسیاری دارند.

‫تفاوت نسخه آنلاین و on-premise محصول Dynamics 365 مایکروسافت
‫تفاوت نسخه آنلاین و on-premise محصول Dynamics 365 مایکروسافت

نسخه آنلاین نرم افزار Dynamics 365 امکانات بسیار بیشتری دارد، اما در مقابل مزیت نسخه­ On-premise این است که شما یا پارتنرهای مایکروسافت به راحتی می‌توانید راهکارهای خود را ساخته و مدیریت کنید

در نوامبر سال 2016 مایکروسافت محصول جدید خود به نام Dynamics 365 که مبتنی بر Dynamics CRM بود را معرفی کرد. در همین ماه نسخه آنلاین و در ماه دسامبر نسخه On-premise انتشار یافت، اما برای انتخاب محصول داینامیک 365 باید حتما ویژگی‌های این دو نسخه را کاملا بررسی کرد؛ زیرا تفاوت‌های بسیاری میان آن دو وجود دارد. در ابتدا به معرفی داینامیک 365 آنلاین و سپس On-premise می‌پردازیم و در انتها وجه اشتراک آنها را بیان خواهیم کرد.

در نسخه‌ی­ آنلاین محصول جدید، 7 مؤلفه اصلی وجود دارد که قابلیت‌های نرم افزار را در مقایسه با نسخه قبلی یعنی Dynamics CRM بسیار بیشتر کرده است. این هفت مؤلفه عبارتند از:

  •      داینامیک 365 برای فروش (Sales)
  •      داینامیک 365 برای بازاریابی (Marketing)
  •      داینامیک 365 برای خدمات مشتری (Customer service)
  •      داینامیک 365 برای خدمات عمومی (Field service)
  •      داینامیک 365 برای حوزه عملیاتی (Operation)
  •      داینامیک 365 برای خودکارسازی (Automation)
  •      داینامیک 365 برای بینش مشتری (Customer insight)

ماژول‌های سبز رنگ در تصویر، یعنی بازاریابی، فروش و خدمات، 3 ماژول اصلی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت هستند که در نسخه قبلی یعنی مایکروسافت 2016 Dynamics CRM هم وجود داشتند.

ماژول نارنجی رنگ، یعنی ماژول عملیات، که قبلا به عنوان Dynamics AX نرم افزار ERP مایکروسافت می‌شناختیم.

ماژول‌های آبی رنگ سه مؤلفه جدید هستند که قابلیت‌های جدیدی را به سیستم افزوده‌اند:

  1. خدمات عمومی یا Field Services (مدیریت فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی و انجام وظایف)
  2. خودکارسازی خدمات پروژه یا Project Service Automation (مدیریت پروژه و خودکارسازی فرآیند کسب‌وکار)
  3. بینش مشتری Customer Insights (هوشمندی تجاری)

نسخه­­ On-premise در واقع به‌روزرسانی جدیدی از نسخه قبلی با همان 3 ماژول اصلی یعنی بازاریابی، فروش و خدمات است؛ اما قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه شده است. نسخه On-premise توسط پارتنرهای مایکروسافت برای مشتریان سفارشی‌ سازی می‌شود و به قابلیت‌های آن اضافه می‌شود. به طور کلی موارد مشترک بین این دو نسخه عبارتند از: 

AppSource

منابع AppSource (برنامه‌های کاربردی که توسط پارتنرهای مایکروسافت توسعه داده شده است) فارغ از اینکه چه نسخه‌ای استفاده می‌کنیم در دسترس است.

Power BI

هر دو نسخه‌ی­ آنلاین و On-premise می‌توانند از ابزار Power BI مایکروسافت بهره ببرند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد داده‌ها را تحلیل و سپس فرآیندهای کسب‌وکار را هدایت کنید. Power BI امکان مصورسازی اطلاعات را فراهم می‌کند.

گریدهای قابل ویرایش

اگرچه گریدهای قابل ویرایش در نگاه اول مثل یک کیک شکلاتی با تکه‌های توت فرنگی به نظر نمی‌رسد؛ ولی دقیقا به اندازه یک کیک شکلاتی بزرگ لذت‌بخش است. این استاندارد Microsoft Dynamics CRM است که کاربران می‌توانند View‌های دلخواه خود را ایجاد کنند. مثلا لیست تمام مشتریانی که در سه ماه گذشته خرید انجام داده‌اند و در یک مکان خاص زندگی می‌کنند. قبلا اگر کاربر قصد ویرایش هر یک از رکوردها را داشت باید آن رکورد را باز کرده و فیلد مورد نظر را ویرایش می‌کرد، اما با این قابلیت جدید در همان نما امکان ویرایش رکوردها وجود دارد. تغییر بزرگی در سیستم شکل نگرفته اما زندگی کاربران را نجات داده است!

Power Apps و جریان‌های کاری

Power Apps در واقع یک ابزار برای ساخت اپلیکیشن‌های خارجی برای دستگاه‌های موبایل است. work Flow یا جریان‌های کاری راهکاری مثل IFTTT هستند که برای ایجاد جریان‌های مختلف بین سیستم و برنامه‌های کاربردی کاربرد دارند. 

Visual processor designer

در نسخه‌ی قبلی هم می‌توانستید فرآیندهای کاری طراحی کنید، اما در سیستم جدید به صورت بصری این کار انجام می‌شود. 

یکپارچه‌سازی با Office

هر دو نسخه امکان یکپارچه‌سازی با Office 365 را دارد و به تبع با سرویس ایمیل مایکروسافت (Outlook و Exchange) یکپارچه می‌شود. همچنین این یکپارچه‌سازی امکان صادر کردن داده‌ها به Excel و یکپارچه‌سازی با Share point را هم فراهم می‌کند.

نتیجهگیری

به طور کلی نسخه‌ی آنلاین نرم افزار Dynamics 365 امکانات و قابلیت‌های بسیار بیشتری دارد، اما در مقابل مزیت نسخه­ On-premise این است که شما یا پارتنرهای مایکروسافت به راحتی می‌توانید راهکارهای خود را بسازید، سفارشی‌سازی کنید و سیستم را مدیریت کنید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه های مدیریت

شرکت سامانه‌های مدیریت در سال 91 فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت سامانه‌های مدیریت ارائه دهنده‌ی پیشرو سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) با تکیه بر بیش از دو دهه تجربه در صنعت فناوری اطلاعات کشور، مفتخر به پیاده‌سازی موفق انواع سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) در صدها پروژه‌ی شرکت‌های خصوصی و دولتی فعال در صنایع مختلف کشور است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]