اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960929272546438

سایت بورسیپا با هدف تبادل کتاب رونمایی شد

کد: 13960929272546438

https://goo.gl/LfDPxR

، تهران , (اخبار رسمی): با هدف تبادل کتاب در سطح جامعه و ارتقاع فرهنگ کتاب‌خوانی، از سایت بورسیپا به آدرس www.borsipa.com در 20 آذر سال 1396 رونمایی شد.

رونمایی از سایت بورسیپا با هدف تبادل کتاب در سطح جامعه
سایت بورسیپا با هدف تبادل کتاب رونمایی شد

به گزارش بورسیپا، سایت www.borsipa.com که یک سایت بازار آنلاین خرید و فروش بدون واسطه‌ی کتاب است با ارائه‌ی سرویس‌ها و خدمات جدیدی در این حوزه قصد دارد تبادل کتاب در سطح جامعه و ارتقاع فرهنگ کتابخوانی را تسهیل کند.

یاسر عشورزاده، مدیر عامل بورسیپا در زمینه‌ی ضرورت‌ها و دلایل راه‌اندازی این وب‌سایت گفت: باوجود اقدامات، تلاش‌ها و توصیه‌های صورت گرفته در حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی در طول سال‌های اخیر، همچنان شاهد بی­ مهری به کتاب و کتابخوانی در کشور هستیم تا جایی که هنوز هم نرخ سرانه‌ی مطالعه‌ی در کشور بین ارقام 2 تا 18 دقیقه در نوسان است.

امروزه کتاب و نشر در کشور در وضعیتی قرار دارد که می‌توان از آن به بحران یاد کرد. شواهدی نظیر سرانه‌ی پایین مطالعه، تعداد نامتناسب کتابخانه‌های عمومی، شمارگان پایین کتاب‌های منتشره، تعداد بالای ناشران غیرفعال و... ازجمله نشانه‌های این بحران هستند.

تیم بورسیپا  برای اولین بار در کشور با تو جه به موارد مطروحه تصمیم به ایجاد پایگاه و مرکز خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم به صورت مجازی و کاملا رایگان کرده است. با نفرات متخصص در امر طراحی سایت توانستیم  بورسیپا را به صورت کاملا حرفه‌ای در این زمینه راه اندازی کنیم. هدف از ایجاد این سایت ارتباط و تبادل کتاب در جامعه است که در نهایت تقویت فرهنگ کتابخوانی را به دنبال دارد.

وی در زمینه امکانات و خدمات این سایت و تمایز آن افزود: نام بورسیپا برگرفته از کتابخانه بورسیپا، یکی از شاخص‌ترین کتابخانه‌های اهل باستان است؛ لذا از نظر مفهومی‌ و ادراکی بسیار نزدیک به نوع فعالیت سایت است. 

از ویژگی‌های منحصر به فرد این سایت قابلیت معاوضه و اهدای کتاب است که کاربر به راحتی پس از ثبت نام و درج مشخصات و عکس مورد نظر می‌تواند  کتاب خود را ،معاوضه و یا جهت اهدای آن به فرد مورد نیاز اقدام کند. ناشران و کتابفروشی‌های فعال کشور نیز می‌توانند در سایت بورسیپا معرفی شوند و محصولاتشان را به فروش بگذارند.

از دیگر ویژگی‌های سایت بورسیپا طراحی و برنامه نویسی شده به صورت وب اپلیکیشن است. وب اپلیکیشن یک نرم افزار کاربردی است که پس از بررسی و تجزیه تحلیل یک مجموعه و مشخص کردن دقیق نقش‌ها، عملکردها، عملگرها و روال‌ها برای آن مجموعه طراحی می‌شود و قابل ارائه در شبکه داخلی و اینترنت است. بنابراین باتوجه به نیاز وب اپلیکیشن به شناخت مجموعه و تجزیه تحلیل، طراحی و پیاده سازی آن مدت زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه‌ی بیشتری را هم صرف می‌کند. یک وب سایت یک مطلب را برای همه به طور یکسان نمایش می‌دهد؛ ولی برای مثال، یک وب اپلیکیشن ارتباط با مشتری باتوجه به ویژگی‌هایی که در اثر تعامل با کاربر کسب کرده، اطلاعات را پردازش می‌کند و مطلبی را به کاربر نمایش می‌دهد که مورد نیاز آن کاربر است و این مورد به خوبی در وب اپلیکیشن بورسیپا نمایان است.

امیدواریم در بخش اهدای کتاب انتشارات و کتاب‌فروشی‌های فعال پیش قدم باشند تا سرآغازی نو را در فرهنگ تبادل کتاب و کتابخوانی با سایت بورسیپا رقم بزنیم.

برخی امکانات و خدمات سایت بورسیپا:

  • خرید بدون واسطه کتاب
  • درج آگهی رایگان کتاب
  • معاوضه‌ی کتاب
  • اهدای کتاب
  • جستجوی پیشرفته براساس موقعیت وعنوان

گفتنی است بورسیپا، به مناسبت این رونمایی، اقدام به فراخوان عمومی‌ جهت بازدید از سایت و درج آگهی رایگان کتاب کرده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی فعالیت‌ها و خدمات آن می‌توانند به سایت بورسیپا به آدرس www.borsipa.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب