کد: 13961002272797577

آموزش اولین پرواز با کوادکوپتر (بدون اینکه صدمه‌ای به آن بزنید)

چگونه در پرواز کوادکوپتر مهارت پیدا کنم؟

کد: 13961002272797577

https://goo.gl/EMRCSF

، تهران , (اخبار رسمی): در این مطلب می‌خواهیم اولین پرواز با کوادکوپتر را به شما آموزش بدهیم (بدون اینکه صدمه‌ای به آن  بزنید)، باید بدانید برای هدایت کوادکوپتر به چه نکاتی‌ توجه کنید و روی چه حرکت‌هایی‌ مهارت‌های لازم روکسب کنید.

چطور در پرواز کوادکوپتر مهارت پیدا کنم ؟
آموزش پرواز با ککوادکوپتر

شروع پرواز با کوادکوپتر باید خیلی‌ به آرامی‌ انجام بگیرد. آهسته سرعت حرکت پروانه‌ها را افزایش دهید (حدود ۱۰ درصد)  و بعد خیلی‌ آرام دسته‌های تغییر جهت (جوی استیک‌ها) را امتحان کنید

۱. عملکرد رادیو کنترل را برسی‌ کنید

شروع پرواز با کوادکوپتر باید به آرامی‌ انجام بگیرد. آهسته سرعت حرکت پروانه‌ها را افزایش دهید (حدود ۱۰ درصد)  و بعد خیلی‌ آرام دسته‌های تغییر جهت (جوی استیک‌ها) را امتحان کنید، به عنوان مثال دسته را به چپ یا راست متمایل کنید و ببینید که کوادکوپتر به همان سمت متمایل می‌شود یا خیر. توجه داشته باشید که تمام این مدت کوادکوپتر روی زمین است و شما هم‌زمان سرعت پروانه‌ها را روی ۱۰ درصد چرخش نگه دارید.

۲. کوادکوپترتان را بشناسید

به کوادکوپتر‌ها مثل ماشین‌ها فکر کنید، هر مدل شتاب و حساسیت منحصر به فرد خود را دارند. خوب حالا که جهت‌ها را امتحان کردید و مطمئن شدید همه‌چیز کار می‌کند، در این مرحله فشار روی پروانه‌ها را افزایش دهید (به اصطلاح مقداری گاز بدید!) تا کوادکوپتر نزدیک به ۱۰ سانتی متر از زمین بلند شود. حالا همان جهت‌ها (چپ، راست، چرخش حول محوری و غیره…) را دوباره امتحان کنید که تیز و تندی کوادکوپتر دستتان بیاد و ببینید چطوری به تغییر جهت‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهد.

اگه به کوادکوپتر شما پایه‌های بلند فرود متصل است بهتر است که آن را حدود ۳۰ سانتی متر بالا ببرید تا موقع تغییر جهت به زمین گیر نکند. اگر حس کردید که کنترل کوادکوپتر از دست شما خارج می‌شود، خیلی‌ سریع فشار پروانه‌ها را کم کنید (جوی استیک سمت چپ را تا انتها به پایین فشار دهید) تا روی زمین فرود بیاید. سپس آن را  به صورت صحیح روی زمین بگذارید و مجددا مراحل بالا را انجام دهید.

۳.حالا پرنده را بالاتر ببرید

بعد از مرحله‌ی ۲ حالا وقت این است که یک مقدار کوادکوپتر را بالاتر ببرید (حدود ۱ متر بالای سطح زمین). وقتی‌ کوادکوپتر را به این ارتفاع برسانید، کنترلش کمی‌ راحت‌تر از مرحله‌ی ۲ خواهد شد، زیرا در این ارتفاع تلاطم جریان هوا کمتر است. حالا دوباره تمرین‌های مرحله‌ی ۲ را انجام دهید.

۴. تمرین فرودگاه

در این مرحله چند نقطه را در اطرافتان به عنوان هدف مشخص کنید و شروع کنید کوادکپتر را از یک نقطه بلند کنید و روی نقطه‌ی بعدی فرود بیاورید، این کار را انقدر تکرار کنید تا دقت پرواز و فرود شما زیاد شود.

۵.جهت‌های چرخش

در این مرحله باید به تغییر جهت دادن کوادکوپتر عادت کنید. یعنی‌ درحالی که کوادکوپتر ثابت در هوا است، حول محوری از چپ به راست و برعکس‌ بچرخانید. کوادکوپتر را از زمین بلند کنید، یکی‌ از پروانه‌ها را در نظر بگیرید، حالا همان طور که کوادکوپتر در هوا معلق هست، آن پروانه‌ای که نشان کردید را به جهت ساعت ۱۰ بچرخانید. حالا دوباره آن را به جهت ساعت‌های دیگر بچرخانید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که حس کردید، برای مرحله‌ی بعدی آماده هستید.

۶. دماغهٔ کوادکپتر در پرواز (هد کوادکوپتر)

این یک اصطلاح بین خلبانها است، منظور از دماغه در پرواز این است که دماغه‌ی کوادکوپتر به سمت شما باشد. این تمرین برای این است که مهارت‌تان را برای حفظ تعادل کوادکوپتر در حال پرواز بالا ببرید. این مرحله مقداری مشکل‌تر از مرحله‌های قبل است.

وقتی‌ می‌خواهید برای اولین بار این تمرین را انجام بدهید، باید دماغه‌ی کوادکوپتر را با دست به سمت خودتان بچرخانید، بعد که آماده پرواز شدید، فشار پروانه‌ها را با جوی استیک سمت چپ زیاد کنید تا از زمین بلند شود. توجه داشته باشید که در این حالت که دماغه به سمت شما است، جهت‌ها هم بر عکس کار می‌کنند، یعنی‌ وقتی‌ دسته رو به سمت راست متمایل کنید کوادکوپتر به سمت چپ می‌رود و برعکس و اگر دسته رو به سمت عقب متمایل کنید کوادکوپتر به سمت جلو حرکت خواهد کرد و برعکس.

در این حالت سعی‌ کنید با جهت‌ها به آرامی‌ بازی کنید تا به تغییر جهت‌ها دستتان عادت کند. باز هم یادآوری می‌کنیم، اگر کنترل کوادکوپتر از دستتان خارج شد فشار پروانه‌ها را سریع پایین بیاورید که فرود بیاید و دوباره شروع کنید.

۷. تمرین فرودگاه وقتی‌ دماغه بسمت شماست

این مرحله مشکل‌ترین قسمت تمرین است. دقیقا همان کاری را باید بکنید که درمرحله ۴ می‌کردید؛ ولی‌ با این فرق که دماغه کوادکوپتر به سمت شما باشد (حالتی که جهت‌ها برعکس عمل می‌کنند).

۸. و تمام

خب، عالی بود، پرواز اول با کوادکوپتر زیاد هم پیچیده نیست، اگر مراحل بالا را خوب یاد بگیرید، می‌شود به شما یک خلبان نیمه حرفه‌ای گفت. اول باید بدانید که مراحل بالا هر چقدر به سمت پایین حرکت می‌کنند سخت‌تر می‌شوند. تا جایی که امکان دارد چند روز یا چند هفته وقت شما را بگیرند. پس صبور باشید و سعی‌ کنید در کل زمانی‌ که پرواز می‌کنید، ۵۰ درصد روی نقاط ضعفتان تمرین کنید و ۵۰ درصد دیگر را هرجوری لذت می‌برید پرواز کنید که این تمرینات برای شما خسته کنند نباشند.

 منبع : خرید کوادکوپتر سایما

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه ایران سایما

خرید کوادکوپتر ارزان از فروشگاه اینترنتی کوادکوپتر ایران سایما

منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.