کد: 13961020275648117

کارگاه رایگان کتاب نویسی حرفه ای با همکاری نواوران سینا و موسسه فرهنگی هنری هما

کارگاه رایگان کتاب نویسی حرفه ای در انتشارات نوآوران سینا و موسسه هنری هما

کد: 13961020275648117

https://goo.gl/2xNcTK

، تهران , (اخبار رسمی): موسسه فرهنگی هنری هنر مهر ایده با همکاری انتشارات نوآوران سینا کارگاه رایگان کتاب نویسی حرفه‌ای برگزار می‌کند. شاید برای شما هم پیش‌آمده که وقتی در داخل فروشگاه کتاب گشت می‌زنید به خودتان بگویید وقتش رسیده است که یک رمان عالی بخوانم یا شاید شما دوست دارید کتابی از خودتان به یادگار بگذارید.

کارگاه رایگان کتاب نویسی حرفه ای در انتشارات نوآوران سینا و موسسه هنری هما
کارگاره رایگان کتاب نویسی حرفه ای

چرا کتاب بنویسیم؟شاید واضح‌ترین سؤال این باشد که: چرا کتاب بنویسیم؟ این کار بسیار زمان‌گیر و دشوار است و همیشه خطرات و ریسک بالایی دارد و ممکن است حتی یک نفر هم آن را نخواند. هدف از نوشتن کتاب چیست؟

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری هنر مهر ایده ؛ انتشارات نوآوران سینا به همت دکتر شعبانعلی کوهستانی کارگاه کتاب نویسی حرفه‌ای رایگان برگزار می‌‌کند.

شاید شما نیز عاشق خواندن هستید و شاید بتوانید مانند نویسندگان خلاق و خارق‌العاده مورد تحسین قرار بگیرید و یا شاید جزو گروهی هستید که تجربه‌ی کمی در نویسندگی دارید و دوست دارید بدانید باید از کجا شروع کنید؟

شاید شما دوست دارید در زمینه‌ی تخصصی خودتان کتابی داشته باشید و بتوانید به‌ صورت تخصصی برای خودتان برند باشید و از طریق کتاب تخصص و توانمندی خودتان را معرفی کنید.

شاید شما بخواهید بدانید سوژه‌های بکر و مطالب الهام‌بخش را از کجا شکار کنید؟ در این کارگاه با ما همراه شوید تا سوال‌های ذهنی‌تان برطرف شوند.

چرا کتاب بنویسیم؟

شاید واضح‌ترین سؤال این باشد که: چرا کتاب بنویسیم؟ این کار بسیار زمان‌گیر و دشوار است و همیشه خطرات و ریسک بالایی دارد و ممکن است حتی یک نفر هم آن را نخواند. 

این مسیر بسیار ترسناک به نظر می‌رسد و آینده نامعلومی دارد. بیش از یک‌میلیون کتاب در سال چاپ و منتشر می‌شوند که حدود دوسوم آن‌ها به‌صورت شخصی چاپ‌شده‌اند و شاید در سراسر سال کمتر از ۲۰۰ نسخه فروش داشته باشند؛ اما اگر در نظر دارید کتابی بنویسید و آن را منتشر کنید، باید به این فکر کنید که هدف از نوشتن کتاب چیست؟

کتاب یکی از محصولات آموزشی است که همانند همه موضوعات، نوشتن کتاب نیز روش و نیاز به یادگیری دارد. دوستان زیادی را دیده‌ام که بی‌توجه به این موضوع کتاب چاپ کرده‌اند، نه‌تنها بخشی از سرمایه‌شان را ازدست‌داده‌اند، فضایی هم در منزل‌شان جهت نگهداری کتاب اختصاص داده‌اند.

 • مدیران کتاب شما را مطالعه می‌کنند، از شما دعوت می‌شود برای کارکنان مطالب را بیان کنید و یا انعقاد قرارداد ارائه‌ی خدمات مشاوره مدیریت، سود یک سخنرانی یا قرارداد خدمات مشاوره با سود چاپ کتاب برابری می‌کند.
 • مردم کارت ویزیت را دور می‌اندازند؛ ولی کتاب را کسی دور نمی‌اندازد.
 • یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی کسب‌وکار شما و افزایش فروش سایر محصولات شما
 • ساختن زنجیره‌ی محصول با تولیدات متنی شامل: مقاله، کتاب الکترونیکی، جزوه آموزشی، کتاب کاغذی آغاز می‌شود. کتاب ابزاری است برای بازاریابی و تبلیغات سایر محصولات شما.
 • وقتی مخاطب کتاب ما را می‌خواند، نسبت به ما حس خوبی پیدا می‌کند (محقق، سخنران، مشاور،…)، (از طریق بیان داستان‌ها و تجربیات کاری خودمان)         
 • ارسال مقاله به مجلات به همراه یک نسخه از کتاب و معرفی خودتان به‌عنوان نویسنده کتاب (وقتی کتاب داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید مقالات خود را در روزنامه‌ها و یا سایت‌ها چاپ کنید.)
 • دایره‌ی آگاهی شما از کلمات و اصطلاحات افزایش می‌یابد و مهارت صحبت کردن و فن بیان شما حرفه‌ای‌تر خواهد شد. کسی که کتاب چاپ کرده باشد با موضوع ویرایش و نگارش آشنایی دارد.
 • مردم به کتاب و نویسنده آن بیشتر اعتماد می‌کنند.

کسی که فرآیند چاپ و فروش کتاب را تجربه کرده باشد، سایر کتاب‌ها را باذوق و شوق و علاقه بیشتری مطالعه می‌کند. در ذهن او کتاب و نویسنده آن احترام و ارزش خاصی دارد.

سرفصل‌‌های کارگاه :

 •  اهمیت و جایگاه کتاب نویسی
 • روش‌های نوشتن کتاب پرفروش
 •  ده اشتباه رایج نویسندگان
 • نوشتن کتاب در چهل  روز
 • مراحل اداری چاپ کتاب (گرفتن شابک و فیپا، ویراستاری، طراحی جلد، صفحه‌آرایی)
 • مراحل فنــی چاپ کتاب (صفحه‌بندی، لیتوگرافی، چاپ، صحافی) 
 • روش‌های فروش و بازاریابی کتاب
 • پرسش و پاسخ و مشاوره

مزایای  نویسندگی

 • شما در هر زمینه‌ای که کتاب داشته باشی در اصل شما کارشناس آن رشته تخصصی هستید و دیگران به شما در جایگاه کارشناس توجه می‌کنند.
 • تبدیل‌شدن به سخنگوی عمومی در زمینه تخصصی خود (شما با نوشتن کتاب در زمینه‌ی تخصصی خودتان در اصل به‌عنوان سخنگوی خودتان هستید و با کتاب نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را با نوشته‌های خود به دیگران معرفی می‌کنید. بعضی از اشخاص نیز در جایگاه سخنگو می‌توانند خاطرات و نظرات افراد مهم مثل رئیس‌جمهور مدیرکل و… را به رشته تحریر درآورند.)
 • ارضای نیاز درونی خودتون در نوشتن افکار (شاید شما دوست داشته باشید حوادث و خاطرات تلخ و شیرین زندگی خودتان را مکتوب و با نوشتن و نشر آن لذت جاودانه‌ای برای خود و دیگران ایجاد کنید)
 • ایجاد شخصیت و برند اختصاصی با نوشتن کتاب (گاهی لازم است افراد استعداد و نبوغ و تجربیات خودشون را مکتوب کرده و چاپ نمایند و کتابی داشته باشند که نشان‌دهنده برند اختصاصی آن‌ها است.)

جهت ثبت نام و شرکت در این دوره با شماره های 02166928026 و یا همراه 09903384525 تماس گرفته و یا روی لینک کلیک کنید ویا نام و نام خانوادگی و ایمیل خود را به شماره 09305802342 پیامک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هما

موسسه فرهنگی هنری هنر مهر ایده (هما)دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی و مجوز از مرکز فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با ارائه خدمات نشر دیجیــتال و نشر مکتوب یا کاغذی در خدمت شما می باشد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.