اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961030277356554

توضیحاتی درباره ی سرور ابری و هاست ابری

فناوری سرور و هاست ابری

کد: 13961030277356554

https://goo.gl/AUi2Pj

، تهران , (اخبار رسمی): نوین هاست ارائه‌ دهنده‌ی ‌خدمات هاست، سرور مجازی، سرور اختصاصی و سرور مجازی ایران، در این مقاله به بررسی فناوری سرور ابری می‌پردازد.

فناوری سرور و هاست ابری
مدل های پردازش ابری
فناوری سرور و هاست ابری
فناوری سرور و هاست ابری

نوین هاست ارائه دهنده خدمات هاست، سرور مجازی، سرور اختصاصی و سرور مجازی ایران

انسان همیشه سعی داشته کارهای روتین و ساده خود را به ماشین‌ها سپرده و اهداف والاتر خود را دنبال کند، برای همین به کامپیوتر‌ها روی آورد؛ اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، مدیریت خود کامپیوتر‌ها هم نیاز به اتوماسیون پیدا کرد، بدین ترتیب، سیستم‌های مانیتورینگ و مدیریتی شبکه به وجود آمدند. هم اکنون تعداد سرور‌های موجود در دیتاسنتر‌های جهان به چندین میلیون عدد رسیده است، مایکروسافت به تنهایی بیش از یک میلیون سرور اختصاصی در دیتاسنتر‌های اختصاصی خودش نگهداری می‌کند، تنها یکی از دیتاسنتر‌های اپل در Ashburn آمریکا بیش از 14 مگاوات برق مصرف می‌کند. مدیریت چنین حجم بالایی از سرور اختصاصی و سرور مجازی توسط نیروی انسانی به هیچ وجه منطقی نیست. حفظ کردن آیپی و پسورد تک تک این سرور‌ها و پیکربندی تک تک آنها بسیار دشوار است؛ لذا مفهومی‌ با عنوان IAAS یا Infrastructure as a service به وجود آمد، با ایده (زیرساخت به عنوان سرویس) شما تمام دیتاسنتر با تمام چند هزار سرور اختصاصی کولوکیشن شده در آن‌ را به صورت یکپارچه می‌بینید؛ اگر قصد دارید یک سرور مجازی با سیستم عامل و سرویس‌های مشخص ایجاد کنید. کافی است مشخصات خرید سرور مجازی مورد نظر را وارد کنید، یا اصلا انتخاب را به خود مشتری بسپارید و شاهد تحویل خودکار و دریافت آنلاین مبلغ باشید، سرویس در انتهای دوره‌ی خود به خود تمدید یا تعلیق خواهد شد. در واقع تا وقتی مشکل جدی در مرکز داده رخ ندهد، نیاز چندانی به سر و کله زدن مستقیم با سرور‌ها نخواهید داشت.

این مفهوم به همین جا ختم نمی‌شود، با درک کارایی مفهوم IAAS، چرا سایر سطوح را به این شکل خودکار نکنیم؟ مفهومی‌ به نام Anything as a Service یا XaaS مطرح می‌شود تا تمام سرویس‌هایی را که می‌توان به صورت تک به تک توسط انسان مدیریت کرد، به تکنولوژی ابری بسپاریم.

فناوری ابری مخصوصا در سرور مجازی ایران، در اصل راهکاری نوین برای عرضه، مصرف و تحویل خدمات رایانشی به صورت مدیریت شده و خودکار است که ممکن است توسط نرم افزار‌ها و فناوری‌های مختلفی از قبیل Docker، Open Stack، AWS میسر شود. علت استفاده از کلمه ابر، به خاطر این است که فرآیند‌های طاقت فرسای مدیریت و آماده سازی سرویس‌ها (که هر مدیر سروری از به یاد آوردن آن وحشت دارد) را پشت یک پنل مدیریتی زیبا و ساده پنهان می‌کند. در واقع جزییات فنی از دید کاربری نهایی پنهان است و لایه‌ای از انتزاع را بین این جزئیات فنی و کاربران نهایی به وجود می‌آورد، در واقع همانطور که با وصل کردن دوشاخه به برق، میت‌وانید الکتریسیته دریافت کنید، بدون آنکه نیاز باشد از جزییات نیروگاه، شبکه انتقال برق و سیم کشی ساختمان آگاه باشید. با داشتن فناوری ابری می‌توانید از هدف اصلی و علت وجود هر سرویس، بدون نیاز به داشتن دانش فنی زیرساخت پیش نیاز آن، از سرور ابری بهره برداری کنید.

نوین ‌ هاست با ارائه‌ی انواع مختلف سرویس میزبانی روی اینترنت متناسب با هر بودجه، امکان معرفی موسسه شما بر روی اینترنت را فراهم آورده است. سرورهای پر سرعت نوین ‌ هاست جایگاه مناسبی برای سایت شما هستند. در حال حاضر نوین ‌ هاست مجهز به چندین سرویس دهنده اختصاصی بوده و کلیه‌ی سرور‌ها در آلمان و ایران نگهداری می‌شوند. یکی از ویژگی‌های بارز‌ هاست سی پنل ایران، سرعت لود بسیار بالا است. نوع معماری سیستم عامل ‌ هاست سی پنل نوین ‌ هاست ابری (کلود) است و هر کاربر منابع اختصاصی خود را با بالاترین امنیت و کیفیت خواهد داشت.

حال این راهکار در ابعاد مختلفی پیاده سازی می‌شود که در زیر به مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

  • SaaS Software a service:  یک مدل توزیع نرم افزار که ارائه دهنده برنامه‌های کاربردی را روی آنها میزبانی کرده و از طریق شبکه و اینترنت در اختیار کاربر نهایی قرار می‌دهد.
  • PaaS Platform a service: مدلی است که ارائه دهنده‌ی سکو و پلتفرم توسعه نرم افزارو حتی طراحی سایت را بر روی زیرساخت خود فراهم کرده و از طریق اینترنت در اختیار کاربر نهایی قرار می‌دهد.
  • IaaS Infrastructure a service: مدلی که ارائه دهنده سرور‌ها، فضای ذخیره سازی، و سایر منابع پردازش مجازی را میزبانی کرده و از طریق محیط کاربری مناسب در بستر اینترنت و قالب سرور مجازی، ‌ هاست  یا سایر مدل‌های ابری در اختیار کاربر نهایی می‌گذارد.
  •  CaaS Communications as a Service: ارائه دهنده با تهیه تمام سخت افزار و زیرساخت لازم، ارتباط صوتی، متن و تصویری را با کیفیت مناسب برای کاربر نهایی تضمین می‌کند.
  • DBaaS Database as a Service: ارائه دهنده وظیفه نگهداری، پایداری، و تامین سخت افزار سیستم پایگاه داده را بر عهده گرفته و کاربر نهایی تنها با محیط پایگاه داده مواجه است.
  • Maas Metal as a Service:  در این مدل، زیرساخت و سرور اختصاصی در قالب سیستم اتوماسیون Bare Metal به حالت خودکار در آمده و می‌توانید عناصر ابری را به طور خودکار و یکپارچه ایجاد و مدیریت کنید.
  • Maas Malware as a Service: بله، اشتباه نخوانید، امروز بد افزار نیز به عنوان یک سرویس قابل ارائه است، شما با پرداخت مبلغ مشخصی، می‌توانید حمله مورد نیاز با پهنای باند کافی را به سمت سایت مقصد سفارش دهید.
  • Maas Monitoring as a Service: ارائه دهنده زیرساخت و نرم افزار نظارت بر شبکه و سیستم را فراهم کرده و در قالب پنل و سرویس مانیتورینگ در اختیار کاربر نهایی قرار می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نوین هاست

نوین هاست ارایه دهنده خدمات سرور مجازی ، هاست ، سرور اختصاصی ، دامنه و طراحی سایت

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]