کد: 13961102277997577

بررسی ویژگی هدلس مد در کوادکوپترهای سایما

هدلس مد چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

کد: 13961102277997577

https://goo.gl/QNEsM7

، تهران ، (اخبار رسمی): هدلس مد، حالتی از پرواز کوادکوپترها است که کاربرد گسترده‌ای بین خلبانان دارد و از طرفی سوالات متعددی نیز درباره‌ی آن وجود دارد؛ در این مقاله سعی می‌کنیم این ویژگی را به خوبی بررسی کنیم و به اغلب سوالات موجود در این خصوص پاسخ بدهیم.

هدلس مد چیست و آموزش استفاده از هدلس مود
هدلس مد چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

ویژگی هدلس مد یکی از بهترین انتخاب ها برای خلبانان تازه کار و مبتدیان است. بسیاری از حرفه‌ای‌ها تا زمانی که با کوادکوپتر جدید خود اُنس بگیرند از این ویژگی بهره می‌برند و کم کم آن را کنار می گذارند

بررسی ویژگی هدلس مد در کوادکوپترهای سایما


این ویژگی را زمانی تنها در کوادکوپترهای پیشرفته و گران قیمت می‌توانستیم بیابیم! اما به مرور و با پیشرفت تکنولوژی به ویژه در افزایش حالت‌ها و فناوری‌های موجود در کوادکوپترها، اکنون هدلس مد را در اغلب کوادکوپترها می‌توان دید.

حتی کوادکوپترهای ارزان قیمت نیز از این داستان مستثنا نیستند. پس درک کامل این ویژگی برای همه‌ی علاقمندان به کوادکوپتر و پرواز با آن، تقریبا ضروری به نظر می‌رسد؛ چرا که ممکن است دیر یا زود با آن سرشاخ شوید!

باید هدکوادکوپتر را بیابید وگرنه …

قبل از شروع توضیح درباره‌ی هدلس مد، باید راجع به جهت کوادکوپترها بحث کنیم. از آنجایی که کوادکوپترها ابعاد بسیار متقارنی دارند، ممکن است در تشخیص قسمت جلو، عقب، چپ و یا راست کوادکوپتر به مشکل بر بخورید. بهترین راه تشخیص برای قسمت جلو کوادکوپترها، پیدا کردن چراغ‌های LED است. این چراغ‌ها را در قسمت جلویی پرنده تعبیه می‌کنند تا به خوبی بتواند در راه یابی کمک کند.

کوادکوپترِ در آسمان را چه کنیم؟

فرض کنیم که شما با هر روشی به خوبی از جهت‌های کوادکوپتر آگاه هستید و آماده‌ی یک پرواز و ایجاد یک تجربه مطلوب هستید. کوادکوپتر را به پرواز در می‌آورید. کم کم پرنده‌تان از شما فاصله می‌گیرد و حتی ممکن است موانعی در آسمان مانع دید خوب شما شوند. حتی ممکن است ناگهان حواستان پرت شود و یا اینکه با یک چرخش سریع در آسمان جهت کوادکوپتر را فراموش کنید! به هر دلیلی و به هر شکلی ممکن است که در آسمان این مشکل برایتان پیش بیاید، آنگاه چه باید بکنید؟ هدلس مد دقیقا ویژگی است که این مشکل را رفع خواهد کرد.

تابع هدلس مد چگونه عمل می‌کند

زمانی که شما ویژگی هدلس مد را فعال می‌کنید، کامپیوتر دستگاه همیشه پرواز را در جهت فرستنده کنترل می‌کند!

بگذارید کمی‌ داستان را ساده‌تر کنیم

با فعال کردن این ویژگی وقتی کوادکوپترتان در آسمان است، دیگر نیازی نیست که بدانید کدام جهت آن قسمت جلویی است تا به جلو حرکت کنید. وقتی هدلس مد را فعال می‌کنید، جهت‌های حرکت نسبت به فرستنده (کنترل از راه دور) تعیین می‌شوند.

همچنین وقتی می‌خواهید به جلو حرکت کنید، باید بدانید که قسمت جلویی فرستنده، قسمت جلوی کوادکوپتر نیز محسوب می‌شود. وقتی می‌خواهید به جلو حرکت کنید، کوادکوپتر به سمت جلوی فرستنده حرکت می‌کند نه به سمت قسمت جلویی خودش! دقیقا این مسئله برای حرکت به چپ و راست و یا عقب نیز صدق می‌کند.

بنابراین تابع هدلس مد، نیاز به جهت گیری بر اساس کوادکوپتر را از بین می‌برد و همه چیز را بر اساس فرستنده درون دستان شما، تنظیم خواهد کرد. این ویژگی پرواز شما را بسیار ساده خواهد کرد.
فرض کنید کوادکوپتری بدون ویژگی هدلس مد را می‌خواهید به یک کودک هدیه بدهید! حالا چطور می‌خواهید مشکل گرایش را برای او توضیح دهید و رفع کنید؟ می‌بینید که هدلس مد یکی از اساسی‌ترین و بهترین تکنولوژی‌هایی است که در کوادکوپترها به کار رفته است.

روش استفاده از ویژگی هدلس مد

همان طور که گفتیم ویژگی هدلس مد، جهت حرکت کوادکوپتر را براساس جهت فرستنده تنظیم می‌کند. به همین سادگی! اما باید توجه داشته باشید که هدلس مد در کواد کوپتر‌های ارزان قیمت کمی‌ متفاوت است. در این کوادکوپتر‌ها جهت بر اساس فرستنده تنظیم نمی‌شود؛ بلکه بر اساس قطب نمای موجود درون صفحه فرستنده تنظیم خواهد شد. در این صورت ممکن است جهت جلوی کوادکوپتر، جهت راست فرستنده باشد و یا هر وضعیت دیگری! اما نکته قابل توجه این است که دیگر برای پیدا کردن جهت لازم نیست چشم به فاصله نسبتا دور در آسمان بدوزید! و کافی است که به فرستندتان کمی‌ توجه کنید.

در کوادکوپتر‌های سایما،  برای فعال سازی قابلیت هدلس مد، باید دکمه‌ی بالا سمت چپی روی سقف رادیوکنترل را چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق بشنوید. درست است که هدلس مد در کوادکوپترهای ارزان قیمت ممکن است کمی‌گیج کننده باشد و به خوبی هدلس مد پیشرفته نباشد؛ اما باید بدانید که حتی همین نسخه ضعیف از این ویژگی یک نعمت بزرگ در پرواز برای شما محسوب خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه ایران سایما

خرید کوادکوپتر ارزان از فروشگاه اینترنتی کوادکوپتر ایران سایما

منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.