اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970104288986860

10 اشتباه رایج در استارت آپ‌ها!

کد: 13970104288986860

https://goo.gl/Y71y8k

، مشهد , (اخبار رسمی): بااینکه هرروز یک فرصت جدید برای یادگیری، رشد و توسعه است اما ممکن است گاهی کارآفرینان دچار مشکلاتی شوند که رهایی از آن کمی دشوار باشد. ما در این نوشته با هم روش‌ها و مشکلاتی که ممکن است به آن دچار شویم را می‌خوانیم و یاد می‌گیریم چگونه در رفع آن‌ها اقدام کنیم. با پارس فریلنسر همراه باشید.

10 اشتباه رایج در استارت آپ‌ها!
10 اشتباه رایج در استارت آپ‌ها!

بالاخره ایده‌ای را که مدت‌ها در نظر داشتید را بافکر و تلاش استارت زدید. اکنون سرشار از اصلاحات و اشتیاق برای پیشرفت هستید و باید مرحله‌به‌مرحله پیش بروید. تجربه نشان داده است که اکثر استارت آپ‌ها در 12 ماه نخست پیشرفت یا شکست‌شان را بروز می‌دهند؛ و نکته مهم هم اینجاست که اکثر کارآفرینان به خود کاملاً مطمئن بوده‌اند. با ما همراه باشید تا باهم مشکلاتی که برای شرکت‌های منحل شده روی‌داده است را مطالعه کنیم و از آن‌ها عبرت بگیریم.

با اینکه هرروز یک فرصت جدید برای یادگیری، رشد و توسعه است اما ممکن است گاهی کارآفرینان دچار مشکلاتی شوند که رهایی از آن کمی دشوار باشد. ما در این نوشته با هم روش‌ها و مشکلاتی که ممکن است به آن دچار شویم را می‌خوانیم و یاد می‌گیریم چگونه در رفع آن‌ها اقدام کنیم. با پارس فریلنسر همراه باشید.

1- عدم آمادگی

این روزها انرژی مثبت و ابزار صحیح می‌تواند کوه‌ها را جابجا کند. همین‌طور با نگرش مثبت و پروسه فکری خلاقانه چیزی نیست که نتوانید به آن برسید؛ اما داشتن حداقل دانش مارکتینگ امری الزامی است؛ و این در حالی است که باید بر مسائل مالی نیز تمرکز داشته باشید.

راه‌حل:

درحالی‌که هیچ جایگزینی برای تجربه نیست، اما اگر تازه به دنیای کارآفرینی وارد شدید، نگران نباشید. کمی مطالعه و کسب دانش فنی مربوط به شغلتان می‌تواند شمارا راهنمایی کند. البته باید تنها بر روی یک موضوع خاص تمرکز نکرده و علاوه بر یادگیری، به دنبال تقویت نقاط ضعف خود نیز باشید.

2-  حمایت

به‌محض این‌که یک کسب‌وکار را استارت می‌زنید، شاید به آن فکر نکنید که باید هر چه در توان دارید به آن اختصاص دهید! باید تمام توانایی‌ها و ازخودگذشتگی‌های‌تان را نشان دهید؛ به کمبود مادی توجه نکنید و بدون شک به جلو بروید. همین‌طور باید از همه اطرافیان کمک بخواهید تا حداقل به‌صورت معنوی شمارا یاری کنند. بدون توجه به نکات بالا، شکست پروژه قطعی است.

راه‌حل:

یک روز همه دوستان را جمع کنید و به آن‌ها بگویید که تمرکز اصلی شما بر روی استارت‌آپ جدیدتان است و انجام آن شما را در وضعیت خوبی قرار خواهد داد. اگر دوستان و خانواده آن را به‌خوبی درک نکردند، به‌آرامی به آن‌ها هدف نهایی و چیزی که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید را توضیح دهید. توضیح دقیق‌تر به دوستان نزدیک و کسانی که به آن‌ها علاقه دارید، آن‌ها را برای کمک به شما سرسخت می‌کند.

3 نقش‌پذیری بالا

در روزهای اولیه به خاطر بسیاری از عوامل، چه بخواهید و چه نخواهید، باید بسیاری از کارها را خودتان انجام دهید. انجام کار شبکه‌های اجتماعی، حسابداری، فروش، بازاریابی و … کارهایی هستند که در اوایل بر دوش شما هستند.

البته شاید با پیش رفتن زمان، به این فکر کنید که این بهترین کار هست و از استخدام‌های زائد جلوگیری کنیم، اما قضیه اینجا است که یک متخصص با نیمی از زمانش، تمام‌کار شما را انجام می‌دهد.

راه‌حل:

استخدام یک فریلنسر که به بخشی از کار شما مسلط است، ضمن روان شدن کار و اقتصادی بودن، تایم شما را کاهش داده و می‌تواند بیزنس شمارا گسترش دهد. با این روش، هزینه‌های جاری‌تان را کاهش داده و همین‌طور از آن‌ها برای بهبود کمک بگیرید.

4-سریع رشد کردن

برای تأسیس یک کسب‌وکار، زمان نیاز است و زمانی که برنامه‌های بزرگی دارید، طرز تفکر و خوش‌بینی شما تحسین‌برانگیز است! اما همیشه نمی‌توان راه صدساله را یک‌شبه رفت؛ ایجاد برندینگ، شهرت مناسب، وفاداری مشتریان (مسائل اساسی یک کسب‌وکار موفق) زمان می‌برد.

راه‌حل:

اینجا جایی است که یک بیزنس پلن خوب وارد می‌شود. یک بیزنس پلن یک سند نوشتاری است که در حالت ساده خود، از نقشه راه شرکت و چگونگی انجام آن سخن بر زبان می‌آورد. مایلستون، بودجه و استراتژی با یکدیگر، بیزنس شمارا پیشرفت می‌دهند.

اگر هیچ پیش‌زمینه تجاری یا مارکتینگی ندارید، می‌توانید از مشاورین فریلنسر، استفاده کرده تا وضعیت اقتصادی کنونی و انتظاراتتان پیش برود و به شما در تدوین یک پلن مناسب برای رسیدن به موفقیت کمک کنند. داشتن نقاط عطف پله‌ای برای رشد و موردی ضروری است؛ ضمناً این گام اصلی، علاوه بر این‌که باید کاملاً واقع‌بینانه باشد، پیش از اقدام به تدوین مایلستون های بلندمدت است.

5- هزینه‌ برای موارد غلط

هنگامی‌که در 12 ماهه اول بیزنس خود به سر می‌برید، به نظر می‌رسد همه‌چیز به‌خوبی پیش برود؛ در این زمان، وب‌سایتتان را بهبود می‌دهید، دستیار استخدام می‌کنید و شاید هم یک خودروی شرکتی جدید بخرید! اکنون شما در حال هزینه‌ برای مواردی هستید که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار نیست و شاید سرمایه‌گزاری آن‌ها در کار بتواند به سودآوری بیشتر شما کمک کند.

راه‌حل:

پیش از آن‌که درآمد ماهانه پایداری برای بیزنستان داشته باشید، باید از حداقل درآمد قطعی ماهانه‌تان اطمینان حاصل کنید. حواستان به خرج‌ها باشد و به کمک یک حسابدار نیاز به خرج هر یک هزار تومان را مدنظر داشته باشید. در این صورت می‌توانید از بابت رسیدن به یک درآمد پایدار مطمئن باشید.

6 پذیرش اشتباهات

یک استارت آپ موفق بر مبنای یک محصول قابل‌اطمینان و دانستن علم تجارت به دست می‌آید؛ اما 12 ماه اول بیزنس همین‌طور به تست، عرضه اولیه و خطاها نیز می‌پردازد و نیاز به شخصیت قدرتمندی احساس می‌شود تا هر هنگام که به بن‌بست یا خطا می‌خوریم آن را بپذیریم. استبداد و خودسری می‌تواند عواقب بسیار بدتری را به همراه داشته باشد.

راه‌حل:

یاد بگیرید تا چیزهایی که به‌عنوان یک فرصت دیده نمی‌شوند را بهبود داده و راه‌های بهتری را برای انجام در آینده بیابید. توانایی پذیرش غلط رفتن در یک بخش حساس و ضروری به‌صورت هم شخصی و هم کارآفرینی می‌تواند راه را هموار کرده و انرژی را به‌درستی تنظیم کند.

7 - سخت‌گیر بودن و کنترل همه‌چیز

هنگامی‌که یک استارت آپ را رهبری و یک‌راه جدید به وجود می‌آورید، شما بهترین دانای آن ایده و کار هستید و هیچ فرد دیگری نمی‌تواند به‌خوبی شما از پس آینده‌نگری و مسائل درخور برآید. مدیریت مناسب همه منابع و وظایف می‌تواند علاوه بر رشد هرروزه، شمارا از لبه پرتگاه دور کند!

راه‌حل:

هر چه پیشرفت کنید، سرتان به‌مراتب شلوغ‌تر شده و کارمندان و مشتریان بیشتر از شما درخواست خواهند داشت؛ بنابراین شما و بیزنستان می‌تواند، به‌علاوه شما باید مسئولیت برخی مسائل را به افراد واگذار کنید. شما، یک فرد هستید و ظرفیت انجام یکی از آن‌ها رادارید. اینجا باید مهارت کنترل نیروها و تعیین یک پروتکل را تدوین کنید تا هر مسئله‌ای با فرد موردنظر مناسب خودش در ارتباط باشد.

8- مدل بیزینسی ضعیف

بیزنس مدل راهکاری است که می‌تواند بیزنس شمارا گسترش دهد؛ اما مهم است که مدل شما حتماً واقعی باشد و خیال پردازنه تنظیم‌نشده باشد. اگر راهکاری تنظیم کنید که با بیزنس شما همخوانی نداشته باشد، بهتر است با یک مدل ساده شروع کرده و باگذشت زمان، آن را بهبود داده و برحسب تشخیص توسعه دهید.

بیزنس من‌های جدید، ممکن است به خاطر تجربه‌های کمترشان کمی از لحاظ استراتژیک برای تدوین این‌گونه مسائل دچار مشکل شوند. نبود بیزانس مدل می‌تواند آغازی برای پایان استارت آپ باشد.

راه‌حل:

همراهی با یک فریلنسر و آنالیزر تجاری، به خاطر تجربه بالای او می‌تواند فارغ از خاص بودن یا عجیب بودن محصول شما، به شما این امکان را دهد تا نسبت به دیگر افرادی که هم وضعیت شما قرارگرفته‌اند، اما به خاطر چنین ضعف‌هایی دچار مشکل شده‌اند، بیشتر موفقیت پیدا کنید.

9 بیش‌ازحد فکر کردن

در همین حین که استراتژیک بودن از اهمیت بالایی برخوردار است، وقت گذاشتن بیش‌ از حد و آنالیز و فکر، می‌تواند شمارا به فرصت‌های اشتباه هدایت کند.

راه‌حل:

به هر چیز به نگاه یک تست بنگرید و هم‌زمان با پیشروی در زمان، روش‌ها و پروتکل‌های اولیه را توسعه دهید. گاهی اوقات برای دانستن این‌که آیا چیزی کار می‌کند یا نه کافی است که بگذارید، بگذرد. بگذارید و به سراغ کار دیگری بروید. خودش پاسخ می‌دهد.

10 - دوری از دیگران

بسیاری از بیزنس‌های آنلاین این روزها، به‌آسانی با یک دستگاه رایانه امکان‌پذیر است. بخش فروش و مارکتینگ می‌تواند به‌صورت آنلاین و با توجه به ماهیت محصول صورت گیرد. همین‌طور ملاقات حضوری مشتریان، واسطه‌ها و تأمین‌کنندگان یک امر اجتناب‌ناپذیر و ضروری است.

انجام این‌گونه قرارهای ملاقات می‌تواند به‌آسانی روابط با ارزشی را برای رشد بیزنس رقم بزند. شاید هم فردی محافظ کار باشید که ترجیح می‌دهد از این‌گونه ملاقات صرف‌نظر کند؛ اما باید در نظر داشته باشید نمی‌توانید برای همیشه از این کار جلوگیری کنید. گاهی باید تظاهر کنید!

راه‌حل:

به دنبال رویدادهای داخلی مجازی یا حضوری باشید و در آن‌ها ثبت‌نام نمایید. علاوه بر اینکه سعی بر آشنایی با افراد بیشتری دارید، تلاش نمایید بیش از صحبت کردن، شنونده خوبی باشید.

جمع‌بندی

موارد بالا، ازجمله عوامل شکست‌هایی بودند که برخی به‌صورت تئوری و برخی به‌صورت عملی رخ‌داده بودند. بهتر است همواره علاوه بر این‌که روش‌های بالا را دنبال می‌کنید، در کنار آن‌ها مقاله‌های کارآفرینان و تجربه‌های آن‌ها را خوانده و همین‌طور با آن‌ها نشست و درخواست‌های بیشتری داشته باشید تا تجربه‌تان افزایش یابد.

پارس فریلنسر یک بازار آزاد است که در آن کسب‌وکارها با هراندازه می‌توانند متخصصان بااستعداد در بسیاری از رشته‌ها و گروه‌ها را پیدا کنند. اگر شما یک کسب‌وکار هستید و به دنبال انجام پروژه‌ها هستید، ثبت نام کنید!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پارس فریلنسر

پارس فریلنسر بستری برای کارفرمایان (مشتریان) فراهم کرده است تا از طریق آن و با کمک فریلنسرها و پیمانکاران بتوانند پروژه‌ها و کارهای خود را به آسانی و حتی از راه دور انجام دهند. کار و انجام پروژه به صورت آنلاین مزایای فوق العاده زیادی را برای طرفین دارد و می‌تواند هزینه های جانبی برای عقد قرارداد،اتلاف وقت در ترافیک و … را کاهش دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]