کد: 13970220295118753

چرا کارگاه‌های صنعتی از دستگاه سی ان سی استفاده می‌کنند؟

3 دلیل کلیدی استفاده از دستگاه سی ان سی

کد: 13970220295118753

https://goo.gl/fJ1wZ3

، اصفهان ، (اخبار رسمی): در کارگاه‌های کوچک و بزرگ صنعتی، خواسته کارفرما تولید و آماده‌سازی محصول با هزینه کم، ظرافت و دقت بالا و راندمان بالا در کوتاه‌ترین زمان است. دستگاه سی ان سی یکی از ابزارهای مطلوب کارفرمایان است که سه عامل مورد نظر کارفرما را به طور همزمان مدنظر قرار می‌دهد.

3 دلیل کلیدی استفاده از دستگاه سی ان سی
دلایل استفاده از دستگاه سی ان سی

دستگاه cnc از دوباره کاری جلوگیری می‌‎کند و عملیات با دقت و سرعت بالاتری انجام می‌گیرد. بدون استفاده از این دستگاه بسیاری از شاخه‌های صنعت نمی‌توانند سفارشات مشتری را با دقت لازم به انجام رسانند

در هر کارگاه کوچک و بزرگ صنعتی و فنی مهندسی، سه عامل و معیار بسیار مهم در راستای بهبود شرایط تولید و آماده‌سازی محصول، مد نظر کارفرما قرار می‌گیرد: دقت، سرعت و هزینه! البته اگر قصد داشته باشیم به طور دقیق‌تر به موضوع بپردازیم، این معیارها به مدیران میانی ابلاغ و گوشزد می‌شوند. مدیران میانی سازمان یا کارگاه نیز (از جمله مدیر برنامه‌ریزی تولید، مدیر کنترل تولید و همچنین مدیر کنترل کیفیت) نقش مستقیم‌تری در تصمیم‌گیری و تغییر روش‌ها دارند. این تغییر روش‌ها، به منظور اجرای خواسته‌های کارفرما در اعمال همان سه ملاک ذکر شده، یعنی هزینه (قیمت تمام شده)، ظرافت و دقت، و راندمان بالا در کوتاه‌ترین زمان (سرعت) خواهند بود.

تمام زمینه‌های استفاده از ماشین cnc، برای برآورده کردن همان سه عاملی است که کارفرما برای بهبود فعالیت خود مدنظر قرار می‌دهد. دستگاه cnc می‌تواند در فاصله زمانی کوتاه، عملیات مورد نیاز را انجام دهد. به دلیل برخورداری از قطعات، بازوها و سیستم‌های هوشمند و دیجیتال، عملیات انجام شده با دقت و رعایت تلرانس‌ها و محدوده‌های انطباقی بسیار حساس به پیش می‌رود. همچنین با وجود سیستم کنترلی کامپیوتری، استفاده از دستگاه cnc از دوباره کاری‌ها و نواقص فرآیند جلوگیری خواهد کرد. در نتیجه عملیات با صرف زمان کمتر و دقت بالاتر، موجب کاهش هزینه‌های تولید یا آماده‌سازی خواهد شد.

از دیگر زمینه‌های استفاده دستگاه CNC، می‌توان به چوب و صنایع وابسته آن اشاره کرد. یکی از توانمندی‌های این دستگاه‌ها، کار بر روی متریال یا مواد غیرفلزی است. این قابلیت البته با تغییر در مته‌ها و همچنین اعلام دستورات کاری لازم به دستگاه محقق می‌شود. ایجاد نقوش گوناگون بر روی صفحات چوبی، برش قطعات و … با هدف مصرف در مبلمان، دکوراسیون و اشیاء تزئینی، توانایی این نوع ماشین‌آلات است. این توانایی با استقبال بسیاری از کارفرمایان عرصه صنایع چوبی مواجه شده و بازار فروش این تجهیزات شگفت‌انگیز را گسترش داده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پاورکم

شرکت سیمای شهر با دارابودن بیش از دو دهه فعالیت رسمی در زمنیه های دستگاه بنر ,دستگاه چاپ بنر, دستگاه لیزر , دستگاه سی ان سی از مشاوره فروش تا بهره برداری و متریال (مواد مصرفی)از شما دعوت می نماید با استفاده از راه های ارتباطی از مشاورین ما استفاده کنید!

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.