کد: 13970231296648753

دستگاه فایبر چیست و دلیل این نام‌گذاری چیست؟

کد: 13970231296648753

https://goo.gl/heFFfz

، اصفهان ، (اخبار رسمی): دستگاه فایبر یکی دیگر از دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است که با استفاده از اشعه لیزر می‌تواند انواع نقش و نگارهای مختلف را ایجاد کند.

معرفی دستگاه فایبر
دستگاه حکاکی و مارکینگ فایبر

دستگاه فایبر یکی دیگر از دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است

دستگاه فایبر یکی دیگر از دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است که با استفاده از اشعه لیزر می‌تواند انواع نقش و نگارهای مختلف را ایجاد کند. در سالیان گذشته از دستگاه‌های مکانیکی مانند فرز و دریل به همراه دستگاه CNC استفاده می‌شد و باوجوداینکه کنترل کامپیوتری توانایی کنترل دستگاه را افزایش داده بود، اما هنوز هم برخی نامنظمی‌ها و برش‌های پرت در آنها دیده می‌شود. با ظهور دستگاه فایبر و بهره‌گیری از لیزر برای حکاکی و مارکینگ، صنعت حکاکی نیز به عنوان یک رشته جدید شناخته شد و امروزه در بسیاری از شیوه‌های تبلیغی استفاده می‌شود.

امروزه از مارکینگ و حکاکی در صنایع مختلفی استفاده می‌شود و دستگاه فایبر سرعت دخالت این پدیده در صنعت را بیشتر کرده است. به همین دلیل هرروزه شاهد رشد سریع خرید و فروش این دستگاه‌ها هستیم و پیش‌بینی می‌شود دستگاه فایبر لیزری جایگزین بسیاری از دستگاه‌های لیزری دیگر شود.

همان‌طور که عنوان شد، دستگاه فایبر یا دستگاه مارکینگ لیزری فایبر  یک نوع دستگاه صنعتی است که از نور لیزر برای نشانه‌گذاری، مارکینگ و حکاکی سطوح مختلف استفاده می‌کند. شاید این سؤال پیش آمده باشد، دلیل استفاده از لفظ فایبر در این دستگاه چیست؟ درواقع استفاده از لفظ فایبر در این دستگاه به وجود فیبر نوری در ساختار آن برمی‌گردد. در دستگاه مارکینگ فایبر، برخلاف سایر دستگاه‌های لیزری از فیبر نوری برای بالا بردن صحت و دقت دستگاه استفاده می‌شود. دستگاه فایبر قابلیت‌های متنوعی دارد و این قابلیت‌ها به دلیل وجود قطعات حساس ریز و کوچک در ساختار آن است. 

دستگاه‌های فایبر در انواع و سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها در بخش مختلفی از صنعت استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، دستگاه‌های فایبر کوچک‌تر در صنایع پزشکی، قطعات خودرو، قطعات ساعت، ابزارهای فلزی و پلاستیکی و محصولات صنعتی به کار گرفته می‌شوند. دستگاه فایبر کوچک در صنایع کوچک کاربرد دارد و ازلحاظ اقتصادی و کیفیت بالای نشانه‌گذاری و حکاکی در سطح مناسبی هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پاورکم

شرکت سیمای شهر با دارابودن بیش از دو دهه فعالیت رسمی در زمنیه های دستگاه بنر ,دستگاه چاپ بنر, دستگاه لیزر , دستگاه سی ان سی از مشاوره فروش تا بهره برداری و متریال (مواد مصرفی)از شما دعوت می نماید با استفاده از راه های ارتباطی از مشاورین ما استفاده کنید!

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.