اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970303297258876

جاهای دیدنی شمال در فصل بهار را بیشتر بشناسید

دیدنی‌های شمال در بهار

کد: 13970303297258876

https://goo.gl/7KyrXY

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از بهترین مناطق توریستی که باب میل و پسند همه‌ی ایرانیان در اقصی نقاط کشور نیز است، استان‌های گیلان و مازندران است که در اصطلاح ما ایرانی‌ها در هنگام مسافرت کاملا با هم یکی کرده و آن را به عنوان شمال می‌شناسیم و سریع برای هر مناسبتی به سمتش روانه می‌شویم.

دیدنی های شمال در بهار
روستای لاویج
دیدنی های شمال در بهار
چشمه های باداب سورت
دیدنی های شمال در بهار
دریاچه چورت

مازندران و گیلان در فصل بهار بهشت روی زمین هستند. با آب و هوای ملایم و مطبوع بهاری روح و روان را تازه می کنند

 اما بهترین جاهای دیدنی شمال برای مسافرت کدام مناطق هستند؟ 

قابل توجه است که شمال ایران به دلیل داشتن زیبایی‌های بکر و طبیعی خاص خود بیشترین سهم توریست و مسافر را در سال دارا است. همچنین دلیل دیگر این مهم نزدیکی این مناطق به پایتخت ایران است زیبایی‌های مازندران نیز دلیل دیگری است که استان مازندران را به اولین استان ایران در این زمینه تبدیل کرده است. به همین جهت نیز بیشتر سرمایه‌گذاران و کسانی که به دنبال خرید ویلا هستندبه سراغ استان مازندران می‌روند.

در ادامه از بهترین جاذبه‌های گردشگری شمال تعریف می‌کنیم.

روستای لاویج:

روستای لاویج که از توابع شهرستان نور در استان مازندران است، در میان دره‌های جنگلی رشته کوه‌های البرز قرار دارد و با طبیعتی چشم‌نواز و جاذبه‌های گردشگری همچون آب‌گرم لاویج و آبشار «حرام او» یکی از مقاصد جذاب طبیعت‌گردی در سراسر کشور محسوب می‌شود. همچنین حضور خانه نیما یوشیج در روستای یوش و در نزدیکی لاویج، کلیسای آنتوان مقدس در شهرک ساحلی «هایکاشن» و آبشار آب‌پری نیز بر جذابیت‌های بازدید از این منطقه افزوده است.

چشمه‌های باداب سورت:

چشمه‌های آب معدنی باداب سورت به همراه کوه دماوند و سرو ابرکوه به عنوان اثر طبیعی ملی به ثبت رسیده است. تنها در 6 کشور در جهان پدیده‌ای تا حدی شبیه به این چشمه‌ها وجود دارد. این چشمه‌ها بعد از چشمه پاموکاله در کشور ترکیه، به عنوان دومین چشمه آب شور جهان به ثبت جهانی نیز رسیده است.

دریاچه چورت:

دریاچه چورت در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. اگر از تاریخ این دریاچه بخواهید بدانید، باید بگوییم که چورت در سال 1320 بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، به وجود آمده است. وسعت این دریاچه حدود 2.5 هکتار است و محلی‌ها به آن، دریاچه میانشه هم می‌گویند اما به دلیل نزدیکی آن به روستای چورت به این نام خوانده می‌شود.

آیا علاقه دارید که باقی دیدنی‌های شمال و جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسید؟ خوب بهتر است به بزرگترین پایگاه معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران (سیری در ایران) مراجعه کرده و از جزئیات دقیق آنها باخبر شوید.

برای اینکار کافی است روی لینک سایت seeiran.ir کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سیری در ایران

سایت سیری در ایران بزرگترین و کاملترین وبسایت معرفی جاذبه های گردشگری ایران است. این وبسایت با فعالیت 6 ساله خود توانسته بیش از 20 هزار جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی ایران را به کاربران به صورت رایگان معرفی کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]