اطلاعات تماس
  • 021333*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970421304479101

کاربردهای جالب وازلین

کد: 13970421304479101

https://goo.gl/NtU1Fb

، تهران , (اخبار رسمی): در این مطلب درباره‌ی کاربردهای مختلف وازلین نکته‌هایی ذکر شده است که با مطالعه‌ی آن می‌توانید موخوره یا شوره‌ی سر و انواع مشکلات دیگر خود را که مربوط به مشکلات پوست و مو است، درمان کنید.

کاربردهای جالب وازلین
کاربردهای جالب وازلین

همان‌طور که در مطلب قبلی بیان شد دریافتید که وازلین خواص حیرت‌انگیز بسیاری دارد که می‌توان از آن برای درمان پوست صورت استفاده کرد

همان طور که در مطلب قبلی بیان شد دریافتید که وازلین خواص حیرت‌انگیز بسیاری دارد که می‌توان از آن برای درمان پوست صورت استفاده کرد. این ماده‌ی معدنی به عنوان یک مرطوب کننده‌ی قوی عمل می‌کند که افراد میانسال می‌توانند از آن برای رفع چین و چروک‌های صورت و بازگرداندن رطوبت استفاده کنند. همچین برای درمان سوختگی‌ها می‌توانید از وازلین استفاده کنید. وازلین به عنوان پاک کننده‌ی مواد آرایشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توانید با این ماده‌ی معدنی ماسک‌هایی را درست کنید که خواص فوق‌العاده‌ای برای پوست دارند.

خواص وازلین برای موی سر

1- درمان موخوره

در صورتی که احساس می‌کنید موهای شما، دچار موخوره شده است می‌توانید مقداری از آن را با آب ترکیب کرده و روی نوک موهای‌تان بمالید آنگاه اجازه دهید یک شب این ماده روی موی شما باقی بماند و روز بعد برای درمان موخوره موهای خود را با آب و شامپو شستشو دهید.

2- به عنوان مرطوب‌کننده برای موهای خشک

اگر موهای خشک و شکننده‌ای دارید می‌توانید از این ماده به عنوان رطوب‌دهی و آبرسانی موهای خود استفاده کنید و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کنید.

برای این کار می‌توانید مقدار روغن وازلین را روی سر خود به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید یه شب بماند و پس از آن می‌توانید سر خود را به خوبی شستشو دهید.

3- درمان شپش

یکی از بهترین درمان‌هایی که می‌توانید برای شپش سر به کار ببرید استفاده از وازلین است. روغن وازلین را به مقدار زیاد روی موها بمالید و آن را به خوبی ماساژ دهید و سپس موهای خود را با آب و شامپو شستشو دهید.

4- درمان شوره

این ماده‌ی معدنی به عنوان درمان کننده‌ی شوره‌ی سر هم به کار می‌رود. ابتدا مقداری از آن را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید و پس از گذشت یک ربع می‌توانید موهای خود را شستشو دهید.

5- نرم کننده‌ی مو

از وازلین می‌توانید به عنوان نرم کننده‌ی طبیعی استفاده کنید.

شما می‌توانید با وازلین ماسک بسیار مفیدی برای موی خود درست کنید. ابتدا یک قاشق از وازلین آب شده را با سفیده‌ی تخم مرغ مخلوط کنید و سپس روی موهای خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه موهای خود را به خوبی با آب و شامپو شستشو دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سینا تولید

واردات مواد اولیه کشاورزی، شیمیایی و معدنی

اطلاعات تماس
  • 021333*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی