اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970607313889073

چرا بازاریابی محتوا پادشاه است؟

کد: 13970607313889073

https://goo.gl/JRkc61

، تهران , (اخبار رسمی): بیل گیتس در سخنان خود بازاریابی محتوا را عامل پیروزی دانسته، شرکت‌ها برای وب‌سایت خود محتوای زیادی تولید می‌کنند و هر آژانس تبلیغاتی دنبال محتوای اثرگذار و منحصر به فرد است. چه چیزی محتوا را تا این اندازه محبوب کرده است؟

چرا بازاریابی محتوا پادشاه است؟
چرا بازاریابی محتوا پادشاه است؟

روند اجرایی بازاریابی محتوا روندی کوتاه مدت نیست. یک کسب‌وکار موفق باید در طول مدت زمان بلندی با طراحی استراتژی مناسب بازاریابی با تولید محتوای مناسب و کافی خود تبدیل به یک رسانه‌ی اطلاعات شود

نقل قول معروف بیل گیتس بارها و بارها در مقالات بی‌شماری در مورد بازاریابی محتوا آورده شده است و واقعا دیگر شنیدنش تکراری شده است: «محتوا، پادشاه است» یا «محتوا حاکم است» یا هر ترجمه‌ی ممکن دیگر.

اما چرا این جمله‌ی تکراری هیچگاه اهمیت خود را از دست نمی‌دهد و با آنکه سال‌ها از آن می‌گذرد چیزی ار ارزش و اعتبار آن که کم نشده است؟ چرا واقعا محتوا پادشاه است؟ چرا بازاریابی محتوا لازم است؟ ساده ترین دلیلی که می‌شود عنوان کرد این است: محتوا باعث جذب  و جلب توجه کاربران می‌شود و مزاحمت ایجاد نمی‌کند!

در دنیای امروزه که تبلیغات و قدرت رسانه‌ها چه تلوزیونی چه شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده است و از در و دیوار تبلیغات بالا می‌رود همان حس مزاحمتی که ذکر شد بیشتر جلب توجه می‌کند همه برای جلب توجه همه کار می‌کنند اما محتوا رکنی است که در معیارهای بازاریابی درونگرا کاملا همخوانی دارد. کاربران هستند که با جستجوهایشان به محتوای سایت‌ها می‌رسند و اگر این محتوا اطلاعات کافی را برایشان فراهم آورد آماده‌اند که تبدیل به مشتری شوند.

این روزها با روی کار آمدن تکنولوژی پیشرفته هر شخصی می‌تواند دلنوشته‌های خود را به اشتراک بگذارد، گروهی از دوستان می‌توانند دور هم جمع شوند و نمایشی اینترنتی راه بیندازند، کسی که صدای خوبی دارد پادکست درست کند و از ادبیات سخن بگوید همه می‌توانند محتوای متناسب با حال و استعداد خود داشته باشند چه ویدئویی، چه صوتی و چه نوشتاری که این یکی از دلایل محبوبیت محتواست که آن را به بستری شگفت انگیز تبدیل کرده است.

هر پادشاهی قدرتمند نیست. پادشاه بودن قدرت محسوب می‌شود اما قدرت حکمرانی کردن به توانایی‌های پادشاه برمی‌گردد. بازاریابی محتوا همین قدرت حکمرانی است. بازاریابی محتوا یعنی طراحی رویکردی استراتژیک برای تولید محتوای مناسب و با ارزش که بتواند مخاطب از پیش تعریف شده یا همان مشتریان بالقوه را جذب کند و او را کنار خود نگاه دارد. مشتری بالقوه در مراحل بعدی با مراحل دیگری تبدیل به مشتری بالفعل تبدیل می‌شود.

روند اجرایی بازاریابی محتوا روندی کوتاه مدت نیست. یک کسب و کار موفق باید در طول مدت زمان بلندی با طراحی استراتژی مناسب بازاریابی با تولید محتوای مناسب و کافی خود تبدیل به یک رسانه‌ی اطلاعات شود. اینکه یک کسب و کار برود و از بستر تبلیغاتی یک وبسایت محبوب استفاده کند و چند پیکسل از سایت آنها اجاره کند جوابگو نیست.

بازاریابی محتوا در حیطه‌ی بازاریابی درونگرا هویت می‌یابد همانطور که گفته شد حسن اصلی محتوا این است که مخاطب به سمت آن کشش پیدا می‌کند. یک چای فروش اگر بخواهد بازاریابی کند در واقع سعی می‌کند چای خود را به فروش برساند و می‌تواند تبلیغات انجام دهد یا برای خود مغازه‌ای بازکند یا با واسطه‌ها و دلال‌ها تجارت کند اما همان چای فروش اگر وب‌سایتی بسازد و در آن درباره چای بنویسد که چای خوب چیست؟ چگونه باید چای را دم کشید؟ فواید چای چیست؟ اگر به این سوال‌ها پرداخته شود و محتوای مناسب با اطلاعات کافی نگارش شود مخاطبینی که دنبال اطلاعاتی درباره چای می‌گردند و احتمالا مشتری یک «چای خوب» هستند به این سایت راه پیدا می‌کنند. اگر این سایت به اندازه کافی مطالب منطقی و جذاب داشته باشد و امکان فروش چای از دست کشاورز را فراهم کند منطقی نیست مخاطبانش نیز تبدیل به مشتری شوند؟

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با راهکارهای هوشمند بازاریابی دیجیتال و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی می‌توانند با وبیما تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وبیما

وبیما، یک گروه تخصصی تبلیغات دیجیتال است که با انجام خدماتی نظیر طراحی سایت، تولید محتوا و سئو در کنار آن راهکارهایی خلاقانه‌ای برای طراحی کمپین‌های تبلیغاتی و برندینگ دیجیتال ارائه می‌دهد. در آکادمی وبیما در مورد بازاریابی و بازاریابی دیجیتال بیشتر صحبت می کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی