اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970717320819073

زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی

کد: 13970717320819073

https://goo.gl/oLyPr5

، تهران , (اخبار رسمی): همه‌ بارها شنیده‌‌اند «وقت طلاست» که به معنی‌ اهمیت زمان است و در زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی هم مثل هرجای دیگر وقت واقعا طلاست و شاید حتی با ارزش‌تر از آن. رقابت بالا است و یک زمان‌بندی اشتباه می‌تواند تمام استراتژی‌های بازاریابی را نابود کند.

زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی
زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی

زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی

نمی‌توان انتظار داشت بازاریابی برای لباس‌های آستین کوتاه در زمستان آن قدرها کارش بگیرد. چند بخش کلیدی در زمان کمپین تبلیغاتی اهمیت دارد که شامل فصلی، روانشانسی و پاسخگویی می‌شوند.

فصلی

اگر یک یهودی معتقد را به عنوان مخاطب هدف خود در نظر بگیرید می‌دانید که این یهودی در روزهای شنبه از هیچ وسیله‌ی الکترونیکی استفاده نمی‌کند و اگر برای او در تلویزیون تبلیغات آماده کنید قطعا آن را نمی‌بیند. اگر این فرد مسیحی معتقد باشد هنگام روزه گرفتن در روزهای جمعه گوشت قرمز استفاده نمی‌کند. برای چه روزهای جمعه مک دونالد باید بیاید در شبکه‌های محلی کاتولیک نشین و مذهبی تبلیغ همبرگر کند؟ قطعا این استراتژی جوابگو نیست و کاری که واقعا مک دونالد انجام داد کار درست است: تبلیغات غذاهای دریایی. در کمپین بازاریابی باید روزهای خاص، مقاطع خاص، وضعیت آب و هوا و ... را در نظر بگیرید.

زمانی که نزدیک به شروع مدارس است طبیعی است اگر فروشگاهی وجود دارد به فروش لوازم التحریر روی بیاورد. در ایران مدارس مهرماه شروع می‌شوند و سایت‌های فروشگاهی در هفته‌ی آخر شهریور و هفته‌های نخست مهر پیشنهادهای ویژه‌ی خود را در سایت به نمایش می‌گذارند. اما دو سه ماه بعد و در اواخر آذر آیا منطقی است روی فروش لوازم التحریر تمرکز شود؟ یا اینکه باید به شب یلدا توجه شود و تم مناسبی برای شب یلدا تدارک دید؟

روانشناسی

یکی از مهمترین مسائلی که در زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی خصوصا در داخل کشور نادیده گرفته می‌شود مسائل روانشناسانه است. اینکه بدانید که یک مصرف‌کننده طی سال‌های خاص چه‌گونه فکر می‌کند و چگونه سلایقش شکل می‌گیرد می‌تواند  کمک کند که چه راهی را برای کمپین تبلیغاتی انتخاب کنید. در نزدیکی روزهای عید که روزهای تعطیل زیادی نیز به همراه دارد خیلی از مردم برای خود هدف می‌چینند که سال جدید با برنامه‌ای داشته باشند و در تعطیلات نیز بی‌هدف زندگی نکنند. خیلی‌ها تصمیم می‌گیرند در دید و بازدیدهای عید رعایت کنند تا در طول دوران نوروز چاق نشوند. به نظرتان برای این افراد تبلیغات مربوط به ورزش و تغذیه مناسب در طول نوروز چیز جذابی نیست؟

همه‌ در هنگام تابستان با تبلیغات تورهای مسافرتی جذاب  سواحل گرم و آفتابی در نقاط مختلف کشور و خارج از کشور برخورد داشته‌اید. در هوای سرد زمستان که برف و باران است به نور آفتاب و گرما نیاز پیدا می‌کنید و این طبیعت بدن است و اگر تعطیلات داشته باشید و پول مناسبی در اختیار داشته باشید وسوسه نمی‌شوید به آن سواحل گرم و آفتابی سری بزنید؟

بازاریابان حرفه‌ای به خوبی می‌دانند مردم به چه چیزی نیاز دارند و سعی می‌کنند با توجه به آن تبلیغات جذابی را طراحی کنند. طراح این کمپین بازاریابی به خوبی می‌داند باید در طراحی پوسترهای تبلیغاتی از رنگ‌های گرم، نشان‌دادن خورشید و دریا استفاده کند تا حس نیاز شما به مکانی که به آن نیاز دارید را دوچندان شود و شما را به سفر و خرید بلیت تور مسافرتی از آنها ترغیب کند.

پاسخگویی

وقت واقعا طلا است و رقابت در بازاریابی سخت و نفسگیر است یکی از مهمترین تاثیرات زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی در بخش پاسخگویی مشخص می‌شود. پاسخگویی به بازخوردها در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک گام بزرگ در پیروزی در رقابت نفس گیر بازار است. مهم‌ترین بخش زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی به جایی بازمی‌گردد که به کسانی که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتند و ارتباط برقرار کردند کمک شود. در هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که مربوط به برنامه‌ریزی است و با توجه به بازخورد مخاطبان اگر به آن به موقع پاسخ داده شود هم اعتماد مخاطبان را می‌خرد هم کمپین بازاریابی بهینه می‌شود معایب پیش از آن برای مخاطبین جدید پنهان می‌ماند.

یک سری دیگر از مشکلاتی که پیش می‌آید می‌تواند به صورت کلی از حیطه‌ی اختیارات کسب و کار خارج باشد. به عنوان مثال وقتی در کرمانشاه زلزله آمد بسیاری از کسب‌وکارها قراردادهای خود را با شرکای کرمانشاهی خود شش ماه و یا بیشتر نمدید کردند و به شرکای تجاری خود این اطمینان را دادند که فقط به فکر سود نیستند و وضعیت آنها را درک می‌کنند. یا شرکت معروف Tide که ما همه پودر لباسشویی را به نام تاید می‌شناسیم هنگم طوفان شن در آمریکا کامیون‌های لباسشویی رایگان را به سمت سواحل روانه می‌کرد تا ساکنان بتوانند لباس‌های خود را بشویند. این به معنی سوء استفاده از شرایط برای دوران بعد از بحران نیست اگر هدفتان این گونه برداشت شود کاملا نتیجه عکس خواهد داد، هدف مهم در اینجا وفاداری به مشتریان است.

دوره‌ی کسب و کار

کسب و کار را باید تجزیه تحلیل کرد، مخاطبان هدف را باید بهتر شناخت و سلایق و آداب و اعتقادات آن‌ها را شناسایی کرد. انجام این کار باعث می‌شود بینش ارزشمندی درباره‌ی زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید. داده‌های آنلاین و آفلاین خود را بررسی کنید و  با انجام این کار به صورت کامل در طول هفته و سال به درک بهتری از مشتریانی که با آن‌ها ارتباط دارید دست یابید.

چرخه‌ی زمانی کسب و کار خود و زمان آغاز تا نخستین بازخوردها و رسیدن به نتایج هدف گذاری شده و بازه‌ی زمانی هرکدام از فعالیت‌های بازاریابی را می‌توانید با تجزیه و تحلیل داده‌ها به دست آورد و در هنگام شروع پروژه‌ی کمپین بازاریابی جدید با تجربه‌تر عمل کرد و بتوان از نظر زمانی خود را تطبیق داد. مثلا در همان فروش لوازم التحریر در انتهای تابستان پس از انجام یک پروژه‌ی تبلیغاتی و بررسی آن برای کمپین بازاریابی سال آینده می‌توان دریافت که چه زمانی برای شروع بهتر است و در چه کانال‌های ارتباطی بیشتر حضور داشته باشید. مثلا برای فروش محصولات و خدماتی که مردم در اعیاد نوروز می‌خواهند از آن استفاده کنند شما باید در ماه اسفند آماده و شناخته شده باشید و در تجزیه و تحلیل میزان اثرگذاری تبلیغات خود بایستی کمپین بازاریابی خاصی ایجاد کنید که نام برند شما در دی و بهمن در ذهن مخاطبان جا بیفتد چون در بازار شلوغ اسفند ماه فرصتی برای برندینگ نیست.

کلام آخر

اگر تا به حال به مساله زمان‌بندی کمپین تبلیغاتی خود توجه نکرده‌اید؛ زودتر دست به کار شوید و زیر و بم استراتژی‌های خود را تغییر دهید. تاثیر زمان‌بندی فراتر از چیزی است که بتوانید تصورش کنید. مخاطبان خود را بهتر بشناسید، برند و اهداف خود را تعیین کنید و در بهترین زمان ممکن و سریع ترین روش به آنها نمایش دهید. کمپین بازاریابی موفق کمپینی است که به زمان اهمیت می‌دهد چون وقت طلاست!

علاقه‌مندان جهت آشنایی بیشتر با کمپین تبلیغاتی می‌توانند به وب‌سایت وبیما مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وبیما

رویکرد آژانس دیجیتال مارکتینگ وبیما بازاریابی نتیجه گراست. فرقی ندارد کسب و کار شما از چه نوعی باشد سنتی یا مدرن، تازه تاسیس یا بزرگ و با تجربه؛ ایده‌ی ما رشد تجارت شماست. وبیما با مشاوره تخصصی و ارائه تمام آنچه در مسیر بازاریابی نیاز دارید، نظیر خدمات دیجیتال مارکتینگ و آموزش پرسنل شما، در راستای اهداف سازمانی شما گام برمی‌دارد. ما به تجربه و تخصص خود در زمینه مشاوره کسب‌وکار و بازاریابی دیجیتال می‌بالیم و همواره پشتیبان مشتریان خود بوده‌ایم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی