اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970801323509073

اصول کمپین بازاریابی محتوا

کد: 13970801323509073

https://goo.gl/fHUDqo

، تهران , (اخبار رسمی): کلیدواژه‌ی «بازاریابی محتوا» این روزها سراسر خدمات تحت وب از جمله کمپین‌های دیجیتال را در بر می‌گیرد. وبینارها (سمینار آنلاین و تحت وب)، پست‌های منتشر شده در وبلاگ سایت، فیلم‌ها، پست‌های به اشتراک گذاری شده در شبکه‌های اجتماعی همه در محتوا مشترک هستند و از همه‌ی این ابزارها می‌توان در برگزاری ...

اصول کمپین بازاریابی محتوا
اصول کمپین بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا می‌تواند یک مزیت برای برند شما باشد. محتوای مناسب شرط لازم برای برقرای ارتباط با مخاطبان است اما اگر به تولید محتوای خود اهمیت بیشتری دهید و استراتژی مناسبی داشته باشید به مزایای ...

اگر یک کمپین دیجیتالی دارید برای موفقیت آن علاوه بر مدیریت مناسب نیاز به محتوای مناسب دارید و برای آن باید استراتژی مناسب چیده باشید. مجموعه‌ی این استراتژی‌ها یک کمپین بازاریابی محتوا را تشکیل می‌دهد.

برگزاری کمپین صرفا فشار دادن یک دکمه نیست که یک تبلیغ به کانال‌های ارتباطی مختلف لینک شود و نتیجه بدهد. باید نسبت به اهداف توسعه‌ی کاری برای برند خود شخصیت آنلاینی (پرسونا) بدهید و با مشتریان ارتباط برقرار کنید. این ارتباط تنها با محتوای به اشتراک گذاری شده بدست می‌آید و ارتباط متقابل نیز از طریق بازخوردها بدست می‌آید اما آن کس که اول سخن می‌گوید کسب و کار شماست و سخنان شما محتوای شما هستند. اگر ارتباط اولیه به خوبی صورت نگیرد موفقیت کمپین تبلیغاتی زیر سوال می‌رود و همین نکته است که کمپین بازاریابی محتوا را بیش از پیش مهم می‌کند.

بازاریابی محتوا می‌تواند یک مزیت برای برند شما باشد. محتوای مناسب شرط لازم برای برقرای ارتباط با مخاطبان است اما اگر به تولید محتوای خود اهمیت بیشتری دهید و استراتژی مناسبی داشته باشید به مزایای زیادی خواهید رسید. اصل موفقیت یک کمپین بازاریابی محتوا در این است که شخصی سازی شده باشد یعنی احساسات شخصی خواننده را درگیر کند و این نکته فراموش نشود که باید سطح درک و غرور خوانندگان را نیز حفظ کند. در ادامه به تفصیل به اصول کمپین بازاریابی محتوا می‌پردازیم:

بازار هدف در تمام فعالیت‌های بازاریابی مهم است و در کمپین بازاریابی محتوا هم بایستی پیش از هرچیزی مخاطب هدف را شناخت و محتوای مربوطه به آن‌ها را ارائه کرد.

بایستی در نظر گرفت کسب و کار شما بیشتر مورد علاقه چه قشری از جامع است؟ زنان بیشتر به سمت شما می‌آیند یا مردان؟ این‌ها به شما کمک می‌کند تا لحن مناسبی را برای محتوای خود پیدا کنید و کانال‌های ارتباطی موثری که مخاطبین هدف دقیق تری را به شما می‌رسانند شناسایی کنید.

برای شناخت بیش‌تر در مورد بازار هدف به مقاله «شناخت بازار هدف در کمپین تبلیغاتی» مراجعه کنید.

وبلاگ‌ها یکی از بهترین کانال‌های اشتراک گذاری محتواست. با وجود سال‌ها فعالیت وبلاگی هنوز این روش قدیمی نشده است و در زمینه‌ی تولید محتوا حرف اول را می‌زند. وبلاگ راه عالی برای ساخت یک شبکه‌ی ارتباطی مناسب و ایجاد یک جامعه‌ی مرتبط درباره‌ی برند و علایق و منافع شما هستند. بیشتر سایت‌های پربازدید وبلاگ‌هایی دارند که به روز هستند و محتوای مناسب و مفید منتشر می‌کنند و به کمک آن سئوی سایت نیز بهبود می‌یابد و با مخاطبان بیشتری می‌توان روبرو شد.

بازار هدف و مخاطبین بالقوه خود را شناسایی کنید و علاقه‌مندی‌های آنان در شبکه‌های اجتماعی را ردیابی کنید تا با سلایق آن‌ها آشنا شوید. از طریق وبلاگ خود می‌توانید به عنوان یک ابزار بازاریابی رایگان استفاده کنید و پست‌هایی مناسب برای خوانندگان تدارک ببینید. آن‌ها مطلب شما رو به خوبی منتقل خواهند کرد و در کنار شما به اشتراک گذاری آن در کانال‌های مختلف کمک خواهند کرد.

ارجاع دادن خبر به خودی خود به صورت مداوم کمکی به کمپین بازریابی محتوا نمی‌کند.

روش‌های قدیمی بازاریابی و تبلیغات رادویی و تلوزیونی پیام شما را به صورت مناسب نمی‌رساند. چیزی که در کمپین بازاریابی محتوا مهم است نو بودن و نقل داستان جذاب است. از داستان‌سرایی کمپین تبلیغاتی استفاده کنید تا مزایای کسب و کار خودتان را به مخاطبان توضیح دهید.

پیام بایستی مستقیما به مخاطب برسد و این ارتباط مستقیم است که شخصی سازی را برای شما به ارمغان می‌آورد. جامعه‌ی هدف خود را مستقیما مورد خطاب قرار دهید و به آن‌ها احساس مهم بودن بدهید. بگذارید حس کنند با تک تک شان چهره به چهره صحبت می‌کنید. ارتباط مستقیم منجر به تحریک پذیری بیشتر می‌شود. وقتی شخصی سازی می‌کنید به غرور و شخصیت مخاطب هم باید احترام بگذارید. محتوای صرفا تبلیغاتی مخاطب را پس می‌زند. نسبت محتوای تبلیغاتی خود به محتوای داستانی را کم کنید مثلا ۱ به ۷٫ بیشتر درمورد آن گونه که هستید صحبت کنید.

برای اجرای یک کمپین بازاریابی محتوا نیاز به چیدمان استراتژیکی دارید و برای اجرای مراحل مختلف بایستی برنامه زمانی در نظر بگیرید و مهم تر از همه چیز منابع و استعدادهای موجود خود را در نظر بگیرید. نوشتن کار آسانی نیست و هنگام کار به راحتی به این نکته می‌رسید که نوشتن یک مقاله‌ی کوتاه با موضوع مشخص شده برای بسیار از افراد ممکن است زجرآور باشد. در حالی که هر کسب و کار نیاز به افراد مستعد در نگارش محتوا دارند و این افراد بایستی در این کار نوآوری داشته باشند و در عین حال به تکنیک‌های فنی نیز مسلط باشند. کسب و کارهای کوچک که زمان و منابع محدود دارند برای اینکار می‌تواند به مقالات کوتاه، فیلم‌های آموزشی، اخبار کسب و کار و فعالیت بیشتر در شبکه‌های اجتماعی روی آورند.

در کمپین بازاریابی محتوا نمی‌توان محتوایی که روزانه منتشر می‌کنید را فراموش کنید و آن را کنار بگذارید. برای مراحل بعد از انتشار محتوا نیز باید برنامه ریزی‌هایی انجام داد. یکی از تکنیک‌های مناسب گردآوری است. سعی کنید مطالبی که مربوط به حوزه‌ی خاصی از کسب و کار شماست گردآوری کنید. می‌توانید محتوای خود را تجمیع و به صورت ای-بوک منتشر کنید یا در سایت خود محتوای منتشر شده یا اخبار به اشتراک گذاری شده را بایگانی کنید تا مخاطبان بتوانند به بانک جامعی از اطلاعات دست یابند. این کار باعث می‌شود مخاطبان شما را به عنوان منبعی موثق شناسایی کنند و در عین حال ارتباط بیشتری با دیگر حاضران کسب و کار خود داشته باشید.

همه‌ی این محتوای انتشار یافته نیز باید بررسی و آنالیز شوند و نقش بررسی برخورد جامعه‌ی هدف این روزها جزئی جدایی ناپذیر از هرگونه فعالیت‌های بازاریابی است و کمپین بازاریابی محتوا نیز از این اصل جدا نیست. بایستی بررسی کنید محتوای شما چندبار دیده شده است؟ چند نفر آن را به اشتراک گذاشته اند و نظرات کاربران چیست؟ کمپین بازاریابی محتوا به سرعت نتیجه نمی‌دهد و شما برای موفقیت بیشتر باید با آنالیز مناسب خود را با سلیقه‌ی مخاطبان وفق دهید و داستان‌هایی که آن‌ها می‌خواهند از شما بشنوند برایشان فراهم آورید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وبیما

رویکرد آژانس دیجیتال مارکتینگ وبیما بازاریابی نتیجه گراست. فرقی ندارد کسب و کار شما از چه نوعی باشد سنتی یا مدرن، تازه تاسیس یا بزرگ و با تجربه؛ ایده‌ی ما رشد تجارت شماست. وبیما با مشاوره تخصصی و ارائه تمام آنچه در مسیر بازاریابی نیاز دارید، نظیر خدمات دیجیتال مارکتینگ و آموزش پرسنل شما، در راستای اهداف سازمانی شما گام برمی‌دارد. ما به تجربه و تخصص خود در زمینه مشاوره کسب‌وکار و بازاریابی دیجیتال می‌بالیم و همواره پشتیبان مشتریان خود بوده‌ایم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]