اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970810325369755

تعمیر تلویزیون سامسونگ با گروه تخصصی رایان

کد: 13970810325369755

https://goo.gl/N1ZhVA

، تهران , (اخبار رسمی): به موازات قدرت زیاد سامسونگ در بخش فروش و پیشرو بودن این شرکت کره‌ای در تکنولوژی‌های جدید در بخش خدمات پس از فروش و سرویس، تعمیر تلویزیون سامسونگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تعمیر تلویزیون سامسونگ
تعمیر تلویزیون سامسونگ با گروه تخصصی رایان

مدل کد تلویزیون‌های ال سی دی سامسونگ با پیشوند LA و در تلویزیون‌های ال ای دی با پیشوند UA و در تلویزیون‌های پلاسما با پیشوند PS شروع می‌شود و در ادامه اینچ دستگاه و سپس ورژن و سری تولید دستگاه قید می‌شود.به عنوان مثال UA48H6490 تلویزیون ال دی سامسونگ در سایز 48 اینچ و از سری تولید H و ورژن 6490 هستند.

سامسونگ به مدت 10 سال پیاپی رکورد بالاترین فروش را در بخش تلویزیون و در مقیاس جهانی داشته و به موازات آن بالاترین تعداد تقاضا در بخش تعمیر تلویزیون مربوط به تلویزیون سامسونگ می‌شود و همین امر اهمیت تعمیر تلویزیون سامسونگ را مشخص می‌کند.

تعمیر تلویزیون سامسونگ

عیوب متداول

تلویزیون‌های LCD :

سری B5:

مدل‌های مختلف این سری شامل B530 ،B550 ،B570 می‌شود و قطع شدن تصویر تلویزیون متداول‌ترین ایراد این چند مدل است که به علت ایجاد خرابی در برد پاور، بک لایت دستگاه ایجاد می‌شود.

قطع شدن نور زمینه در تلویزیون‌های ال سی دی سری B معمولا بعد از چند دقیقه کارکرد تلویزیون ایجاد می‌شود.

سری C5:

مدل‌های مختلف این سری شامل C530 ،C550 ،C585 و چند مدل مشابه است.

متداول‌ترین عیوب در این سری از تلویزیون‌های سامسونگ خرابی لامپ‌های فلورسنت تولیدکننده نور بک لایت است. در مدل‌های مختلف این سری تعداد 12 تا 18 عدد لامپ در بخش بک لایت استفاده شده است. خرابی لامپ‌های فلورسنت باعث فعال شدن مدار محافظ این بخش شده و دستگاه به صورت اتوماتیک و برای جلوگیری از ایجاد خرابی در سایر قطعات دستگاه ولتاژ کار این بخش را قطع می‌کند.

تلویزیون‌های LED:

سری D5:

مدل‌های مختلف این سری شامل D5000 ،D5500 ،D5950 می‌شود.

سیاه شدن بالای تصویر: این ایراد که به علت خرابی در بخش پنل دستگاه ایجاد می‌شود در همه مدل‌های این سری دیده می‌شود و معمولا در ابتدای ایجاد ایراد بعد از چند دقیقه کارکرد تلویزیون برطرف می‌شود. این ایراد معمولا با تعمیر پنل تلویزیون برطرف می‌شود و یازی به تعویض کامل پنل دستگاه نیست.

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ: این ایراد هم در همه مدل‌های این سری دیده می‌شود و معمولا شکل ظاهری آن به این صورت است که بعد از روشن کردن تلویزیون و ظاهر شدن لوگوی سامسونگ (بعضی مواقع تا چند ثانیه تصویر هم دیده می شود) تلویزیون مجددا خاموش می‌شود و بلافاصله روشن می‌شود و مجددا لوگوی سامسونگ نمایش داده می‌شود.

این ایراد معمولا در بخش نرم افزار مین‌برد تلویزیون ایجاد می‌شود و با تعمیر مین برد برطرف می‌شود و نیازی به تعویض مین برد نیست.

سری F5: مدل‌های مختلف این سری شامل F5000 ،F5500 ،F5950 می‌شود.

سیاه شدن نیمه بالایی یا نیمه پاییینی تصویر:

ایراد در بخش بک لایت متداول‌ترین ایراد سری F از تلویزیون‌های سامسونگ است که به دلیل تقسیم شدن لامپ‌های بخش بک لایت به دو دسته بالایی و پایینی تصویر و معیوب شدن یکی از این دو بخش معمولا به صورت تاریکی نیمه بالایی یا پایینی تصویر دیده می‌شود البته در موارد معدودی هم ایراد در هر دو بخش ایجاد می‌شود که باعث می‌شود تصویر تلویزیون به صورت کامل قطع شود.

راه حل تعمیر تلویزیون سامسونگ در این حالت تعویض لامپ‌های سوخته در بخش بک لایت تلویزیون و همچنین انجام اصلاحیه برد پاور دستگاه برای کاهش استهلاک بخش بک لایت تلویزیون است.

روشن نشدن تلویزیون: ایراد دیگری که در سری F از تلویزیون‌های سامسونگ دیده می‌شود روشن نشدن تلویزیون است که معمولا به دلیل ایجاد خرابی در برد پاور دستگاه ایجاد می‌شود. توصیه اصلی مجموعه تعمیرات تلویزیون برای جلوگیری از ایجاد خرابی در تلویزیون‌های مختلف جدا کردن برق ورودی دستگاه به وسیله چند راهی‌های کلید‌دار در مواقع خاموشی تلویزیون است.

سری ES:  ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و سیاه شدن بخشی از تصویر متداول‌ترین ایرادی است که در مدل‌های مختلف این سری از تلویزیون‌های سامسونگ دیده می‌شود. لامپ‌های بک لایت به صورت یک‌طرفه طراحی شده است و به مانند تمام بک لایت‌هایی که با این روش ساخته شده‌اند به دلیل تراکم بالای لامپ‌ها و همچنین مقدار نور زیادی که برای روشن کردن کل مساحت صفحه نمایش لازم است از استهلاک بالایی برخوردار است.

قطعه یدکی بخش بک لایت سری ES بسیار کمیاب است.

سری H و EH : ایراد بک لایت در این دو سری از تلویزیون‌های سامسونگ هم که بک لایت آنها به صورت شاخه‌ای طراحی شده است ایراد متداول است که اغلب به صورت روشن نشدن تعدادی از لامپ‌ها و تاریکی تصویر در همان بخش ظاهر می‌شود.

سوختن تعدادی از لامپ‌ها باعث افزایش جریان لامپ‌های سالم شده و باعث تشدید استهلاک آنها می‌شود.

گروه تخصصی رایان آمادگی دارد تعمیرات انواع تلویزیون‌های LED ،LCD ،Plasma و سیستم‌های صوتی (سینمای خانگی و دی وی دی پلیر) را توسط متخصصین مجرب و متعهد در کوتاه‌ترین زمان به عهده بگیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه تخصصی رایان

خط مشی رایان ارائه خدمات تعمیر تلویزیون ( LED , LCD , Plasma ) ، تعمیر سینمای خانگی ، تعمیر دی وی دی پلیر و به طور کلی مجموعه لوازم صوتی و تصویری با تکیه بر متخصصین مجرب و متعهد و بالاترین کیفیت ممکن است. رایان نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه و دارای مجوز فعالیت از اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران لوازم صوتی و تصویری استان تهران می باشد.

اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]