اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139709053299410095

بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک مهنا

کد: 139709053299410095

https://goo.gl/nJM8xW

، تهران , (اخبار رسمی): زگیل تناسلی که با نام زگیل مقاربتی هم شناخته می‌شود یکی از شایع‌ترین بیماری‌های آمیزشی است به طوری که آمار غیر رسمی حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از یک میلیون ایرانی به این بیماری عفونی مبتلا شده‌اند.

بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک مهنا
بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک مهنا

زگیل‌های تناسلی برخلاف ظاهر ساده و کوچک‌شان می‌توانند بدن فرد را میزبان سرطان کنند و انتخاب بهترین پزشک متخصص برای تشخیص و درمان آن فوق‌العاده بااهمیت است

با توجه به الگوی روابط جنسی جوانان در شرایط فعلی احتمال افزایش این عدد پیش بینی می‌شود. چنین آمار تامل برانگیزی یعنی یک اپیدمی گسترده پیش رو است که اگر برای مقابله با آن چاره‌ای اندیشیده نشود می تواند این بیماری را به مراتب از ایدز هم خطرناک‌تر کند و جلوگیری از بروز این فاجعه‌ی انسانی از وظایف خطیر و دشوار جامعه‌ی پزشکی است که هم سطح آگاهی افراد را افزایش دهد و هم با کمک روش‌های درمانی موثری به جنگ با این بیماری بشتابد.

بیماری زگیل تناسلی چیست؟

بیماری زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین عفونت‌های پوستی است که در زیر مجموعه‌ی عفونت‌های آمیزشی STI قرار می‌گیرد. نوعی ویروس عامل اصلی این بیماری شناخته شده است که با اولین تماس جنسی با فرد آلوده بیماری را آغاز می‌کند. این بیماری به شکل زگیل‌هایی در شکل و اندازه‌های گوناگون در نقاط مختلف ناحیه تناسلی و مقعد خود را نشان می‌دهد.

با آغاز روابط جنسی فرد ریسک ابتلا به زگیل‌های تناسلی بسیار افزایش می‌یابد به طوری که امروزه سن آغاز این بیماری متاسفانه به مرز 14 سال رسیده است.

پس از آن که فرد به عنوان ناقل ویروس شناخته شد، وضعیت سیستم ایمنی بدن فرد تعیین‌کننده آن است که زگیل‌های تناسلی پس از چه مدتی بر روی پوست او ظاهر شوند. این مدت زمان به طور متوسط 3 ماه است ولی اگر سیستم ایمنی بدن فرد ضعیف باشد زودتر هم اتفاق می‌افتد. در برخی موارد هم شخص تا پایان عمر فقط به عنوان ناقل بیماری شناخته می‌شود و هیچگونه علائمی از زگیل‌های تناسلی بر روی پوست خود مشاهده نمی‌کند ولی می‌تواند بیماری را به شریک جنسی خود انتقال دهد.

علائم و نشانه‌های زگیل تناسلی چیست؟

شکل ظاهری و کلی زگیل‌های تناسلی همانند زگیل‌های عادی است. فقط در محل ایجاد آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. زگیل‌های تناسلی در نواحی مخاطی بدن قادر به رشد هستند. این نواحی به شرح زیر هستند:

  • ناحیه تناسلی
  • ناحیه مقعد
  • ناحیه دهان، لب‌ها، زبان و گلو در صورتی که فرد رابطه جنسی دهانی با فرد آلوده برقرار کند امکان بروز زگیل‌ها در اطراف لب‌ها، دهان، زبان و گلوی فرد وجود دارد.

از مهم‌ترین علائم و نشانه‌های زگیل تناسلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود زائده‌هایی گوشتی شکل، برجسته و سفت به شکل زگیل در اطراف ناحیه تناسلی، مقعد و دهان

مشاهده‌ی تک زگیل‌هایی به صورت پراکنده و ریز یا بزرگ و متراکم به شکل خوشه‌ای

احساس سوزش و خارش در محل زگیل‌ها

وجود ترشح در محل زگیل‌ها

وجود سایر بیماری‌های مقاربتی

احساس درد در هنگام ادرار کردن یا برقراری روابط جنسی

علل ایجاد زگیل تناسلی چیست؟

بیماری زگیل تناسلی در اثر نوعی ویروس به نام HPV به وجود می‌آید. این ویروس که با نام پاپیلومای انسانی شناخته می‌شود عامل اصلی زگیل‌های تناسلی شناخته می‌شود و به شدت مسری است به طوری که به محض برقراری اولین ارتباط جنسی با فرد آلوده و تماس مستقیم پوست با پوست نواحی آلوده به زگیل‌ها، ویروس این بیماری بلافاصله وارد بدن فرد می‌شود.
ویروس HPV بیش از 100 تیپ مختلف دارد. دسته‌ای از این تیپ‌ها به عنوان کم‌خطر شناخته می‌شوند که فقط عامل ایجاد زگیل‌های تناسلی هستند و خطر خاص دیگری به دنبال ندارند اما دسته‌ای دیگر از این ویروس‌ها از نوع پرخطر هستند که علاوه بر ایجاد زگیل‌های تناسلی ارتباط معناداری با ایجاد برخی سرطان‌های زیر دارند:

- سرطان دهانه رحم

- سرطان واژن

- سرطان آلت تناسلی مردان

- سرطان مقعد

- سرطان گلو

- سرطان حنجره

- سرطان زبان

- سرطان دهان

اصلی‌ترین عامل انتقال این بیماری رابطه جنسی شناخته می‌شود و چون بحث تماس مستقیم پوست با پوست مطرح است روش‌های پیشگیری مثل کاندوم تاثیر چندانی نخواهد داشت در واقع زمانی که شریک جنسی خود را انتخاب می‌کنید یعنی با گذشته‌ی او وارد رابطه می‌شوید.

اگر در کودکان با چنین موضوعی مواجه شویم باید احتمالات زیر بررسی شود:

تماس دست آلوده با پوست کودک

سوءاستفاده‌ی جنسی از کودک

راه و روش‌های درمان زگیل تناسلی

روش های متعددی برای درمان زگیل‌های تناسلی وجود دارد ولی قبل از آغاز درمان باید 2 اصل مهم زیر را در نظر گرفت.

-  از بین رفتن کامل علائم و نشانه‌ها

-  عدم بازگشت مجدد بیماری

روشی که برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در بردارنده 2 اصل بالا باشد در غیر این صورت نتیجه درمان موفقیت‌آمیز نخواهد بود و با بازگشت مجدد زگیل‌ها هم خود شخص در معرض خطر قرار دارد و هم شریک جنسی او و این چرخه معیوب ادامه خواهد داشت.

با مطالعات صورت گرفته و بررسی صدها پرونده پزشکی در این زمینه مشخص شد که در حال حاضر قطعی‌ترین و موثرترین روش در میان تمامی روش‌های درمان زگیل تناسلی روش لیزردرمانی است.

روشی کاملا مطمئن و ایمن بدون کوچکترین اثری از درد و بدون خونریزی که می‌تواند در یک جلسه و برای همیشه به مشکل زگیل تناسلی پایان دهد و بدون امکان بازگشت مجدد به عنوان قطعی‌ترین روش درمان برای زگیل‌های تناسلی شناخته می‌شود.

تمامی مراحل فرایند لیزر درمانی به وسیله تاباندن اشعه لیزر دی اکسید کربن صورت می‌گیرد و بدون ایجاد برش و بخیه و بدون استفاده از چاقو و قیچی جراحی فقط بافت‌های آسیب‌دیده برای درمان هدف‌گیری می‌شوند.

زمان مراجعه به دکتر متخصص و مراقبت‌های پزشکی جهت درمان زگیل تناسلی

هنگامی که شخص در ناحیه ی تناسلی یا مقعد خود با علائم و نشانه‌های زگیل‌های تناسلی روبرو شد باید بدون فوت وقت به بهترین پزشک متخصص زگیل تناسلی مراجعه کرده و درمان را آغاز کند. زیرا هم خطر گسترش آنها وجود دارد و هم شریک جنسی خود را می‌تواند آلوده کند. از طرفی اگر زگیل‌های تناسلی در مسیر مجاری ادراری یا مجرای واژن قرار گیرند احتمال انسداد و خونریزی وجود دارد.

زگیل‌های تناسلی شاید در برخی موارد به صورت خود به خود از بین بروند ولی ممکن است شخص به نوع پرخطر این ویروس‌ها گرفتار شده باشید و این یعنی در خطر معرض ابتلا به برخی سرطان‌ها قرار دارند. از این رو باید مراقبت‌های پزشکی ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود.

تشخیص نوع تیپ ویروس HPV که زگیل‌های تناسلی را ایجاد کرده است به وسیله آزمایش خون HPV امکان‌پذیر است.

درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک مهنا

کلینیک مهنا یکی از پیشرفته‌ترین و تخصصی‌ترین مراکز تشخیص و درمان زگیل‌های تناسلی است که با تیمی از پزشکان متخصص آقا و خانم و با کمک تجهیزات فوق مدرن و روز دنیا در زمینه ارائه‌دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان با لیزر برای درمان زگیل‌های تناسلی است.

معاینه‌ی مقعد و ناحیه‌ی تناسلی قطعا برای هیچکسی خوشایند نیست و در چنین شرایطی همه به دنبال بهترین پزشک متخصص و با تجربه‌ای هستند که بتواند بدون خونریزی و درد در کوتاه‌ترین زمان ممکن به چنین مشکلی پایان دهد.

کلینیک مهنا برای درمان قطعی زگیل‌های تناسلی روش لیزر درمانی را انتخاب کرده است و با کمک جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی روز دنیا تنها در یک جلسه و بدون برش و بخیه به زگیل‌های تناسلی پایان می‌دهد.

هزینه درمان با لیزر

شاید برای افرادی که به دنبال درمان قطعی زگیل‌های تناسلی خود هستند و روش درمان با لیزر را انتخاب کرده‌اند بحث هزینه درمان با لیزر پیش بیاید. در رابطه با قیمت درمان با لیزر باید گفته شود که پاسخ قطعی در این زمینه نیازمند معاینه و ارزیابی تعداد، اندازه و محل زگیل‌های تناسلی است و بدون بررسی جامع نمی‌توان به آن پاسخ درستی داد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با مراجعه به لینک کلینک مهنا مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مهنا

کلینیک مهنا مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله: فیستول مقعدی، کیست مویی، شقاق، بواسیر (هموروئید) و زگیل تناسلی با به روز ترین متد جراحی (لیزر درمانی)

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان