اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139710173386910704

انواع پارچه‌های نسوز

پارچه نسوز چیست؟

کد: 139710173386910704

https://goo.gl/7aMndZ

، تهران , (اخبار رسمی): پارچه نسوز، پارچه‌هایی هستند که از الیاف نسوز همچون فایبرگلاس، فایبرسرامیک، آرامید (کولار)، گرافیت و… بافته می‌شوند.

پارچه نسوز
پارچه نسوز ، پارچه فایبرگلاس ، پارچه سیلیکونی نسوز

پارچه نسوز، پارچه‌هایی هستند که از الیاف نسوز همچون فایبرگلاس، فایبرسرامیک، آرامید (کولار)، گرافیت و… بافته می‌شوند. این پارچه‌های نسوز با روش‌های مختلفی همچون PLAIN  UD  TD ، SATIN و … بافته می‌شوند و با توجه به نوع الیافی که در تولید آنها به کار رفته دارای مقاومت حرارتی مختلف و کاربردهای فراوانی هستند.

از پارچه‌های نسور پرکاربرد می‌توان به پارچه فایبر گلاس، پارچه نسوز سرامیکی و پارچه نسوز سیلیکا نام برد.

برخی از الیاف مصنوعی مقاومت بسیار بالایی در برابر شعله آتش دارند، از جمله الیاف شیشه و الیاف‌های مداکریلیک و ترکیب‌های دیگر، از جمله پلی استرهای خاص، اشتعال‌پذیری بسیار کمی در برابر آتش‌سوزی دارند و حتی ممکن است خود را خاموش کنند.

الیاف طبیعی مانند پشم و ابریشم معمولا ذوب نمی‌شوند، آتش زدن آنها بسیار دشوار است و اینکار به آهستگی صورت می‌گیرد و حتی قابلیت این را دارند که خود را خاموش کنند.

در مقابل پارچه‌های غیر طبیعی مانند پارچه‌های پنبه‌ای و کتان می‌توانند به سرعت جرقه بزنند و موجب گسترش سریع شعله شوند که می‌توان با جایگزین کردن پارچه نسوز استاندارد از این امر جلوگیری کرد و سلامت محیط و مواد تولیدی را مورد تضمین قرار داد.

ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی باعث بهبود کیفیت پارچه نسوز می‌شود. برای تعیین طبیعی بودن پارچه اگر یک تکه از نخ آن را سوزانده اگر به صورت پودر درآمد الیاف آن طبیعی و اگر به صورت گوله درآمد از مواد نفتی است.

فاکتور احتراق و سوختگی پارچه نیز تحت تأثیر وزن و بافت پارچه نسوز قرار می‌گیرد.

پارچه نسوز سبک وزن، پارچه‌های بافته شده سریع تر از پارچه‌های سنگین‌تر با پارچه‌های محکم سوزانده می‌شوند. علاوه بر این، قابلیت اشتعال پارچه نیز می‌تواند توسط بافت سطح پارچه تحت تاثیر قرار گیرد.

ویژگی‌های پارچه نسوز:

 • مقاومت حرارتی بالا تا ۱۵۰۰+ درجه سانتی گراد
 • ضد اسید و باز، ضد روغن و انعطاف پذیری بالا
 • عایق بندی دیگ‌های بخار، لوله‌ها، نیروگاه‌های برق،  عایقکاری تاسیسات، ساختمان‌ها و کارخانجات
 • پارچه‌های نسوز به دلیل مقاوت بالایی که در برابر حرارت، فشار، جریان، سایش و کشش از خود نشان می‌دهند.

پارچه نسوز به عنوان عایق حرارتی، عایق فشار و عایق الکتریکی (دی الکتریک) در صنایع مختلفی همچون صنایع نظامی، ساختمانی، کشتیرانی، کوره سازی، فولاد و صنایع غذایی استفاده می‌شوند.

پارچه نسوز مقاوت بالایی که در برابر حرارت، فشار، جریان، سایش و کشش از خود نشان می‌دهند. از انواع پارچه نسوز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارچه نسوز سرامیکی
 • پارچه نسوز سیلیکونی
 • پارچه نسوز فایبرگلاس
 • پارچه نسوز فایبر فلون
 • پارچه نسوز آزبستی
 • پارچه فایبرگلاس فویلدار
 • پارچه کربن نسوز
 • برزنت نسوز

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه نسوز آوران آترا

نسوز آوران آترا از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را در زمینه تامین و تجهیز نیازمندیهای صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی و نیروگاهی آغاز کرد. این فروشگاه با توجه به توانمندی های خاص خود در بالا بردن کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام شده محصول ، کسب رضایت مشتریان را جزو الگوهای اصلی خود قرار داده است. فروش انواع فرآورده های نسوز ، سیلیکون ، میکا ، فایبرگلاس ، نخ ، پارچه ،تفلون ، ورق ، واشر ، پتو و ...

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید