اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971020339416849

لذت بخش‌ترین ورزش زمستانی

برترین پیست‌های اسکی ایران

کد: 13971020339416849

https://goo.gl/k53JTB

، تهران , (اخبار رسمی): ورزش اسکی معمولا به عنوان تفریح قشر مرفه شناخته می‌شود، اما پیست‌های اسکی ایران برای لذت همه مردم از برف زمستانی، امکانات کافی برای آموزش و خوش‌گذرانی و اقامت کوتاه مدت دارند. این ورزش مفرح و هیجان‌انگیز می‌تواند برای تمام اعضای خانواده جالب باشد و خاطره‌ای به یاد ماندنی بسازد.

برترین پیست‌های اسکی ایران
برترین پیست های اسکی ایران

در خیلی از کشورهای دنیا با ساختن پیست‌های مصنوعی و با دریافت هزینه‌های گزاف، این امکانات را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند، حیف است با وجود این همه پیست اسکی در ایران، این تجربه شیرین را از دست داد. مپگرد، پیست‌های اسکی ایران را در ادامه معرفی خواهد کرد تا بتوانید در نزدیک‌ترین پیست اسکی محل زندگی خود این ورزش لذت‌بخش را تجربه کرد.

پیست اسکی دیزین، تهران

دیزین مهم‌ترین پیست اسکی ایران و معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می‌رود که در شمال تهران قرار گرفته و اولین پیست اسکی ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی معتبر شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت.

پیست اسکی شمشک، تهران

شمشک بعد از دیزین، دومین پیست اسکی بزرگ ایران است. این پیست در 57 کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته و برای رسیدن به آن می‌توان از مسیرهای لشکرک، زردبند و کرج، گچسر (فقط در فصل تابستان) استفاده کرد.

پیست اسکی توچال، تهران

توچال نزدیک‌ترین و شلوغ‌ترین پیست تهران است که در پایان خیابان ولنجک  قرار دارد. این پیست 3 خط تله‌کابین، سه خط تله‌سیژ و یک خط تله اسکی دارد که روی هم رفته طول آنها به 7500 متر می‌رسد و با طولانی‌ترین تله کابین‌های دنیا رقابت می‌کند.

پیست اسکی آبعلی، تهران

پیست اسکی آبعلی قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران است که در نزدیکی شهر آبعلی، در 75 کیلومتری تهران و در جاده هراز قرار گرفته است. آبعلی 5 پیست اسکی‌ دارد که در هر کدام از آن‌ها امکاناتی مثل تله‌کابین و تله‌اسکی به چشم می‌خورد.

پیست اسکی پولاد کف، سپیدان

پیست اسکی پولادکف یا سپیدان نام یکی از پیست‌های اسکی ایران است که در استان فارس، 5 کیلومتری شهرستان سپیدان (در نزدیکی شیراز) قرار دارد. در این پیست تجهیزاتی مثل بالابر، تله کابین و موتور برقی وجود دارد و فضایی خانوادگی در آن حاکم است. در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچکتری هم وجود دارد که به نام پیست اسکی سپیدان شناخته می‌شود و به صورت 4 فصل فعالیت می‌کند.

پیست اسکی خوشاکو، ارومیه

پیست اسکی خوشاکو در 30 کیلومتری غرب ارومیه در منطقه راژان قرار دارد. جایی در کوه‌های پرشیب ارومیه که همراه با تجهیزات ویژه اسکی و پوشش گیاهی مناسب می‌تواند به عنوان پیست اسکی روی برف و روی چمن در فصل‌های مختلف سال مورد استفاده قرار گیرد.

پیست اسکی کاکان، یاسوج

برای اسکی در پیست اسکی کاکان یاسوج باید به دامنه‌های زاگرس و قله دنا، در 18 کیلومتری یاسوج سفر کنید. در این پیست تله‌اسکی بشقابی به عنوان دستگاه بالابر استفاده می‌‌شود و تسهیلاتی مثل خوابگاه و رستوران وجود دارد. بهترین زمان اسکی در این پیست از اوایل دی‌ماه تا اواخر اسفندماه است که عمق برف حتی تا 3.5 متر می‌رسد.

پیست اسکی بیجار، کردستان

پیست اسکی بیجار در استان کردستان هم یکی دیگر از پیست‌هایی است که می‌توان روی آن برای یک سفر زمستانی فکر کرد. پیست اسکی نسار بیجار روی دامنه کوه نسار در بیجار استان کردستان قرار دارد و یکی از پنج تفریح‌گاه مهم این استان به شمار می‌رود که تجهیزاتی مثل تله کابین، تله سیژ، پارکینگ عمومی، هتل و رستوران در آن به چشم می‌خورد.

پیست اسکی کوهرنگ، چلگرد، شهرکرد

پیست اسکی چلگرد در 85 کیلومتری شهرستان شهرکرد یکی دیگر از پیست‌هایی است که از همین روزها تا پایان اسفند ماه می‌توان از آن استفاده کنید. این پیست 800 متر طول دارد و هوای آن در بیشتر روزهای زمستان آفتابی است. دسترسی به این پیست از منطقه زاگرس امکان‌پذیر است و 20 تا 30 هزار نفر می‌توانند در هر سال، از آن استفاده کنند.

پیست اسکی سهند، تبریز

پیست اسکی سهند را باید در 39 کیلومتری جنوب شرقی شهر تبریز دید که حدود 40 دقیقه از این شهر دورتر است. این پیست که این روزها در حال تجهیز است، به زودی دارای 12دستگاه بالابر، دو هتل پنج ستاره و سه ستاره، مجموعه‌های آپارتمانی، ویلایی و اماکن ورزشی خواهد شد.

پیست اسکی فریدون‌شهر، اصفهان

این پیست در 3 کیلومتری فریدون‌شهر استان اصفهان و در دامنه کوه تسیخه قرار گرفته و مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است. زمان بازدید از این پیست از پاییز تا اواخر فروردین ماه است.

پیست اسکی آلوارس، سرعین، اردبیل

پیست اسکی آلوارس در دامنه زیبای کوه سبلان، از نظر وسعت بزرگترین پیست اسکی ایران است در فاصله 24 کیلومتری سرعین و 12 کیلومتری روستای آلوارس قرار گرفته. چون این پیست در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا قرار دارد، به خاطر بارندگی برف زیاد در طول پاییز و زمستان و دیر آب شدن آن، حدود 6 تا 8 ماه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پیست اسکی تاریک دره، همدان

پیست اسکی تاریک دره در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر همدان قرار دارد که در فصل زمستان و اوایل بهار فعال است. راه آسفالت این پیست اسکی از دره عباس آباد و گنج نامه می‌گذرد. طول پیست تقریبا 4 کیلومتر است.

پیست اسکی شیرباد، مشهد

پیست اسکی شیرباد تنها پیست اسکی شرق کشور است که با طول 1200 متر در ارتفاعات رشته کوه بینالود، در 35 کیلومتری مشهد قرار دارد معمولا از آذر تا فروردین مورد استفاده است.

پیست اسکی پاپایی، زنجان

این پیست در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان در منطقه‌ای کوهستانی و در ۳ کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود قرار دارد. پیست اسکی پاپایی به دلیل داشتن شیب نه چندان تند، برای استفاده مردم عادی هم مناسب است و از طرفی با استفاده از قسمت شرقی پیست می‌شود جهت استفاده مردم عادی و اسکی بازان مبتدی و آماتور از آن بهره برد.

پیست اسکی پیام، مرند

پیست اسکی پیام مرند، با سابقه بیش از 45 سال از قدیمی‌ترین پیست‌های اسکی ایران است. امکانات زیادی در این منطقه وجود دارد، از جمله امکانات رفاهی پارکینگ، رستوران، سرویس بهداشتی، دستگاه‌های بالابر برای افراد مبتدی و حرفه‌ای، پل روگذر ورودی پیست، 3 دستگاه تلکس مخصوص خانم‌ها، پیست آموزش کودکان و افراد مبتدی و اسنوبرد مارپیچ.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله گردشگری مپگرد

با مپگرد دیدنی های ایران و جهان را بشناسید و با اطلاعات دقیق و ارزان سفر کنید. مپگرد وبسایتی جامع در زمینه گردشگری هست که قصد دارد مخاطب را با جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم، جشنواره ها، غذاهای محلی و ... شهرهای ایران و کشورهای مختلف جهان به طور کامل و کاملا کاربردی آشنا کند، تا بتواند با اطلاعات کامل و ارزان سفر کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح