اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712193548910401

نحوه ثبت شرکت معماری

کد: 139712193548910401

https://goo.gl/sKKLNW

، مشهد , (اخبار رسمی): معماری اجتماعی‌ترین هنر بشر است که با فضای اطراف انسان در ارتباط است. از معماری به عنوان فن سازماندهی فضا یاد می‌شود که با علم آن می‌توان سبک طراحی و روش‌های ساخت‌وساز ساختمان‌ها را دنبال کرد.

ثبت شرکت معماری معماری چیست
نحوه ثبت شرکت معماری

فواید ثبت شرکت معماری

بعد از ثبت شرکت، فعالیت اعضا شخصیت حقوقی به خود می‌گیرد و دارای حق و حقوق قانونی می‌شود. هر شرکت به ثبت رسیده دارایی مختص به خود دارد که از دارایی شرکا جدا است و این باعث می‌شود افراد بیشتر به شرکت اعتماد کنند و قابلیت سرمایه‌گذاری و یا گرفتن کار بیشتر خواهد شد. امکان استفاده از بیمه برای تمامی اعضای شرکت به وجود می‌آید. ثبت شرکت معماری به افراد در جهت دریافت وام و تسهیلات و یا گرفتن و یا دادن نمایندگی کمک خواهد کرد. امکان استفاده از معافیت‌های مالیاتی، فقط برای شرکت‌های به ثبت رسیده وجود دارد. با ثبت شرکت امکان حضور در مناقصات و مزایده‌های رسمی شکل می‌گیرد.

صرفا ثبت یک شرکت، موجب پرداخت تسهیلات و وام نخواهد بود بلکه برای پرداخت تسهیلات توانایی شرکت با اعتبار سنجی مالی آن و صلاحیت شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تعیین نام شرکت معماری

نام شرکت باید با نوع فعالیت و عملیاتی که شرکت انجام می‌دهد متناسب باشد، نام باید فارسی و دارای معنا با فرهنگ کشور باشد، خاص و یکتا باشد، نام شرکت باید حداقل سه سیلابی باشد. در نام شرکت معماری می‌توان از خود کلمه معماری هم استفاده کرد. در صورت استفاده از کلمه مهندسی در نام شرکت باید حتما مدرک مهندسی خود را در زمان ثبت ارائه کرد.

ثبت شرکت معماری

شرکت معماری به دو صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود به ثبت می‌‌رسد. که در آن‌ها باید به صراحت به موضوع و فعالیت شرکت از سوی شرکا و سهامداران اشاره و مشخص شده باشد.

موضوع شرکت تعیین کننده حدود عملیات شرکت است. چنانچه جهت ثبت شرکت لازم به دریافت مجوز از مراجع شد، باید قبل از ارائه اظهارنامه ثبت شرکت با مراجعه به مراجع مربوطه مجوز را دریافت و ضمیمه مدارک خود کرد.

جهت ثبت شرکت معماری و ارائه اظهارنامه باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه شود.

پس از ثبت شرکت، متقاضی باید با مدارک ثبتی خود به اداره مالیات جهت تشکیل پرونده و دریافت کد اقتصادی مراجعه کند. کد اقتصادی باید در تمامی اسناد و مدارک و قراردادهای شرکت ثبت شود. همچنین متقاضی باید دفاتر پلمپ تجاری خود را هم از سازمان مالیاتی دریافت کند.

هزینه ثبت شرکت معماری

هزینه ثبت شرکت‌ها با توجه به میزان سرمایه اولیه، موضوع و فعالیت شرکت، نوع شرکت که سهامی خاص یا با مسئولیت محدود باشد و محل ثبت آن متغییر است. 

زمینه فعالیت شرکت‌های معماری

  • ارائه انواع خدمات محیطی، دکوراسیون داخلی و پروژه‌های شهرسازی
  • ارائه مشاوره به مشتری در رابطه با تعیین نیاز مشتری و الزامات لازم برای ساختمان‌ها و سازه‌ها
  • تهیه طرح‌ها و نقشه‌های پروژه با استفاد از نرم افزارهای طراحی و مدل‌سازی کامپیوتری
  • بازدید از محل پروژه برای اطمینان یافتن از پیشرفت آن مطابق با برنامه
  • ایجاد محیط‌های زیستی مبتنی بر الگوهای معماری پایدار و همسازی محیط و فرهنگ با لحاظ کردن اصول فنی، اقتصادی، زیبا شناسی و مردم داری در جهت ارتقا سطح کیفیت زندگی استفاده‌کنندگان از محیط و تعالی ارزش‌های انسانی
  • انجام کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضا

علاقه‌مندان جهت ثبت شرکت می‌توانند به سایت ثبت پردیس به آدرس pardissabt.ir مراجعه کنند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پردیس ثبت

موسسه حقوقی ثبت پردیس متخصص در انجام امور ثبت شرکت ها و ثبت برند تجاری و مجوز های اینترنتی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون