کد: 139801093579711444

کسانی که پول تبلیغات ندارند حتما این مقاله را بخوانند

سئو کلاه سفید چیست؟

کد: 139801093579711444

http://bit.ly/2XZk9J1

، مشهد , (اخبار رسمی): برای موفقیت در گوگل باید صبور بود. درست است که سئو کلاه سفید زمان زیادی می‌برد ولی این زمان زیاد ارزشش را دارد.

سئو کلاه سفید White hat SEOچیست؟
سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید یا White hat SEO به مجموعه تکنیک‌ها و عملکردهای اصولی سئو سایت گفته می‌شود که توسط شرکت گوگل توصیه به انجام آن شده است و برعکس سئو کلاه سیاه زمان‌‌بر بوده اما این زمان‌بر بودن جایگاهی است که شرکت گوگل به وب سایت می‌دهد که مشکلی پیش نیاید و سایت همیشه در صفحات اول گوگل باشد.

در این مقاله تکنیک‌های سئو کلاه سفید آموزش داده شده است تا با این تکنیک‌ها وب سایت را بتوان در صفحات اول گوگل داشت و به قدرت سئو کلاه سفید پی برد که چقدر می‌تواند به ثروتمند شدن (فروش وب سایت) و برند در یک کلمه (موفقیت) کمک کند.

تولید محتوای مفید

مهمترین اصل در سئو کلاه سفید تولید محتوا است. اما تولید چه محتوایی؟

محتوا نباید کپی باشد. محتوا باید کامل و ارزشمند باشد. قطعا زمانی که محتوا به درد کاربر بخورد این را گوگل هم با استفاده از الگوریتم‌های خیلی پیشرفته‌ای که دارد متوجه می‌شود و به مطلب و سایت رتبه خیلی عالی می‌دهد.

از طرفی اگر کاربری مقاله‌ای که کامل و ارزشمند است را بخواند آن سایت  را به عنوان سایتی خواهد شناخت که در کار خود حرفه‌ای است و این دلیلی می‌شود تا مقاله در مکان‌های مختلف انتشار دهد و یا سایت‌های مختلفی به مقاله لینک می‌دهند که به این ترتیب شخص می‌تواند بدون هیچ هزینه‌ای بک لینک دریافت کند.

از همه مهم‌تر کسی که مقاله را در مکان‌های مختلف انتشار می‌دهد، برند همیشه در ذهن آن شخص می‌ماند و همیشه به سایت سر می‌زند یا به بقیه افراد توصیه می‌کند که به آن سایت سر بزنند و امکان  خرید در این مرحله خیلی زیاد است. پس همیشه باید محتوای سئو شده تولید کرد. طبق گفته بیل گیتس مدیر شرکت مایکروسافت محتوا پادشاه است این به این معنی است که محتوا باید ارزشمند و کامل باشد. یعنی محتوا است که همیشه حرف اول را می‌زند.

چه محتوایی معمولا کامل است؟

محتوایی کامل است که بین ۱۵۰۰ تا ۷۰۰۰ کلمه باشد.

عنوان جذابی برای مقالات انتخاب کنید تا تعداد کلیک‌های آن بیشتر باشد.

محتواهایی که نیاز روز جامعه باشد و بیشتر افراد به دنبال یادگیری آن باشند.

محتوا را هر چقدر که امکان ساده شدن دارد ساده و قابل فهم‌تر باید کرد.

از تگ‌های (H) در تیترها استفاده شود.

خاصیت (ALT) عکس حتما رعایت شود و سعی شود در اسم عکس کلمه کلیدی مقاله قرار گیرد.

به تعداد لازم و گفته شده در مقاله از لینک‌های داخلی و خارجی استفاده شود.

گرفتن بک لینک از سایت‌های که پسوند EDU یا GOV دارند

برای داشتن یک بک لینک فوق العاده باید از سایت‌هایی بک لینک گرفته شود که پسوند سایت‌های آنها edu یا gov است. چون این سایت‌ها نزد گوگل بسیار با ارزش هستند و می‌توانند اعتبار سایت را خیلی بالا ببرند

چطور می‌توان از این سایت‌ها بک لینک گرفت؟

در گوگل دنبال اینگونه سایت‌ها باید گشت، در آنها ثبت نام کرد و اسم سایت خود را در آنجا قرار داد و یا با فعالیت در فروم‌های این سایت‌ها می‌توان لینک سایت خود را قرار داد.

یکی از بهترین سایت‌های خارجی که می‌توان در فروم‌های آنها ثبت نام کرد و بک لینک گرفتسایت ویبالتین است.

آپدت کردن محتوا

همیشه در ابتدای کار قطعا ضعف وجود خواهد داشت و رفته رفته که اطلاعات و تجربیات که بیشتر می‌شود سایت و محتوا قوی و کامل‌تر خواهد بود.

در تولید محتوا و کسب و کار اینترنتی هم همین گونه است. مقالاتی که در اول راه اندازی سایت نوشته می‌شود را باید دوباره ویرایش کرد شاید جایی وجود داشته باشد که نیاز باشد آن را حذف کرد یا بیشتر توضیح داد. مخصوصا اگر مقاله‌ای که در گوگل رتبه نسبتا بالا گرفته است.

سایت ویکی پدیا

ویکی پدیا یک داره المعارف است که توسط کاربران کامل می‌شود. می‌توان در زمینه کاری خود در ویکی پدیا فعالیت کرد و یک بک لینک با ارزش گرفت. چون سایت ویکی پدیا از دامین آتوراتی و پیج آتورواتی بالایی برخوردار است.

فعالیت همیشگی در شبکه‌های اجتماعی

یکی از روش‌های ساختن بک لینک در سئو کلاه سفید فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. مقالاتی که در سایت انتشار می‌یابد را در شبکه‌های اجتماعی هم باید معرفی کرد  و لینکی گذاشت تا کاربران بتوانند آن مقاله را مطالعه کنند. باید لینک وب سایت را در پروفایل تمام شبکه‌های اجتماعی گذاشت. گوگل توجه ویژه‌ای به شبکه‌های اجتماعی دارد، شبکه‌های احتماعی نزد گوگل از اعتبار زیادی برخوردار هستند.

استانداردهای ساختاری گوگل (ریچ اسنیپ)

ریچ اسنیپ (Rich Snippet) یا ساختار استاندارد گوگل، به درک راحت‌تر و سریع‌تر یک صفحه برای موتورهای جستجو کمک می‌کند. با رعایت این استانداردها، وب سایت‌ها از رتبه بهتری در موتورهای جستجو برخوردار می‌شوند. استانداردهای گوگل به صورت مجموعه کدهای اچ تی ام ال در ساختار کدنویسی سایت پنهان می‌شوند و سایت را به موتورهای جستجو معرفی می‌کنند.

طراحی سایت ریسپانسیو

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری استفاده از تلفن‌های همراه گسترش یافته است. سایت‌هایی که نسخه سایت بهینه‌سازی شده برای تلفن همراه را ندارند. به سختی می‌توانند در گوگل رتبه خوبی کسب کنند. خیلی از بازدیدکنندگان سایت‌ها از طریق تلفن‌های همراه یا تبلت‌ها به سایت‌ها مراجعه می‌کنند.

سرعت لود سایت

سرعت لود سایت نیز از عوامل موثر در سئو سایت است. کاربران مدت زمان زیادی را برای لود شدن سایت منتظر نمی‌مانند و سریع سایت را می‌بندند. سرعت بهینه سایت بین ۳ تا ۵ ثانیه است. با استفاده از سایت جی تی متریکس می‌توان سرعت سایت را فهمید و راهکارهای آن برای افزایش و بهبود سرعت سایت را مشاهده کرد. سایت گوگل هم ابزاری را برای تست سرعت سایت ارائه کرده است  (google page speed insights) که این سایت نیز اطلاعات خوبی را در اختیار قرار می‌دهد.

جمع بندی 

برای موفقیت در گوگل باید صبر داشت. درست است که سئو کلاه سفید زمان زیادی می‌برد ولی ارزشش را دارد. 

البته می‌توان از سئو کلاه خاکستری هم استفاده کرد ولی باید خیلی مراقب بود. در کل صفحه اول گوگل بودن نیازمند زحمت و تلاش بسیار است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیرپلاس

مدیر پلاس - آکادمی تخصصی آموزش بازاریابی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی