اطلاعات تماس
  • 021886*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803013699510336

درب اتوماتیک شیشه‌ای

انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای

کد: 139803013699510336

http://bit.ly/2M8LWW8

، (اخبار رسمی): سنسورهای درب اتوماتیک شیشه‌ای یکی از مهم‌ترین قطعات این درب‌ها هستند و در عملکرد مستقیم آنها، نقش تعیین کننده‌ای دارند.

انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه ای
انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای

حین نصب و راه اندازی باید به تنظیمات سنسورهای درب اتوماتیک شیشه‌ای توجه کرد زیرا تنظیم نبودن این قطعه سبب اختلال در باز و بسته شدن درب خواهد شد

با شناخت انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌توان در انتخاب و خرید هوشمندانه عمل کرد و درب اتوماتیک شیشه‌ای را مطابق با نیاز خرید.

انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای

  • سنسور درب اتوماتیک مادون قرمز

این سنسورها می‌توانند اشخاص و یا اشیاء را در موقع قرار گرفتن مقابل خود تشخیص دهند. البته بسته به نوع چشمی درب اتوماتیک و سنسور به کار رفته در آن، میدان دید متفاوت بوده و میزان حساسیت نیز به همان اندازه متفاوت است.

شکل عملکرد سنسورهای مادون قرمز اکتیو به این صورت است که با قرار گرفتن هر شیء یا شخص در دامنه‌ی آنها، پرتوی نور مادون قرمز شکسته شده و فرمان باز شدن درب به لت‌ها از طریق اپراتور صادر می‌شود. به همین دلیل شیء یا شخص حتما باید در میدان پرتوهای مادون قرمز قرار گیرد. مجددا پس از عبور شخص و قطع شکستگی پرتوها، فرمان بسته شدن لت‌های درب اتوماتیک صادر خواهد شد.

  • سنسورهای مادون قرمز پسیو از انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای

گروه دیگری از انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای را باید سنسورهای مادون قرمز پسیو دانست. این سنسورها نیز به کمک حرارت سنجی و با قرار گرفتن شخص یا شیء یا هر متحرک دیگری در دامنه‌ی خود، فرمان باز شدن درب را به اپراتور و موتور درب خودکار می‌فرستند.

  • سنسورهای درب اتوماتیک مایکرویو

این مدل از انواع سنسورهای درب اتوماتیک به وسیله طول موج شخص یا شیء را تشخیص داده و عملکرد آنها به این شکل است که پرتو را با طول موجی خاص به جهات مختلف ارسال کرده و با دریافت بازخورد آن حین برخورد با انسان یا هر شیء، متوجه حضور شده و پیام باز کردن لت‌های درب خودکار را به موتور درب ارسال می‌کنند.

اما اگر هیچ متحرکی در مقابل پرتوهای مایکرویو وجود نداشته باشد، این طول موج‌ها بدون تغییر مانده و طبیعتا فرمانی برای باز شدن لت‌ها صادر نخواهد شد. در این صورت فرکانس طول موجی که به بیرون از سنسور پرتاب شده، با فرکانس طول موجی که به آن بازگردانده می‌شود، کاملا یکسان بوده و این عدم تغییر، حاکی از نبود متحرکی برای ورود از درب خودکار به شمار می‌رود.

باید توجه داشت که برخی از عوامل بیرونی می‌توانند نحوه‌ی عملکرد انواع سنسور درب اتوماتیک را تحت تاثیر خود قرار دهند. به طول مثال زمانی که یک سمت درب در محیط بیرونی قرار داشته و هوا برفی باشد و یا به طور کامل بارش برف اتفاق افتد این سنسورها در عملکرد خود، اختلالی نشان خواهند داد.

البته این موضوع به برند و کیفیت و نوع سنسور به کار رفته در درب خودکار نیز بستگی مستقیم خواهد داشت. همچنین سنسورهای درب‌های خودکار، نسبت به ضربه نیز حساس هستند. به علاوه برخی از سنسورهای درب خودکار، نسبت به نور لامپ‌های فلورسنت نیز حساس بوده و عکس العمل‌های تداخلی در مقابل آن نشان می‌دهند.

به طور کلی باید این قطعات را از حساس‌ترین  و ظریف‌ترین قسمت‌های درب های اتوماتیک شیشه‌ای دانست، به همین دلیل بهتر است حین خرید به کیفیت و اعتبار برند توجه داشت و پس از آن نیز در سرویس‌های دوره ای، سلامت و تنظیم بودن سنسورهای درب خودکار مورد استفاده در ساختمان را به خوبی چک کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مانیس دُر

تعدادی از خدمات شرکت مانیس در 1- طراحی ساخت و اجرای دربهای اسلایدینگ ۲لنگه و چهار لنگه. 2- طراحی ساخت و اجرای دربهای تلسکوپی ۳ لنگه و ۶لنگه. 3- طراحی ساخت واجرای دربهای heavy duty (پرقدرت)جهت مکانهایی با تردد نامحدود. 4- طراحی ساخت و اجرای دربهای نیمگرد تمام گرد. 5- طراحی ساخت و اجرای سیستمهای کنترل تردد.

اطلاعات تماس
  • 021886*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار