اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803073716511986

زندگی منهای تحقیقات بازاریابی

کد: 139803073716511986

http://bit.ly/2Mhpz13

، (اخبار رسمی): سال ۱۳۸۰ نوکیا گوشی مدل ۳۳۱۰ خود را به بازار عرضه کرد. در آن زمان همه متعجب بودند چطور یک تلفن همراه بدون آنتن برجسته تولید شده است! امروزه موبایل تبدیل به یک همیار شخصی شده که کمک می‌کند زندگی راحت‌تر باشد. پیشرفت این ۲۰ سال مدیون تحقیقات بازاریابی است.

زندگی منهای تحقیقات بازاریابی
زندگی منهای تحقیقات بازاریابی

حتی تصور عدم وجود تحقیقات بازاریابی نیز نگران کننده است زیرا جهان بدون تحقیقات بازاریابی سرعت پیشرفت کنونی را نداشت

حتی تصور عدم وجود تحقیقات بازاریابی نیز نگران کننده است. جهان بدون تحقیقات بازاریابی سرعت پیشرفت کنونی را نداشت. تحقیقات بازاریابی به شرکت‌ها و کسب و کارها کمک می‌کند تا نیاز مشتریان را بهتر بشناسند و عملیات خود را ساده‌تر انجام دهند. در ادامه چند سناریو فرضی از جهان بدون تحقیقات بازاریابی بیان شده است.

رکود تکنولوژی

بدون تحقیقات بازاریابی انسان همچنان در عرصه تلفن‌های همراه با صفحه کلید ۳ در ۴ گیر کرده بود. درست است که این گوشی‌ها در زمان خود مناسب بودند، اما در حال حاضر با نسل جدید تلفن‌های همراه، بسیاری از فعالیت‌ها آسان‌تر شده است. برای درک بهتر تصور کنید به کشور دیگری برای بار اول سفر کرده‌اید و باید اطلاعات سفر خود از جمله ساعت پرواز و موقعیت هتل و ... را پیدا کنید.

بدون گوشی‌های هوشمند و قابلیت GPS و Google Maps باید با کمک نقشه‌های کاغذی هتل و مسیر رسیدن به آن را پیدا کرد. همچنین بدون دسترسی به اینترنت، از آب و هوای شهر مقصد بی خبر خواهید بود و به محض رسیدن به آنجا غافلگیر خواهید شد. موارد این چنینی که ظاهرا به عنوان مسائلی ساده به نظر می‌آیند، در زندگی روزمره نقش مهمی بازی می‌کنند به همین دلیل انجام تحقیقات بازار برای شکل‌دهی به دنیا حیاتی است.

پیشرفت اقتصاد کند و متروک خواهد ماند

برای بازکردن درب نوشابه قوطی، باید از درب باز کن‌های تن ماهی و یا شبیه به آن استفاده کرد یا حتی شاید چاقو و قیچی! با توجه به رکود تکنولوژی، عدم حضور تحقیقات بازاریابی بر دنیای اقتصاد نیز تاثیرگذار است. عدم آگاهی از خواسته‌های افراد نمونه بارز ضرب المثل کوری عصاکش کوری دیگر است، نه تنها شرکت‌ها محصولاتی بدون داشتن بازخورد از افراد تولید می‌کنند بلکه آگهی‌های تبلیغاتی نیز مناسب افراد نخواهد بود و تاثیری دربر نخواهد داشت. در نتیجه تولیدات کاهش می‌یابد.

با کاهش کالاها و خدمات در سطح جهان، کشورها گزینه‌ای برای تبادل و پیشرفت و تمدن نخواهند داشت. بنابراین تحقیقات بازاریابی به بهبود شکل‌دهی آینده جهان کمک کرده و همچنین انجام تحقیقات بازار، ایجاد شغل و درآمد زایی محسوب می‌شود. در واقع تحقیقات بازاریابی یک معامله دو طرفه است که به آینده جهان نیز کمک می‌کند.

مدرنیته صرفا یک توهم است!

از آنجا که مفهوم جدیدترین محصول احتمالا به زودی در آینده ظاهر نخواهد شد، داشتن شیوه زندگی مدرن ممکن است هرگز دیده نشود. پژوهش و سازگاری رخ نمی‌دهد، زیرا افق دیدی برای یافتن زندگی نوین وجود ندارد. می‌توان این گونه تعبیر کرد در صورتی که تحقیقات بازاریابی وجود نداشته باشد، دنیای کنونی احتمالا اتفاقی بود که فقط در کتاب‌های علمی و تخیلی دیده می‌شد. عدم توانایی در خلق ایده و محصولات نوآورانه، دنیای را به مکانی بی معنی تبدیل می‌کند. این عدم توانایی از نبود منبع برای ایجاد جرقه و اهداف ناشی می‌شود.

دستاوردهای کمتر

علت اینکه در مورد دنیای اکنون نسبت به گذشته کمتر اطلاعات وجود دارد، انعکاس فقدان یک مورد یا جهش انقلابی است. به عنوان مثال، واکسن یکی از دلایلی است که بشر با استفاده از ان در طول دهه گذشته عمر خود را طولانی‌تر کرده است. با توجه به محدودیت دانش در مسیر خاص یا موضوع خاص، حتی ممکن است سیستم‌های ایمنی قوی هم وجود نداشته باشد.

به طور کلی، زندگی به مراتب پیچیده‌تر و دشوار خواهد بود، به خصوص با توجه به اینکه زمان و تلاش بیشتری برای سرمایه گذاری بیشتر از آنچه در حال حاضر است، انجام می‌شود. بدیهی است که بشر نتواند پیشرفت آن را سریع دنبال کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پولر

پولر یک بستر نظرسنجی آنلاین است. گروه‌های مختلف مردم با نصب پاسخ دادن به انواع نظرسنجی‌های آنلاین می‌توانند از جوایز نقدی بهره‌مند شوند و یا با مجموع امتیازات به‌دست آمده، در قرعه کشی‌های ماهیانه شرکت نمایند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار