اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980318373959608

درمان بواسیر با دارو

معرفی بهترین دارو برای درمان بواسیر

کد: 13980318373959608

http://bit.ly/2MAgEb9

، تهران , (اخبار رسمی): بیماری بواسیر یا هموروئید به گشاد شدن و یا واریسی شدن عروق در این ناحیه اطلاق می‌ شود. این بیماری به شدت در عصر حاضر رواج پیدا کرده و حداقل نیمی از افراد حداقل برای یک مرتبه هم که شده آن را تجربه می‌کنند. در ادامه داروهای مورد نیاز برای درمان این عارضه بررسی شده‌اند.

درمان بواسیر با دارو (پماد،قرص)،معرفی بهترین دارو برای بواسیر
معرفی بهترین دارو برای درمان بواسیر

داروهای مورد استفاده برای درمان بواسیر

مصرف پماد تا حد قابل توجهی در درمان بواسیر موثر بوده و می‌تواند علائم آن را از بین ببرد. این پمادها معمولاً اثرات بی حس کنندگی و قابض داشته و دارای کورتیکواستروئید هستند. معروف‌ترین آنها پماد آنتی هموروئید است که می‌تواند علائم هموروئید را بهبود بخشد. پمادهایی که برای درمان هموروئید استفاده می‌شوند دارای استروئید هستند و نباید بیش از یک هفته استفاده شوند زیرا ممکن است مصرف مداوم آنها مشکلات پوستی را به همراه داشته باشد. مهمترین داروها برای درمان بواسیر عبارتند از :

پماد هیدروکورتیزون

این پماد جهت از بین بردن علائم بیماری از جمله درد، خارش و تورم کاربرد دارد. از تماس این دارو با نواحی حساس بدن مثل چشم، بینی، گوش و دهان باید پرهیز شود.

پماد نیتروگلیسیرین

این پماد حاوی ترکیباتی است که همزمان با جذب در بدن نیتریک اکسید یا NO آزاد می‌کند و با گشاد کردن عروق به درمان بواسیر می‌پردازد. در واقع نیتریک اکسید با گشاد کردن عروق ناحیه مقعد، سبب گردش خون طبیعی در این ناحیه می‌شود. از سایر تاثیرات این دارو می‌توان به تسکین درد و سوزش مقعد اشاره کرد. از مصرف همزمان این دارو با سالیسیلات‌ها مثل آسپرین باید پرهیز شود زیرا عوارض جانبی بسیاری را به همراه دارد.

پماد مشک

پماد مشک با استفاده از داروهای طبیعی و گیاهی تولید می‌شود و شامل هفت داروی مشک، بزوار مصنوعی، گلابی، بورنول، کهربا، کالامین و بوراکس است. این دارو از طریق پاکسازی سموم از این ناحیه، به تولید بافت جدید کمک می‌کند. از دیگر اثرات دارو می‌توان به کاهش درد و تورم در این ناحیه و حفظ رطوبت مقعد به منظور دفع راحت‌تر اشاره کرد.

پماد لیدوکایین

لیدوکایین بی حس کننده موضعی است که با مسدود کردن کانال کلسیم موجب می‌شود راه انتقال پیام‌های عصبی قبل از رسیدن به دستگاه عصبی مرکزی مسدود شود. در نتیجه بیمار هیچ دردی را احساس نمی‌کند. به علاوه این دارو ضد التهاب بوده و در درمان عروق بواسیری موثر است. مصرف دارو لیدوکایین در صورت بارداری و یا حساسیت موضعی توصیه نمی‌شود.

پماد ایپروئید

این پماد داروی رایجی برای از بین بردن بواسیر است که دارای اثرات ضد التهاب، قابض و ضد درد و بی حس کننده موضعی است. این دارو باید طی ۷ روز مصرف شود، زیرا استفاده بیش از ۷ روز خطرات مختلفی را در پی دارد.

پماد و لوسیون پراموکسین

پراموکسین از داروهای پرکاربرد برای درمان بواسیر است که می‌تواند درد، خارش و سوزش را از بین ببرد. مصرف این دارو برای کودکان زیر ۱۲ سال باید با مشورت پزشک باشد. پماد لوسیون پراموکسین – کالامین از سایر محصولات این پماد است که برای درمان آبله مرغان، گزش حشرات و یا نیش، سرخک، اگزما، آفتاب سوختگی و .. کاربرد دارد. این دارو ممکن است همراه با عوارضی از جمله سوزش، خشکی و خارش پوست باشد.همچنین بروز تاول و یا نازک شدن پوست از دیگر عوارض این دارو به شمار می‌رود.

پماد ام جی

برای تهیه پماد ام جی از گیاه مورد استفاده شده است. این گیاه دارای اثرات قابض، ضد باکتری و ضد قارچ، ضد التهاب و التیام بخش است و در بهبود زخم تاثیرات مثبتی دارد. این گیاه به علت دارا بودن یون‌های وازواکتیو و یون‌های منقبض کننده عروق اثرات درمانی جدی در بهبودی بواسیر دارد.

داروی روهمورین

این دارو به شدت در درمان بواسیر موثر است. در واقع بهترین دارو برای بواسیر است که از طریق خشک کردن عروق بواسیری آنها را از بین خواهد برد. ترکیبات این دارو در از بین بردن شقاق‌های احتمالی نیز تاثیرگذار است. مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی باید زیر نظر پزشک باشد.

مصرف دارو روهمورین باید همراه با معده خالی باشد به همین ترتیب مصرف دو عدد همزمان از این دارو قبل از ناهار و قبل از شام توصیه می‌شود. مصرف این دارو معمولاً تا رفع کامل ناراحتی توصیه می‌شود.

بهترین دارو برای بواسیر

شیاف آنتی هموروئید و پماد آنتی هموروئید را می‌توان به عنوان بهترین دارو برای بواسیر معرفی کرد. این دارو نه تنها بواسیر را درمان می‌کند بلکه در درمان سایر اختلالات مجرای مقعد (التهاب راست روده، شقاق ، خارش مقعدی و ..) نیز کاربرد دارد. این دارو اثرات ضد التهاب، قابض، سوزش، خارش و … داشته و می‌تواند علائم بواسیر را بهبود بخشد. لازم به ذکر است مصرف بهترین دارو برای بواسیر باید برای مدت ۷ روز و مطابق با نظر پزشک باشد زیرا در غیر این صورت عوارض جانبی این دارو نمایان خواهند شد.

استفاده از داروهای ذکر شده با اینکه اثرات مفیدی بر روی درمان بواسیر دارند، اما درمان قطعی به شمار نرفته و تنها برای بواسیرهای درجه ۱ و ۲ کاربرد دارد و در موارد شدیدتر پاسخگوی درمان این بیماری نیست. برای درمان هموروئیدهای پیشرفته لازم است از روش‌های تهاجمی نظیر لیزر و جراحی استفاده شود.

جراحی هموروئید روشی پردردسر و همراه با درد بسیاری است که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد اما درمان بواسیر با لیزر روشی قطعی بدون امکان بازگشت مجدد است که با کمترین میزان درد و خونریزی و در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کلینیک نوین  به آدرس jarah.clinic مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک نوین

این کلینک با هدف ازائه خدمات درمانی تخصصی در زمینه بیماریهای نشمین گاه که شامل : هموروئید, فیستول , شقاق , کیست مویی بیش از 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه تحت نظر جراح متخصص​ بواسیر و هموروئید افتخار دارد تا کلیه خدمات درمانی و بهداشتی را در زمینه بیماری های کلون و رکتوم ( هموروئید یا بواسیر، فیستول ، شقاق ، کیست مویی) را به هموطنان عزیز ارائه نماید. http://jarah.clinic/

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان