اطلاعات تماس
  • 071363*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803193744412057

نکات کلیدی درباره‌ی رانندگی در کانادا

کد: 139803193744412057

http://bit.ly/2LH06vR

، شیراز , (اخبار رسمی): افرادی که قصد رانندگی در کانادا را دارند باید با قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور آشنا باشند. قوانین راهنمایی و رانندگی در کانادا، تا حد زیادی شبیه قوانین اکثر کشورهای دیگر، از جمله ایران و آمریکا است، اما در مجموع، تفاوت‌هایی جزئی نیز وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه شد.

نکات کلیدی درباره‌ی رانندگی در کانادا
رانندگی در کانادا | موئسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر

قوانین رانندگی در کانادا ، از استانی به استان دیگر فرق می‌کند و قبل از رانندگی در هر استان، باید با آن قوانین، آشنا شد. کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید از این قوانین مطلع شوند.

مدارک مورد نیاز برای رانندگی در کانادا

در درجه‌ی اول، برای رانندگی در کانادا، مثل هر کشور دیگری نیاز به گواهینامه‌ی رانندگی است. در این کشور، به جز گواهینامه‌ی خود کانادا، گواهینامه‌ی کشور آمریکا نیز اعتبار دارد. اگر فرد هیچ یک از این دو گواهینامه را نداشته باشد باید گواهینامه‌ی بین‌المللی رانندگی داشته باشد. این گواهینامه‌ی بین‌المللی را می‌توان قبل از سفر به کانادا، در ایران از کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی کشور دریافت کرد. 

نکات کلیدی درباره‌ی رانندگی در کانادا

  • اصول اولیه‌ی رانندگی در کانادا

در کانادا نیز مانند ایران و بسیاری از کشورهای دیگر، اتومبیل‌ها از سمت راستِ جاده حرکت می‌کنند و سرعت‌های مجازِ درج‌شده در تابلوهای راهنمایی، بر حسب کیلومتر بر ساعت است (بر خلاف آمریکا که سرعت‌های مجاز، بر حسب مایل مشخص شده است). باید گفت که سرعت مجاز در داخل شهرهای کانادا، 50 کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه‌های دوبانده، 80 کیلومتر بر ساعت و در بزرگراه‌های اصلی، 100 کیلومتر بر ساعت است.

بسته به استان، تابلوهای راهنمایی ممکن است فقط به زبان انگلیسی، فقط به زبان فرانسوی، یا به هر دو زبان نوشته شده باشند.

کانادایی‌ها نسبت به امنیت رانندگی خود وسواس زیادی دارند. تمام سرنشینان خودرو ملزم به بستنِ کمربند ایمنی هستند. هر استان، فهرستی از عوامل مخل رانندگیِ ایمن را تعریف کرده است که برخی از آن‌ها در همه‌ی استان‌ها یکسان هستند. مثلا استفاده از گوشی همراه در حین رانندگی جرم محسوب می‌شود (مگر این که از هندزفری استفاده شود). در بعضی از شهرها که ترافیک سنگینی دارند، رانندگی در بعضی خیابان‌ها فقط در صورتی امکان‌پذیر است که خودرو، حداقل دو سرنشین داشته باشد.

برای کودکانی که وزنی کمتر از 40 پوند (تقریبا معادل 18 کیلوگرم) دارند داشتنِ صندلی کودک الزامی است و در بسیاری از استان‌ها از جمله در بریتیش کلمبیا، نیوفوندلند و لابرادو، مانیتوبا، اونتاریو، نیو برونزویک، جزیره‌یپرینس ادوارد، ساسکاچیوان و قلمرو یوکون، استعمال دخانیات در خودرو اگر کودکی در خودرو حضور داشته باشد ممنوع است.

در شهر مونترال، گردش به راست فقط با فرمان چراغ مجاز است، یعنی در صورتی که چراغ قرمز بود، باید برای گردش به راست، تا سبز شدن چراغ منتظر ماند.

  • رانندگی در زمستان

چالش‌ و سختی‌های رانندگی در زمستان‌های کانادا را نباید دست کم گرفت. رانندگی در برف سنگین، یخبندان و در شرایطی که همه چیزِ اطراف‌ فقط و فقط سفید است، اصلا کار ساده‌ای نیست. در صورت نیاز به رانندگی در چنین آب و هوایی، حتما قبلا از حرکت، باید مطمئن شد که تلفن همراه‌ به اندازه‌ی کافی شارژ دارد، حتما یک پتو باید در ماشین‌ وجود داشته باشد. حتما یخ‌شکن، چراغ‌قوه و وسایل ضروری دیگر نیز باید در دسترس باشند و در صورت نیاز به رانندگی در جاده‌های کوهستانی، زنجیر چرخ یک گزینه‌ی مهم است.

  • قوانین رانندگی در زمینه‌ی رانندگی تحت تاثیر الکل

رانندگی تحت تاثیر الکل (که به اختصار، DUI خوانده می‌شود) یکی از جرایم جدی در کانادا است که می‌تواند منجر به تعلیق گواهینامه، و توقیف خودرو شود. در واقع، از سال‌های دور، اتهامِ رانندگی تحت تاثیر الکل کافی بوده تا مانع ورود هر شخصی به کانادا شود یا از این کشور دیپورت شود. جدای از نوشیدنی‌های الکلی، باید در این کشور از خوردن و آشامیدن هر چیزی در حین رانندگی خودداری کرد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت رهپویان مهاجر به آدرس rahpouyan-mohajer.ir مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر به شماره ثبت ۴۵۵۷۴ به عنوان یک موسسه قانونی ثبت شده تحت مدیریت دکتر غلامرضا سلطانفر وکیل پایه یک و با سابقه و مبرز دادگستری و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و با برخورداری از یک تیم حقوقی و اداری و دفتری منسجم و متشکل از وکلا و مشاوران باتجربه دادگستری و پر سابقه مهاجرتی و با داشتن موسسه مهاجرتی مستقر در تورنتو کانادا، تهران و شیراز و با برخورداری از تیم حقوقی و اداری مقیم در کانادا و داشتن کارگزاران مستقیم و موثق در دیگر کشورها و با رویکردی نوین و متفاوت و نگرشی مشتری مدارانه و توام با صداقت و احترام و با اشراف و اطلاعات کامل نسبت به آخرین و جدیدترین قوانین و مقررات و تشریفات اداری مربوط به حوزه مهاجرت و با اطلاع کامل از شیوه های مختلف مهاجرتی و اقامتی و با ملحوظ نمودن شرایط متقاضیان مهاجرت بهترین گزینه و شیوه اقدام را برای مشتریان خود انتخاب نموده و تا پایان مسیر و حتی پس از صدور کارت اقامت مشتریان خود را همراهی کامل خواهد نمود.

اطلاعات تماس
  • 071363*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون