اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803203751311669

بررسی و یادگیری ده مهارت برتر و مهم در سال 2020

کد: 139803203751311669

http://bit.ly/2MH4gWZ

، تهران , (اخبار رسمی): افرادی که تمایل ندارند توسط ربات‌ها و هوش مصنوعی جایگزین شوند، بهتر است یکی از 10 مهارتی که در ادامه بیان شده است را یاد بگیرند.

ده مهارت برتر در 2020
بررسی و یادگیری ده مهارت برتر و مهم در سال 2020

مهارت‌هایی که یادگیری آنها ضروری است به شرح زیر هستند.

مهارت حل مساله

 مهارت حل مساله که در زندگی روزمره بسته به نوع مساله (ساده یا پیچیده) نیاز است. گرچه طراحی و ساختار گرایی به روند حل مساله کمک می‌کند اما تصمیم گیری به موقع در موقعیت، موفقیت را بیشتر خواهد کرد که شامل: شناسایی مساله، ساختن تصویری واقعی از آن، پیدا کردن راه حل مناسب، تصمیم گیری، پیاده سازی و مانیتور کردن فیدبک‌ها است. 

تفکر انتقادی

این مفهوم از 2500 سال پیش مطرح شده است. فرد با این نوع مهارت توانایی این را خواهد داشت که ارتباط منطقی بین ایده‌ها را بفهمد و قدرت تشخیص و ارزیابی را داشته باشد. همچنین ارتباط و اهمیت ایده‌ها را درک کرده و خود قدرت بیان عقاید و نظرات خود را دارد. این مهارت باعث پیشرفت مهارت‌های زبانی، خلاقیت و... در فرد می‌شود.

خلاقیت و نوآوری

خلاقیت و نوآوری در واقع تبدیل یک ایده یا تصویر جدید به یک واقعیت است. توانایی دید و درک جهان به روشی جدید برای پیدا کردن الگوهای مخفی و نادیده شده. البته خلاقیت و نوآوری دو روند دارد. تفکر و تولید. اگر ایده یا تفکر جدید وجود داشته باشد ولی نتوان آن را عملی کرد می‌توان گفت خلاقیتی وجود ندارد.

مدیریت افراد

 مدیریت افراد که اشاره به نقش پذیری به عنوان یک رویه در تربیت افراد یا انگیزه مند کردن آنها برای بهبود و اجرای بهتر دارد سخت ترین و مهم ترین نقش در بحث‌های مدیریتی است.

مهارت هماهنگ شدن با دیگران

این مهارت شامل توانایی سازماندهی کار خود و لینک آن با دیگران است و توجه به فعالیت‌های مختلف به طور همزمان دارد. البته با اولویت بندی و تفویض اولویت در صورت لزوم.

هوش هیجانی

این مهارت اشاره به توانایی فرد برای کنترل احساسات و استفاده از آن برای بالا بردن قدرت تفکر است. افراد با هوش هیجانی بالا در تشکیل و حفظ روابط بین فردی و گروهی بهتر عمل می‌کنند.

مهارت تصمیم گیری و قضاوت

در این مهارت فرد برای حل مشکلات از بین چند گزینه امکان پذیر، یک گزینه را انتخاب می‌کند. مساله‌ای که واضح و مشخص است ریسک پذیری و قبول آن از طرف فرد است. این مهارت یک جزء کلیدی از مهارت‌های مدیریت محسوب می‌شود.

مدیریت سرویس گرا

به توانایی و تمایل به پیش بینی، تشخیص و رفع نیاز دیگران گفته می‌شود. افراد دارای این مهارت در فراهم آوردن رضایت افراد و در دسترس و تمرکز افراد اطراف خود تلاش می‌کنند.

 مذاکره
مذاکره روشی است که افراد آن را برای حل و فصل اختلافات به کار می‌برند. در این روش افراد برای درک مساله و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن تلاش می‌کنند. در مذاکره افراد به دنبال منافع متقابل و حفظ یک رابطه کلیدی برای نتیجه‌ای موفقیت آمیزان هستند.

انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی توانایی ذهن است برای سوئیچ بین تفکر در دو مفهوم متفاوت یا به عبارتی تفکر در مورد مفاهیم متعدد به طور همزمان با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف فکری.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فاین بلاگ مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فاین سافت

فاین سافت به عنوان اولین فروشگاه تخصصی نرم افزارهای ایرانی کسب و کار افتخار دارد تا فروشگاهی جامع و کامل با محصولاتی متنوع از معتبرترین برندهای نرم افزاری را برای فروش به صاحبین صنوف عرضه کند.در فاین سافت می توانید انواع نرم افزارهای حسابداری مخصوص مشاغل‚نرم افزارهای آموزشی و مجموعه نرم افزارهای تخصصی را مشاهده و خرید نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش