اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804043799511669

فرایند یادگیری چگونه انجام می‌شود؟

کد: 139804043799511669

http://bit.ly/2LvFIxF

، تهران , (اخبار رسمی): برای یادگیری باید ارزیابی انجام شده و بازخورد دریافت شود، به تلنگر نیاز است، باید از خواب غفلت بیدار شد، انجام داد و اشتباه کرد. باید پی برد که نیاز به یادگیری چه چیزهایی وجود دارد و بالاخره بعد از کسب دانش و مهارت مورد نظر، آن قدر آن را تمرین و تکرار کرد که به عادت تبدیل شود.

 ما چگونه یاد می گیریم؟
فرایند یادگیری چگونه انجام می‌شود؟

یادگیری دارای 4 مرحله است:

بسیاری از افراد نیاز به آموزش را باور ندارند

بسیاری از افراد حتی لزوم دانستن و این که چرا باید یاد بگیرند را هم نمی‌دانند. آنها به دنبال یادگیری نیستند و اهمیت و ضرورت مهارت و قابلیتی که ندارند را هم انکار می‌کنند. در این مرحله انگیزه‌ای هم برای یادگرفتن وجود ندارد.

تلنگر نیاز است

بازخورد دریافت می‌شود، شکست و اشتباه اتفاق افتاده و فرد متوجه می‌شود که نمی‌داند؛ پس به اهمیت مهارت و شایستگی که آن را ندارد آگاه شده و حداقل در دل خود به آنچه ندارد اقرار کرده و مهمتر از همه، انگیزه یادگیری به دست می‌آورد.

آنچه به عنوان مهارت و قابلیت لازم است را جستجو و کسب کرد

رفتن به کلاس، خواندن کتاب و الگوبرداری در این مرحله انجام می‌شود. در این قسمت آنچه کسب شده به کار برده می‌شود، تمرین و تکرار انجام شده تا تسلط کافی به دست آید.

و در آخر

آن قدر تمرین انجام شده که روش جدید، رفتار جدید و مهارت جدید کاملا جذب شده و به طبیعت ثانویه و عادت تبدیل شده است. می‌توان آن را به راحتی به کار گرفت و یا آن را به دیگران یاد داد.

لذا برای یادگیری باید : ارزیابی شد و بازخورد دریافت کرد، تلنگر خورد، از خواب غفلت بیدار شد، انجام داد و اشتباه کرد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت فاین بلاگ و یا مرکز آزمون فاین بلاگ مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فاین سافت

فاین سافت به عنوان اولین فروشگاه تخصصی نرم افزارهای ایرانی کسب و کار افتخار دارد تا فروشگاهی جامع و کامل با محصولاتی متنوع از معتبرترین برندهای نرم افزاری را برای فروش به صاحبین صنوف عرضه کند.در فاین سافت می توانید انواع نرم افزارهای حسابداری مخصوص مشاغل‚نرم افزارهای آموزشی و مجموعه نرم افزارهای تخصصی را مشاهده و خرید نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش